entry'ler (221)

bekarete önem vermeyen ırklar yok olmaya mahkumdur

türkiye de yaşayıp safkan ırktan bahsedecek kadar körleşmiş insanların sahip olduğu düşünce. bu kadar çeşit ırkın bir araya gelip yarattığı kültürü görmezden gelmek nasıl bir aymazlıktır anlayabilmiş değilim. düşünce sahibi soy ağacını bir çıkarsın becerebilirse acaba ailesinden kaç çerkez kaç laz kaç gürcü çıkacak. safkanlıkla uğraşmak yerine türkiye yi temel alıp topraklarımızı sonuna kadar korumamız gereken günlerde bekaretin önemi hiç kadardır. zaten korumazsak yabancı istilası ile bekaretten bahsetmeye bile gerek kalmayabilir.

islami yardım mı insani yardım mı

sonuna kadar islami yardımdır. bazı arkadaşlar soykırım yapılıyor diye feryat etmiş. soykırımın en güzel örneğini daha geçenlerde çin yaptı uygur türklerine. o sırada ihh ne alemdeydi acaba?

kendi ırkını dikkate almayan bazıları sağa sola israil yandaşısınız diyerek tükürüklerini saçıyorlar. unutmayın ki islamiyet yokken dünya üzerinde türkler vardı ve türkler olmasa belki bugün islamiyet bu kadar yayılmış olamayacaktı. ümmetçi anlayışın osmanlının sonunu getirdiğini unutmak en büyük gaflet olacaktır. insani yardım vakfıysanız önce insanı önemseyeceksiniz kendi ümmetinizi değil.

birileri haitiden bahsetmiş türk bayrağının dalgalanması falan demiş. oraya giden akut u ve sivil savunma ekiplerini hiçe sayarak. ayrıca bir de onlardan dinleyin bakalım ihh nin haitide kimlere yardım ettiğini işin gerçek yüzünü açıkça göreceksiniz. tabi birde tsunami bölgesine götürdükleri yardımı sadece müslüman olan halka dağıttıklarını söylemek lazım.

o yüzden kimse anlatmasın bana insaniyeti ya da insanlık adına kurulduk diyen bazı dernekleri.

filistinin sonuna kadar arkasındayız orayı savunan hristiyan da olsa ateist de olsa musevi de olsa her şartta yardımda ederiz dua da.

türk dizisi çekmek için gerekmeyenler

hedef kitle. millet olarak dizi izleyicisi olup çıktık ne de olsa. kalite falan hikaye dizi olsun da isterse çamurdan olsun.

üniversite dururken hala geneleve giden adamlar

aile eşrafından üniversite okuyan veya bitirmiş bir bayan varsa ki sanmıyorum, bunu yazan yazar arkadaşımızın kimlerle akraba olduğunu tahmin etmek zor değildir.

kendisini güneş zannetmesi fantastik-bilim kurgu dalında nobellik bir çalışmadır ki adına bu üniversitelerde kürsü dahi açılabilir. başkanlığına da yazarımızın akrabalarından birini koyar çalışmalarını zevkle takip ederiz.

25 şubat 2010 galatasaray atletico madrid maçı

şimdi herkes hakem penaltıyı vermedi diyerekten yakınacak, caner kardeşimizde sanırım hakemi protesto etmek amacı ile (ki böyle ardarda iki aptalca faulun başka anlamı olamaz) gördüğü kırmızı karttan yırtacak. oyuncu sayıları eşit olsa galatasaray bu turu atlardı diye düşünüyorum.

not: beşiktaşlıyım ancak türk futbolcularının aptalca hareketleri beni deli ediyor.

not2: ilk yarıda reyes in düşürüldüğü pozisyon da penaltıydı bence.

müslüman ülkede miladi yılbaşını kutlamak

yılbaşı günü çalışılmadığını zanneden insanın sevmediği kutlamalardır. ben o gün yine işimin başındayım maalesef üstelik akşam 21 e kadar. ancak bana işveren kurumun merkezi 24 aralıktan itibaren 3 haftalık bir tatildeler. yani dünya devi olunca daha çok tatil yapılabiliyor. boşverin örfü adeti zaten herkes yeteri kadar düşünüyor bunları az biraz eğlenmeye bakın yoksa bu ülkede bu kadar saçmalıkla yaşamak hakkaten zor.

avrupalıya türk kadınının kapalı olduğunu anlatmak

kendini önce müslüman sonra türk olarak tanımlayan kendini bilmezlerin gerçekleştirdiği hadise. birde bu yaptıkları hayırlı(!) işi öve öve bitiremiyorlar. kendi ırkını (üstelik türkler dünyada müslümanlığın yayılması için bu kadar savaşmışken) ilk sıraya koymayan insanlarla bu ülkeden maalesef hiç birşey olmaz. önce türklüğünden vazgeçmeyeceksin ondan sonra ister müslüman ol ister yahudi ister şaman. içindeki bu vatan sevgisini kaybetmişsen avrupalıya ne anlatırsan anlat o zaten yakında seni ele geçirip kendisi gibi yapacağını biliyordur seninde bu hareketlerinle ona yardımcı olduğunun gayet farkındadır.

duman ın dünyanın en iyi rock grubu olduğu gerçeği

duman grubunun en iyi olmasına bende katılmasam da bazı arkadaşların batuhan mutlugil in çaldığı soloları ayakları ile çalacaklarını iddia ettikleri ve beni güldürdükleri hatta gülmekten öldürdükleri önermedir.

haldun üstünel vs aykut kocaman

ikisinin de bir numarası yoktur. deve yüküyle 16-25 yaş arası genç nüfusu olan türkiye gibi bir ülkede futbolcu yetiştiremeyip yabancı futbulculara dünya kadar para yatırmak, üstüne birde verim alamamak her ikisini de dünya futbolunda yayan bırakır.

he duruma ikisi arasındaki bir mücadele açısından bakarsak iş bitiricilik olarak üstünel derim.

küpe takan erkeklerin oğlanlığa meyilli olması

buyrun efendim gelin görelim kim neye meyilliymiş ama benim iddia ve genelleme sahibine yapacaklarımdan sonra kişi meyilli kalmaz yokuş aşağı gazlar.

uygur türklerine sahip çıkalım

çok değerli başbakanımız one minute diyerek bi koşu çin e gidip gelsin bakalım. filistinlilere sahip çıktığı gibi aynı soydan geldiğimiz soydaşlarımıza da sahip çıksın çağrısı.

açım ulan sözlük

geceyarısı midesi kazınan aç yazar haykırışı.

evde yumurtadan başka bir şey olmaması

evde ekmek bile olmamasından iyi bir durumdur.
(bkz: açım ulan sözlük)

türkiye nin ak parti iktidarı ile çağ atlaması

işsizliğin rekor seviyeye çıkması gerçektende daha önceki çağlarda göremediğimiz şeylerdendi. çok şükür akp bu çağı da gösterdi bizlere.buda bir atlama sayılabilir ama kime veya neye orası meçhuldur.

turkiye yi en iyi akp nin yonetebilecegi gercegi

ülkeyi komple satmak isteseydik doğru olabilecek gerçeklik.

mcdonaldsa gidip hobby ye telefonla siparis vermek

sadece bursada yaşayan insanların yaşayabileceği deneyim.

bir turlu anlamamak

(bkz: recep tayyip erdogan in simon peres e verdigi ayar) başlığında insanların eleştirdiği şeyin rte' nin uslubu olduğunu bir türlü kavrayamayan uuserların bulunduğu durum.

kimsenin israilin yaptığı vahşeti makul veya mazur görmek gibi bir lüksü yoktur.olan da varsa hıncaldır, uluçdur.

chp nin hamas ı terörist ilan etmesi

(bkz: bizim orda göte göt derler)
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

o değilde bu cengaver k. irak'da türkmenler öldürülürken, g.doğuda kendi halkı ölürken neredeydi.afganistan karmaşasına gözünü kırpmadan türk evlatlarını gönderende bu cengaver değil miydi? kasımpaşa cengaveri olan bu insan terörden en çok canı yanmış ülkelerden birinin başbakanı değil mi? kendi yüce ırkına bu kadar sırt çevirmiş sayın başbakanın arap ırkına bu kadar yakın olması ve arap milliyetçisi haması bu kadar desteklemesi düşündürücüdür.

recep tayyip erdoğan ın şimon peres e verdiği ayar

(bkz: ayarsız enerji)