bugün

durun bakalım kokusu çıkar yakında düşüncelerine sevk eden hadise.
çok güzel hareketler bunlar
helal olsun...
basın toplantısında pek hissedilmeyen ayardır.
mizah dergilerine süper espriler yapma fırsatı veren olaylar bütünü.
ayari vermesi cok güzel olmustur; fakat perez´in konusmasinda rte´yi rahatsiz eden kisim neydi ki?
salonu terk etmesi, gerekli konunun üstüne gitmesi gerekliydi. bu sekilde hem ayar vermeye devam edebilecek ve üstüne de ekonomik kriz hakkinda da payimiza düseni alabilecektik. olsun artik olmus.

fabrika köselerinde sürtmektense, köyümüzde tarlalarimizi ciftimizi sürer yolumuzu buluruz artik.

(bkz: aciz ama gururluyuz)

(ilk defa benden "helal olsun lan!" dedirtti kendine)
onur öymen tarafından diplomasi bilmemekle eleştirilmiş erdoğan'ın verdiği ayardır.

efendim türkiye avrupa'dan, uygar dünyadan uzaklaşacakmış. israil'in hürriyet'i jerusalem post yazarı ayarında bir tepki verdi chp, sanırım bu yüzden kaybetmeye mahkûmlar. seçimlerden bahsetmiyorum, vicdandan bahsediyorum.

batıyla aramız kötüleşmesin diye bariz bir kırıma gereken tepki verilmeyecek, sonra da her fırsatta mustafa kemal'in avrupalılara verdiği ayarlardan bahseden e-postalarla zihinsel masturbasyon yapılacak!? çelişkiye gel, tey tey!
(bkz: one minute one minute olmaz one minute)
(bkz: excuse me bir excuse me bir)
(bkz: don t cry for me emine)
kim ne derse desin muhteşem ötesi ayardır. bunu erdoğan'ı sevmeyenlerde kabul etmiştir ancak açık yüreklilikle söyleyememektedir. bir de yok üslup kötü bilmem ne diye geyik yapanlar var ki onların durumu daha da vahimdir. karşına onbinlerce insanı, çoluğu çocuğu canice katletmiş aşağılık bir katil dururken sen ona " şimdi beyfendi bu yaptığınız da çok ayıp ama olmuyor böyle" diye mi hitap edeceksin. katile, katille konuşur gibi konuştu. çok da güzel konuştu. ayrıca erdoğanı son derece yapmacık ve soğuk biri olarak gören ben o an hayatımda en samimi davranan insanlardan birini gördüm. oy kaygısı felan yoktu adam ülkesinden oy almak için tüm dünyadaki imajını tehlikeye sokar mı hiç. kesinlikle kimse kıskanmasın dediğim gibi ben de erdoğanı pek sevmem ama yaptığı çok onurluca bir davranışdı. bunu kabul etmek sevmediğin bir insanı tebrik etmek bence güzel bir davranıştır. bu yüzden akp ve erdoğan karşıtlarını bunu kabul etmeye çağırıyorum.
emine erdoğan ın; "büyük skandal" diye yorumladığı ayardır.
(bkz: evde kutlama var)
yarım saat içinde 114 entry girilerek bir rekora adım atan ayar..
tayip erdogan ve partisinin taraftari olmamama ragmen beni ilk defa mutlu etmis, gurur duydurmus ,icimin yaglarini eritmistir. Bu nedenle kendisini saygiyla selamliyor ve tesekkür ediyorum!.
yerinde bir tavır sergilemiş olmasıyla ilk kez yanında olabileceğim duygusunu bana yaşatmış olan rte ayarı.
el hareketleri ile bir bütün olarak incelendiğinde 3. sayfa haberi gibi olan ayardır.

(bkz: cinnet getiren rte perezi dogradı) *
(bkz: rte nin sozlukte ataturk u gecmesi/#4607507)
tayyip erdoğan'ın başbakan olmasından bu yana yaptığı en doğru iş. eleştiren denyoların da peres gibilerden farkı yoktur kesinlikle.
görüşünü sevmediğim hatta hiç sevmediğim halde ilk defa gurur duydum.RTE israile ve dolaylı amerikaya bu sefer çok ciddi şekilde posta koymuştur.ilk defa kendine yakışanı yaptı erdoğan perese verdiği tokat gibi soru ve yanıtlarla...allah sonumuzu hayır etsin.
Rte den beklenen harekettir. Tv basinda bana kapak hareketi yaptirtan davranistir. Helal olsun...
Not : ulke ekonomisi, yahudi lobisi, israil iliskileri, ab,nato,imf vs. Iliskiler bozulacak diye korkan korkak zihniyetler uyansin..turk un allahtan baska kimseye ihtiyaci yoktur... Uslubu sert diyen eziklerde bir zahmet bazi rituelleri zihinlerinden atsinlar...secim kampanyasi degil insanliga seslenistir.
DipNot: ben akp yi pek sevmem ama lutfEn cesur olalim...
(bkz: ismet inonu lozan)
"ayinesi istir kisinin lafa bakilmaz" sozunu hatirlatan sozde "ayar"dir. sen israil ve abd tarafindan hazirlanan bop'un esbaskaniyim diye olaya hemen atlayacaksin, israil'in abd ile birlikte bolgeyi yeniden tasarlama girisimine alet olacaksin, tbmm'de israil'i kinama onergesini redettireceksin, sonra da cikip sov yapacaksin. yemezler hocam. israil ve yahudi lobisi de tayyip'in tirubune oynadigini bildigi icin bisey yapmayacaktir, korkmayin. tayyip'in alternatifleri israil'in cikarlarina cok daha ters oldugu icin, belki el altindan bu tavirlara israil izin veriyor bile olabilir.
rte'nin bir ara arkadaşım bi kolunu indir one minute one minute olmaz şeklinde söze girdği ve verdiği tarihi ayardır. umarım seçim yatırımı değildir ve laflarından dönmez ki basın toplantısında dönmedi şahsen sevmem kendisini ama helal olsun.
(bkz: arkadaşım önce o elini bi indir)
tayyip erdoğan'a muhalif bir insan olarak görüntülerini izlerken alkışladığım harekettir.
an itibariyle peres'in rte'yi arayıp özür dilediği haberi verilmiştir bizzat başbakan açıklamıştır.
türklerin ayak sesleridir. aman israil küstü , amerika ermeni soykırımı tanıyacak napcaz ayh diye ayılıp bayılacağımıza ülke menfaati için ne gerekiyorsa onu yapacağız olup bitecektir. chy idi akp idi birbirimizi yemekten bir ülke olduğumuzu ve insan olarak tavrımız olduğunu unutmuştuk. sürekli ısıtılıp önümüze gelen ermeni soykırımı ermeni lobisi yahudilerin gücü gibi korkuları bir kenara bırakmanın zamanıdır belki. belki bu ayar türklerin artık korkutulamayacağını gösteriyordur. yanlış yapacağız diye korkmaktan hiç bir şey yapamayan bir topluma dönüştüğümüzden, fikrimizi eleştirilmek pahasına yalnız kalmak pahasına bile olsa söylemeyi unutmuştuk. akpli de olsa adı recep tayyip erdoğan da olsa bizim başbakanımızdır, bu ayardan utanmak ya da korkmak bize yakışmaz ...
ilerde bu verildiği sanılan ayardan ötürü türkiye'ye verilecek ayarları da aynı cansiperane davranışlarla karşılarsa seviniriz.
bizim başbakanımız abd başkanı obamaya nasihat verdi. abd nin tetikçisi simon peres e de ayar verir. helal olsundur. simon peres ayarı hak etmiştir.
izlerken keyiflendiğim ve gururlandığım ayar ... ama ;

rte'nin aynı ayarı ,sürekli kara sularımızda jetlerini dolaştıran yunanistan'a , hala faşistlik yapmak için uygun ortam kollayan kıbrıs rum kesimi'ne ,bütün sermayemizi kontrol ederek,ellerine geçen her fırsatta "parayı çekerim,işini bitiririm" lafını ortaya atan abd'ye ve türkmenleri kapalı bir soykırımla ortadan kaldırarak kuzeyinin tamamını kürtlere tahsis etmeye çalışan ırak'a da vermesini temenni ediyorum ..

yani bu ayarlar sadece din eksenli olmasın , devlet millet memleket eksenini de barındırsın.
ayrıca sadece seçim zamanlarında da olmasın . 4 temmuz 2003'te başımıza geçirilen çuval hadisesi ne hala bir ayar verilmedi.şubat 2008'de başlayan güneş operasyonu da abd'nin tek bir lafını müteakiben,hiçbir ayar verilmeden bitirildi.iki olayda da bir sonraki seçime yaklaşık 2 yıl vardı , şimdi ise 2 ay var .
devlet politikalarında ya ayar vermezsin , koyun gibi olursun . ya da ayarı her koşulda,her zaman diliminde verirsin.

önemli ve güzel bir gelişmedir ama bu soru işaretleri nedeniyle bir sonraki sefer verebileceğimizin garantisi yoktur.
güncel Önemli Başlıklar