4 albümü mevcut danimarkalı doom metal grubu.
http://www.saturnus.dk/

1997 - Paradise Belongs To You
1998 - For The Loveless Lonely Nights
2000 - Martyre
2006 - Veronika Decides To Die
son albümünden 6 sene sonra bir albüm çıkarmış, hayranlarının çoğu beklemekten ölmüş, komik olanın çıkmamış albümlerinin sözlerinin 1-2 senedir sitelerinin lyrics kısmında yazılı oluyor olan ancak kesinlikle dinlenesi doom metal grubu.
embraced by darkness, i long, for your demons, starres, all alone gibi ölünesi parcalar yaratmıs, diskografilerinde kotu bir tek sarkısı bulunmayan, ölmeden dinlenmesi gereken, danimarkalı sahane grup.
all alone gibi vurucu bir şarkıya sahip grup.
tek bir şarkılarıyla * sizi etkileyebilme kapasitesine sahip bir grup. doom metal severlerin arşivinde bulunması gereken gruplardan.
ilk adı "Assesino" idir all alone , rain wash me , pretend , murky waters , christ goodbye şarkılarıyla benim nezlimde efsanaleşmiş gruptur
1991 yılında müzik yasantısına baslamıs danimarkalı doom metal toplulugudur. müziklerinin içeriğini keder, ölüm gibi konulardan olusturmuslardır. aktif müzik yasantıları hala devam etmektedir.

http://www.myspace.com/saturnus
(bkz: brutal vokal yapan doom grupları)
5. nesil bir yazar. hoş geldi. sefalar getirdi. * *
hafiften sludge-drone-stoner havaları olan, amma velakin tempoyu ve sertliğini bu türler gibi basitleştirmeyen, üstelik çok iyi de ayarlayan dinlenesi doom metal grubu.
kemanı en iyi kullanan doom metal gruplarının başında gelir.
fena doom metal grubu. dağıtır katlar gebertir.

edit: hırbo musunuz arkadaş?
ne yazık ki dağılmış danimarkalı gruptur. aynı zamanda dinleyeni de dağıtmıştır.
ayrıca vokal thomas jensen sıkı bir madonna fanıdır efendim.
üyeleri şu şekildedir;

vokal - thomas jensen
bass gitar - brian hansen
klavye - anders nielsen
gitar - kim larsen (blazing eternity)
gitar - morten skrubbeltrang
davul - jesper saltoft
bütün albümleriyle beni benden alan doom grubu.dağılmaları üzücü.4 albümle yetinmek zorunda kalıcaz.
insan ruhundan anlayan, güzel müzik yapan grup.
dağılmak istiyorsanız birebir iyi gelir.
kesinlikle "dinlenilmemesi" gereken bir metal grubu.

mazallah intihara sürükleyebilir.
(bkz: all alone)
tek bir şarkısı ile aşık olunabilecek gruptur.

bu aralar facebook'daki sayfasından Türkiye'de iş baktığını yayınlayan doom metal'in ağır abisi
Muhteşem bir doom metal grubudur kendileri muazzam parçaların biricik sempatik elamanlarıdır I long adamı felç etmeye yetecek kadar vurucudur.
dağılmamış, sadece üyelerini değiştirmiş ve saturn in ascension adında benim gibi dramatize yaşayanlara bu kış derman olacak baba bir albüm yapmıştır.
Yeni albümleriyle kış ayımın fena geçmesini sağlayacak olan gruptur. 6 yıllık aradan sonra bu albüm ilaç etkisi yapmakla beraber ilacın antidepresan değil depresan hapı olması gerçek anti depresan almama neden olacaktır sanırım.
paradise belongs to you albümüne sahip olduğum güzelli grup. death/doom işte budur dedirten albümünü çok aradım taradım. rock boxdiye bir sitede rast geldim. tavsiye edilir.
hele bir for your demons isimli bir şarkıları vardır ki gerek keman gerekse çello sizi sizden alır.
şarkılarını alıp bağrıma basmak istediğim gruptur.
çok iyi şarkıları olan doom metal grubu.