bugün

entry'ler (2650)

ahmet kaya

Bugün doğum günü olan büyük sanatçı.

Doğum günün kutlu olsun iki gözüm. Doğumun türk müziğinde devrim yarattı ölümün ise kara bir leke.

ankara

Yaşaması güzel şehrim, özlemesi apayrı bir acı

nadir sarıbacak

Son 30 yılın en iyi erkek oyuncularından biri.

Inanilmaz bir rol kabiliyeti var adeta yaşatıyor rolü. Hayranıyım bu herifin.

Kis uykusu, sarmaşık, sen aydınlatırsın geceyi, ve daha niceleri. Kış uykusundaki rolüne hastayım. Fetöden dolayı kanadaya kaçtığı söyleniyor. Umarım doğru değildir .

euro 2024

soruyorum;

uefa'nın birçok sponsoru bira firmasıyken (heineken, amstel, carlsberg...),
saat 22:00'den sonra alkol satışının yasak olduğu bir ülkeye etkinlik vermesi mantık dışı olmaz mıydı?

turistler maçtan sonra ayran mı içecek?

booking kapalıyken, otellerden telefonla mı yer ayırtacak?

uber yasakken, taksiciye mi kazıklanacak?

terör endişesi varken gaziantep'e gidip, suriye sınırında maç mı izleyecek?

saysak sonu da gelmez,
eski türkiyemi çok özlüyorum çok...

george orwell

1984 kitabı ne kadar efsane ise hayvan çiftliği kitabı o kadar rezalettir.

opeth

Progresif metalde çığır açmış lirik sözleri ile gönülleri feth eden müthiş müzik grubu.

Sonbahar ve kışın dinlemesi daha bi keyif verir. Draperry false şarkıları açık ara favorim.

kırbaç kasırgası

ismi ile müsemmadır.

Altyapısı olmayan kentleri vurursa çok fena sonuçlar doğurur.

face of melinda

opeth'i en iyi anlatan parçalardan biri.

keskin geçişler riffler ve davul uyum içindedir. hüzünlü şarkı.

euro 2024

almanyaya verilmesi şaşırtmamıştır.

isveç-rusya maçını düşün ki konya'da yapılıyor. tacize uğrayan laflı sataşmalara maruz kalan turistin haddi hesabı olmaz. sivil haklar nerede ? özgürlük nerede ? 5.000 gazeteci içeride tutuklu. 2024'de ülkenin ne olacağı dahi meçhul. sen olsan verir misin ? uefa da vermedi zaten. üzdü ama hiç şaşırtmadı.

paxil

antidepresan-mod düzenleyici.

8 senedir yol arkadaşım gardaşım yavuklum olmuş ilaçtır kendileri.

eksikliğini kullanmadığınız zamanlarda daha çok anlarsınız, ağır değildir ancak hafif de değil orta düzey bir ilaç. kullanmaya 3 gün ara verince elektrik çarpması baş dönmesi düşme hissi ve ağır depresyona sokar.

hey douglas

muazzam bir müzik projesi.

spotify de olmaları ümidiyle.

lithuril

1 senedir kullandığım güzide ilacım.

ilk kullandığınız 10 gün hiçbir şey fark etmezsiniz, ancak uç noktalarda mod düzenler, mesela birşeye aşırı sinirleneceğin zaman relax davrandığını yada aşırı güleceğin zaman hafiften bir ciddi olduğunu fark edersin.

mod düzenleyici-lityum tuzu içerir. nirvana bu ilaç adına lithium isimli şarkıyı ayrıca yapmıştır.

içiniz dinletiniz.

mutsuz bir kadını mutlu etme yolları

ayakkabı hediye edin.

rumble

hasarı fazla ve ultisi müthiş bir lol herosu.

team fightlarda r basarak 5 asist yada 5 kill bile alabilirsiniz.

brand

çok hasar veren lol herosu.

büyücüdür.

geceler kara tren

manuş baba çok güzel yorumlamış.

telefon rehberindeki ilginç isimler

bir keresinde hiç sevmedigim bir arkadaşımı göt diye rehbere kaydetmiştim. bunun bide kız arkadaşı vardı. kız arkadaşını da göt2 diye kaydettim. zaman geldi geçti bu arkadaşla bir parkta karşılaştık. kardeş dedi ben demin buralarda kız arkadaşımla oturuyorduk telefonumu kaybettim senden bir çaldırabilir miyim. tabi dedim. aldı telefonumu numarayı girdi; ekranda zıbamm diye göt çıktı. yerin dibine girdim çocuk ağzını açamadı bu ne dedi. kardeş kusura bakma küçük kardeşim bazen rehberle oynuyor dedim. telefon çaldı bulamadı. dur kiz arkadaşımı arayım dedi. numarayı çevirdi göt2. sapsarı oldum karşılıklı bakıştık verdi telefonu koşar adımlarla uzaklaştı. 3 ay etkisinden kurtulamadim.

heart shaped box

lana del rey güzel coverlamıştır. şarkıya farklı bir hüzün katmış lanacığım.

belki mi acıdır keşke mi

keşkenin sikip atacağı versus.

said i nursi

siyasete bulaşmamıştır, kürttür amma kürtçü değildir, abdülhamide karşı değildir, risalei nur adlı eseri bana kalırsa islam alemi babında yazılmış en büyük kitaplardan biridir, siyaseti sevmez ama günümüzde siyasete alet edilmeye çalışılmıştır.

1 kitabını dahi okumamış adamların üstadı eleştirmesi beni çileden çıkarıyor.