bugün

(bkz: almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık)

nafile olan eylemdir. asıl olan gönülden silmektir. telefon rehberinden silmek bir şey ifade etmez seven insan, yine döner kavuşur sevdiğine.
bu eylemi gerçek kılmak için numarayı ezberlememeye gayret göstermek gerekmektedir. ayrıca facebooktan engelleyip, msn'inide silmek gerekir.
facebookta ilişkisi yok yapıp ayrılmış sayılmak kadar saçmadır.
ergenliğini tamamlayamadığının göstergesidir.
insan ancak çıktığı erkek/ kızdan bu şekilde ayrılabilir, sevdiğinden/ sevgilisinden ayrılamaz.
sevdiğinse o rehberden silmek anlamsız. çünkü telefon numarası hafızana zaten kazınmıştır. ezberindende ulaşırsın.
bütün fotoğrafları ve bütün eşyaları da yakman gerekir arkasından. faydası var mıdır bilinmez. dene ve bana haber ver.
genelde sevgiliden ayrıldıktan sonra yapılan eylem olduğu için doğrudur.
sevgil"iş"lilik kavramını telefon boyutunda yaşayıp bitirmeye verilebilcek en seçkin örnek olarak kabul görmektedir.
saçmalıktan ibaret olan olaydır. aman her yerden sileyim gözüme görünmesin der insan. halbuki sadece kendini kandırır lakin bundan kendisininde haber yoktur..

(bkz: yapmayalım böyle işler hocam)
çocukluktur.

--spoiler--

peki ya kalbinden, yüreğinden, aklından silinebilir mi?... yada baktığın her yerde onu görmekten?... ve yahut baktığın her yüzde onu aramaktan?.. silinir mi??

--spoiler--
rehberden silmekle bitmez ki iş.önce kalbinden beyninden silmeli insan sevgilinin suretini,gözlerini,anılarını... bu kadar çok şey hatırlarken telefon numarası unutulurmu? ne kadar silmiş olsanda elin telefona gittiğinde parmakların ister istemez o numarayı tuşlar.
(bkz: hiç eklemedim ki)

numara ezberleme kabiliyetim bu konuda işe yarıyodu yani.
bunu yapan bir de üstüne 31 çekip intikam alır.
bir sanrı.
ayrılığa kendini alıştırmaya çalışmaktır. eski sevgiliyi unutmaya çalışmanın ilk aşamalarından biridir.
eski(!) sevgili tekrar aradığında 'pardon çıkaramadım kimsiniz,numaranız bende yok" gibi kolpalamalarla sürdürüldüğüne dahi şahit olduğum saçmalık silsilesinin ilk adımıdır. yapılırken muhtemelen çok mantıklı gelir bireye. fenadır.
hafızanda kalan o numarayı napıcaksın diye sormak isteyeceğim olaydır. ama onunda bi yolu var.
(bkz: Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
telefondaki tüm mesajları silince yeni bir hayata başlandığının sanılması gibidir.
önce listenin başına gelsin die aaaa die kaydetmek daha sonra ayrılmak ve listeden silmek. sonra aniden gaza gelip seni çok seviyorum yazmak ve silinen aaaa yerine liste başına geçen ABiM e mesajı yollamak....