bugün

entry'ler (370)

odtü mimarlık

aynı anda hem aşk hem nefret ile bağlanılabilen,
kendimi en ama en çok ait hissettiğim yer.
bi nevi assasin.

facebook ta zirt pirt grup teklifi yollayan angut

(bkz: grup teklifi yollamak)

ota boka sirin basligi acmak

(bkz: ot bok şirin)

tum rockerlerin potansiyel emo olmasi

metallica dinleyenlere potansiyel emo gözüyle bakan* cahilin önde gideni bir kesimin "ben 3yaşımdan beri metalciyim lan" haykırışlarıdır bunlar.*
(bkz: kıçımın emosu)*

rockcu gencligin ozenti olmasi

olayın rockla alakası yoktur. genel olarak populer kültür gençliğinin yetişmesinden kaynaklanan bir durumdur. eğer rock dinleyen kesime "uu baba solo yeaaa" yakıştırması yapılıyorsa, pop dinleyenlere "petek dinçöz,demet akalın özentisi, 'uufff kankimmm bni terkettii yhaaa'" ya da ne bileyim arabesk dinleyene "kurtlar vadisi kırosu" , trance dinleyene "kıçımın eroinmanı" muamelesi de yapılabilir.
görüldüğü gibi bir müzik türüne bok atmak çok kolaydır, kolay, çok.**

rockcu gencligin ozenti olmasi

bir de 18i geçmelerinden bir gün sonra ona buna "özenti" damgası yakıştıranlar vardır ki, "naber" deyilesidirler.

recep tayyip erdogan yuzyilimizin lideridir

(bkz: espri var lan koşun)
(bkz: benim başbakanım bir eğitim aşığıdır)
(bkz: penguen)

22 temmuz odtü yü yıkmak bazı şeyler ister eylemi

öğrencisi,öğretim üyesi, mezunuyla tüm ailenin

'odtu ayrıcalıklı bir yerdir , ankaranın kokuşmuş devlet binalarına benzemez, "cahil beyinlerin kızılayda cirit atmaktan başka bi ugraşı olmayan mahalle kabadayılarının yerleşkesi" nden çok çok daha farklıdır. türkiyenin uyutulmuş populer kültür gençlerinin pohpohlandıgı, apolitik, "satılık diploma" verilen kurumlardan farklıdır, 50yıllık bir geçmişi, üniversitesinin kendi misyonunu asimile olmadan yürütmeye çalışan ve bu yöneticilerle bu anlamda belki de en başarılı oluşumdur.

odtü, mühendislik binası değildir.
rektörlük, kkm, yurt, konukevi hiç değildir.
odtü bi düşünce ağacı ve o agacın yetiştirdiği bireylerden, ağaçla birlikte gelişen öğretim üyelerinden, bu ruhu sahiplenebilme ayrıcalıgına erişmiş tüm bu aileden ibarettir.

odtüyü yıkmaya kalkışan, beyin fonksiyonlarından bile şüphe duyulacak yanlış kodlanmış ve ucuz kuklalar eğer bu yıkma planını hayata geçirmeye kalkarlarsa, gerçek odtüyü yıkabilmeleri için 100.000 kişilik bir katliama girişmelidirler.
ne kadar rahatsız olursanız olun, biz burdayız. canınızı acıtıyor ama "karşı çıkıyoruz." daha kötüsü de var, "üretebiliyoruz."
en kötüsünü duymak isterseniz,
biz, "düşünebiliyoruz."' diye haykıracagı platform.

28 ekim 2007 anathema ankara konseri

vasat bir konserdi. en büyük süprizse johnny cash-hurt coverı oldu. "yaa bu hurt deil mi? i hurt myselff todayyy die giresim geldi, ama deildir ya ne alaka" şeklinde düşünürken vincent "i huurt mysellf todayyy" şeklinde şahane bir giriş yaptı. afferin size dedim içimden, gerçekten de afferindi.*

brave

"dinle ve agla" şeklinde özetlenebilecek şarkı. bu kombinasyonu yüzlerce defa uygulama hissi uyandıran şarkı, vokallerine ölünesi şarkı.
yalnızsan ve her taraf karanlıksa kesinlikle dinleyip aglamalısın, sonra da bundan zevk almalı... böyle bir şey bu parça işte...

ankara nın erkekleri

izmir erkeklerinden yakışlı olmayan erkek güruhu. kıro oranı daha fazla ayrıca.*

crimson lady

harika parça. türk gruplarının yaptıgı en güzel şarkılardan. kesinlikle dinlenmeli.***

katatonia

sadece rainroom'un o malum riffi için bile tapılmaya değer topluluk.

metal muzige gurultu diyen zubuk

kişisel zevklere ve seçimlere saygısı olmayan insan evladı.*

en iyi hard rock ve metal vokalistleri

chris cornell'ın freddie mercury den üst sırada yer almasıyla düşündüren seçki.

başlıkları alt alta okumak

(bkz: neden sözlükteyim)
(bkz: kimseler bilemez)

empyrium

"when shadows grow longer and the sun sets for the forthcoming night;our sorrow is stronger
as darkness and death are now near by our side" diyeceğine çekip vursaydın daha iyiydi demek istediğim birçok gruba esin kaynagı olmuş, şahane grup.

1 uludağ yazarının 10 ekşi yazarından evla olması

(bkz: biz de abarttık ama çikolatasını abarttık)

atatürk ün alkolle ilişkisi

eger Osman Güneş çıkıp şu malum şaraplı pilav hakkında "bu benim seçimim ve demokratik bir ülkede yaşıyorsak herkesin düşüncelerime saygı duymasını bekliyorum" diyebiliyorsa, ataturk un alkol ile iliskisini sorgulayan yaşam formları da bu insanları destekliyorsa sorarım size bu nasıl bir çifte standart?
gerçi biz bunları yadırgamıyoruz artık, demokrasi sözcüğü "nereye çekersen oraya" konseptine büründü çünkü.
ayrıca,
(bkz: yargılamak bize mi düştü)

where dreams turn to dust

3 parçanın 3ünün de şahane olduğu, süründüren forest of shadows epsi. 2001 çıkışlı.

tracklist:
01. Eternal Autumn
02. Wish
03. Of Sorrow Blue