bugün

film de, Ayça inci, Burak Hakkı, Cem Kurtoğlu, Sefa Zengin, Bahtiyar Engin, Yıldırım Öcek, Levent Sülün, Nazlı Ceren Argon ve Hakan Meriçler gibi ünlü isimler rol alıyor. Film, yeni bir eve taşınınca değişen, yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşen Canan adlı bir kadının öyküsü etrafında gelişiyor.
muhtemelen bu filmin de yegane güzelliği adı olucak.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=229557
Bir habere göre setini cinlerin bastığı korku filmi. Yurdumun hemşireleri, doktorları, kapıcıları vs. meslek erbabı gibi cinleri de kendilerini rencide eden bu filmi protesto etmek istemiş olmalılar.
seti cinlerin basmasından sonra sete hoca çağırmışlardır.

http://www.internethaber....news_detail.php?id=100763
gosterim tarihi olarak 8 subat 2008 tarihi belirlenmis, hasan karacadag filmi. korkusever bunye olarak, iple cekilmektedir kendisi, zira o tarihlerde turkiye ye ayak basacagim icin, ozlenilen sinemaya gitmek eylemi de mana ile gerceklesmis olacaktir. ayca inci ile burak hakki basrollerini paylasmaktalar.
fragamanı izlendiğinde bünyeye tırslee tırslee etkisi yapan film.
subat 8'de vizyona girecek olan türk yapımı korku filmi.
senaryomu kalmadıda gittiniz üzerine 234234 film çekilen bir senaryoyu alıp coverlıyorsunuz anlamıyorum ki, yazık günah harcanan emeğe, belli çok büyük emek var ama sonunu bildigim filmi niye izleyeyim ki? bu kadar bilindik bir senaryo seçmek en büyük hataları olmuş. madem bu kadar para yatıraktınız bu kadar iddialıydınız güzel bide senaryo bulup ona bu kadar ugrassaydınız yazık olmus.
hüsranla sonuçlanacağı fragmanından belli olan film. o yaratık ne öyle ya. sormak lazım hasan karacadağ'a, acaba kendisi korkar mıydı o komik şeyden. scarry movie gibi bir şey olmuş.
cehennemin kizgin atesinin dumansiz alevinden yaratilmis ve korkunc bir zehirle birlesmis olan yaratik.
dabbe filminin yönetmenin cekmis oldugu son korku filmidir...
islamic exosistte diyebiliriz...
korku dolu sahnelerin hepsininde bir yasam hikayesinden alindigi söyleniyor...
Bu olaylari birebir yasayan kisi yönetmene sürekli mektuplar yazar daha sonrada bu konu yönetmenin ilgisini ceker ve yönetmen kadinla tanisir, olaylari arastirir... Anlatildigina göre kadina kimse inanmamis fakat kadinin beyi bu olaylari dogruluyor...

semunun anlami (sandigim kadariyla) anlam, taninmis özelliklerdir...
içerdiği 3d animasyonlar için 22 uzmanın çalıştığı filmmiş. 22 kişiyle böyle felaket olabiliyorsa o arkadaşların hepsini tebrik ediyorum. ulan yaptıktan sonra insan izler nasıl olmuş (yada olmamış) diye.

fragman: http://www.youtube.com/watch?v=z6YWQdl9hhM
constantine ve the exorcist filmlerinden arak film. üç boyutlu sahneleri güzel yapmışlar ama bu filmin arak olduğu gerçeğini değiştirmiyor. bekleyip, göreceğiz.
fragmanı ilk izlendiğinde ürküten,ikinci izlendiğinde animasyonun ayrıntılarını gözler önüne seren film. exorcist uyarlaması diyorlar birde yapımcıları. yav ne uyarlaması, düpedüz kopyası kopyası!
izlerken istemeye istemeye gerildiğim* fakat sahnelerin constantine ve the exorcist ten arak olduğunu görünce -ki bunun için sadece yatakta böğüren kadını şeytanı çıkarmaya çalışan hocayı ve herşeyin uçuştuğu cehennem sahnesini görmeniz yeter- allah sizi kahretmesin dediğim filmdir.cehennem sahnesi mi yoksa 3d yaratığın bu kadar aptalca tasarlanması mı daha komik izlerken karar veremedim.buna rağmen gece yatmadan önce yıllardan beri hatırlamadığım ve rahat uyku uyuyabildiğm the exorcisti hatırlattığı için bir ürkmüşlüğüm var ama tamamen diğer yapıma dayalı bir vesvese.
türk tarzı korku filmi modeli diyor hasan karacadağ. gitmem o ayrı.
vizyona girmiş film.
--spoiler--
senden de, rabbinden de korkmuyorum!..
--spoiler--
fragmanından anladığımız kadarıyla exorsist ve constantin filmlerinden bir hayli etkilenmiş gibi gorünen filmidir.
--spoiler--
islam inancına göre insanlar kuru bir çamurdan yaratıldı ve insanoğlu yaratılmadan önce dünya üzerinde yaşayan bir takım yaratıklar vardı. Bu yaratıklar cehennemdeki kızgın ateşin dumansız alevinden yaratılmış ve daha sonra korkunç bir zehirle birleştirilerek SEMUM halini almışlardır. Yaratıcı, insana kendi ruhundan üfleyip onları dünya üzerine gönderdikten sonra, başta Şeytan olmak üzere bazı SEMUMlar insanları kıskanıp, onlara türlü kötülükler yapmaya başlamıştı. Hatta öyle ki bazı SEMUMlar tüm hayatını insanlara saldırıp, onların beynine hükmederek ve dehşetli karabasanlarla ruhlarına işkenceler çektirerek geçirmişlerdir. Kainatın son nefesini alacağı kıyamet anına kadar, insanoğluna her türlü dehşeti yaşatmaya ant içmiş Şeytani SEMUMlar ve onlara ait sırlar bu filmde gerçek bilgiler ve gerçek bir hikaye eşliğinde aydınlanıyor!

Kısacası Kur'an-ı Kerim'de geçen bir kelime olan SEMUM, insanın tüm gözeneklerine kadar girip onları zehirleyen çok tehlikeli bir yaratıktır. Her an herkese saldırabilecek, çok hızlı hareket eden, zehirleyici SEMUMlar bazı durumlarda asla geri dönmez, içine girdiği insana cehennem gibi bir hayat yaşatırlar.
--spoiler--
dünya standartlarında olmayan bir animasyon, türklerde olmayan bir şeytan çıkarma ayini, orjinalliği olmayan bir film.
gidilirse yalnızca meraktan gidilebilecek, sadece korkmak isteyebilecekleri korkutacak bir yapım.

biz buna öğrenecek daha abisi diyoruz.
ilk fragmanını izlediğimde sinema salonundaydım. bir cami hocası, "innnaaaaaa" diye bağırarak mevzuya dalış yapıyordu. "ahanda" dedim, aranılan film bu film olabilir. ister istemez sevindim türk sineması adına, başarılı olabilir diye düşündüm. fakat oda neydi? aniden bir çizgi film karakteri göründü ekranda. kardeşlerime söyleyeyim bütün hayallerim yıkıldı, patlamış mısırlarım yere döküldü, sinirlendim. yahu arkadaş, sen bir halt üretemiyorsun madem, boş kağıt ver, kopya çekme. bu kadar klişe bir konuyu islami çerçeveye sığdırmanın alemi nedir? yok sonra olmamış söylemeden edemeyeceğim. bildiğin şeytan çarpması ve constantine sahneleri. sonra o yaratık kimi ürkütür? amaç korkutmaksa bu korku filminin sınıflandırması -7 olmalıdır. eğer yok güldürmekse +7 herkes gidip, eğlenip, gülebilir. türk korku yapımcılarına nacizane tavsiyelerim, daha ürkütücü konular seçilmeli, üstün kaliteli ve daha az bilgisayar efekti kullanılmalı, kopya çekilmemelidir.
korkuturken güldürmek serisinin son filmidir.
korkutmaktan ziyade güldüren çakma constantine film..
böyle inli cinli film çekmek neden bu kadar cazip hale geldi anlamıyorum.
tv de yayınlanan frangmanları bünyeye anaskim bu ne lan etkisi yapan film.
fragmanından bir kez daha turklerin korku filmi yapamadıgını gostermiş filmdir.

(bkz: olsa olsa komedi olur)