bugün

hayatın ibretlik bir şakadan ibaret olmasının delili.
sen kalk brezilyanın diyarlarından, sivasın boskırlarına. kışı bir sivasta tatsın diyorum, hayat felsefesi değişir.
sivasa giderken "roberto carlosu görmeden olmaz" diyeceğim bir espridir bir yaşam tarzı, bir hayat felsefesi ( son dediğimi ben de anlamadım) roberto carlosun sivas ta yaşamasından daha da iyi si (bkz: samda kayısı) .
tuyleri diken diken eden gercekler. ayrica para sen nelere kadirsin.
bu kadar mı para suyunu çekti diye düşündüren gerçek.
olur böyle şeyler, abartmayın.
bundan 10 yıl önce bir şey söyleseler deli gözüyle bakardık ama gerçekten var olan absürt bir durum.
Bu başlık 3 yıl önce açılmış olsaydı troll başlığı damgası yerdi. Şimdi ise "vay mk, harbiden lan!" dedirtiyor.
doğaldır. Sivaslı sindi'nin erkek kardeşi olan Sivaslı roberto'dur çünkü o.
bu $ekilde dü$ünen insanlarla ilgili biraz psikolojik tahlil yapılması elzemdir. açılın yapıyorum:

bu tip dü$ünce tarzları kısa yoldan para kazanma, acıya sancıya katlanmadan, optimum para kazancını en ideal yoldan kazanma olarak gören memur kafalı hayatı boyunca giri$imci ruhuna sahip olamayacak kazmaların görü$üdür. allah bilir iddia, milli piyango oynayarak zengin de olmak istiyordur bu mal.

kimse de $öyle dü$ünmüyor olm bir meslek edinmeye karar verdin onun ocağında pi$men için gidip üretim tesisinde kullanılan herbir parçanın kullanım alanını öğrenip, tam donanımlı hale gelip ceo olmak. bu kafadaki er ki$iye göre torpille yönetim kuruluna girip para kazanmak en manidadır. lan yav$ak sivas'a gelirsin mesleğinde pi$ersin sonr gider real madrid'de i$ bulursun. kafa lazım kafa. örneğin bir öğrenci lisans mezunu olmadan doçent olabiliyor mu? olmak için nasıl ki$iliğinden ödün verip kelimeler arasında boğulup kayboluyor gençlikleri... vs vs.
hayat işte..
kışın görürüm g*tünü. Demeyi aklıma getirmiş durum.
(bkz: ağlatan soğuklar)
(bkz: içanadolu bölgesi)
herkes ne var bunda demiş ama hakikaten garipsenecek bir durum. yaklaşık 10 sene önce madrid'in ışıl ışıl caddelerinde gezen carlos , şimdilerde sivas'ta yaşıyor. otele sivas köy yumurtası getirttiriyor falan filan.
ona her yer madrid.
o kadar parayı bana verseler sivas belediye başkanının kucağında yaşarım amk.
çok ilginç bir durumdur. la harbi herif sivas sınırları içinde yaşıyo.
Simdilerde yasayabilir fakat madridde oynadigi zaman sikseler inanmazdim.
kim bilir evinde kangal bile besliyordur.
Evi falan yok karısı ve kızlarıyla otelde kalıyor şimdilik. Şampiyon olur da kaptanlardan ev hediye ederlerse bilmem. Boş zamanlarında da ozsutten çıkmıyor. Artık o dereceye geldi ki durum carlos'la fotoğraf cektirelim diyen arkadaşa
"Siktiret çok kalabalık simdi haftaiçi cektiririz" diyoruz gidip sohbet ediyoruz. Ben muhabbeti biraz koyulastirayim. Hangi takıma yatacagini fln öğrenir paylasirim basarsiniz rakibe evi arsayı çoluk çocuğun rızkını.
sivas'ın çarşısında gezerken onu gören insanların aksiyonunu gerçekten merak ediyorum.
bir dönem dünya kupalarını kaldırmış adamın şu an sivas'ta yaşıyor olma durumudur, arada sırada sivas çarşısına çıkıp kahvehanede çay içerken görüldüğü de rivayet edilir.
Sivas'ta yaşayan diğer insanlar gibi bir insan olduğu için zorlandığını sanmıyorum. Ayrıca bundan önce yaşadığı yer Rusya'nın en soğuk bölgelerinden birisiydi. Sivas'in oradan soğuk olmadığı aşikâr. Parasını da alıyor.
inanilmasi guc bir durum. r. carlos a hic yakistiramadigim bir durum.
gerçeklikle alakası olmayan olay.

sol framede sürekli bu tip başlık dolanıyor an itibariyle. trollüğünde bi sınırı var ama. koskoca real madrid'in dünyaca ünlü sol bek'i roberto carlos'un ne işi olabilir lan sivas'ta? adam gibi başlık açın, ya da bırakın bu işleri.
bu ülkenin bunu da görmesi hayra alamettir.