bugün

özellikle rte'nin, muhalefetinin büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu düşünülürse, kontenjanların dolmaması muhtemel.
Ha bi de ne gerek var böyle birşeye...
http://inciswf.com/hupwb4bc.swf

açılışı başbakan yapacaktır ve tüm öğrencilere selam eder.
fettullah gülen eğitim fakültesini içinde barındırmasını tahmin ettiğimiz üniversitedir. küçücük şakirtlerin eğitimlerini burada tamamladıktan sonra devlet bünyesi altında çalıştırılması da beklenecek bir durumdur.
bu donemde kurulmazsa daha da kurulmaz.
devletin sonunu getirecek olan üniversite. her anlamda kötü olacak bu. adına bakılırsa ders olarak sadece islam öğretilecek. oysa ki; atatürk üniversitesi'nde sadece atatürk ilke ve inkılapları, atatürk'ün yaşamı, atatürk'ün fikirleri; akdeniz üniversitesi'nde akdeniz'in ekonomik olarak önemi, güzellikleri, plajları; katü'de fındık nasıl toplanılır, çay bitkisinin en lezzetli yetiştiği yöreler nerelerdir, nasıl karadeniz ağzıyla konuşulur; ege üniversitesi'nde zeytinyağlı yemeklerin türk mutfağındaki önemi, izmir'in en gelişmiş, modern bir şehir olduğu; yalova üniversitesi'nde yalova'nın gelişim süreci nedir, yalova'nın doğal güzellikleri, yürüyen köşk hakkında bilgiler; kocaeli üniversitesi'nde kocaeli'nin kültürel ve ekonomik değerleri, kocaeli'nin türkiye'ye sağladığı avantajlar okutuluyor. işte bu yüzden recep tayyip erdoğan üniversitesine engel olmalı her vatandaş, özellikle de solcu kesim.
nasıl süleyman demirel üniversitesi varsa bununda olması normal olur. evet adamı sevmiyorum ama süleyman demirel bu ülkeye çok mu bok kattıda ismini üniversiteye verdiler. olabilir şaşırmayın adam 3 dönemdir çoğunlukla iktidarda sonuçta.
türkiye cumhuriyeti başnakanı'nın ismini taşıyacak üniversite. sayın başbakanımızın ilelebet hatırlanması için çok gerekliydi. ve eminim ki bu isimden sonra o üniversite ülkemizin çok başarılı üniversiteleri arasına girecektir. sınava girecek öğrenci olsam yeminle yazardım bu okulu. çünkü doğal olarak başbakanımızın ismini taşıyacak üniversitede ayrıcalıklar olacaktır. bunu eleştirmem çünkü gayet doğaldır bu olay.
kayıt yaptırırken ananızı da alıp gelmenizin zorunlu olduğu üniversite.
(bkz: hayaldi gerçek oldu)
açılışına bizzat israilli yetkililerin katılımının beklendiği üniversitedir.
görevdeki bir siyasetçi adına yurdumda kurulan ikinci üniversitedir. diğeri de süleyman demirel üniversitesi ama en azından süleyman demirel bir ömür ısparta'dan seçimlere katıldı.

bu nasıl bir narsizm, nasıl bir kendini kutsal saymadır; ben anlamıyorum. gelin gelelim akp'ye oy verenlerin özellikle cahil bölümü anlıyor ve bu duyguyu paylaşıyor olacak ki başbakanımız ikinci bir peygamber gibidir, tayyip i üzmek allah ı üzmektir gibi söylemler çıkıyor. hem de bunları söyleyenler değil cahil olanlar. bunları Türkiye Diyanet Vakfı'ndan kitapları çıkanlar; partide, belediyelerde yöneticilik ve hatta milletvekilliği yapanlar söylüyor. cühelanın durumunu görmek için varoşlara gitmek gerek. ne peygamberi, tanrı gibi tapanlar var. üstelik bunu yapanlar kendilerini mütedeyyin müslüman olarak tanımlayan yobazlar.

ondan sonra "müslümanları aşağılıyorlar" derler. lan, azıcık uslu olun da aşağılanacak boklar yemeyin!
prompter okumacılığı bölümü olan üniversite.
hayır da ben rte üniversitesi açılmasın demiyorum, şu rize üniversitesi'nin ismi değişmesin diyorum. yalaka hasan karal ve onun güruhu, bir o kadar yalaka ve yerini sağlama almaya çalışan senatonun bok yemesi ile isim değiştirecek rize üniversitesi. ne gerek var diye bile sormaya gerek yok! gerek yok çünkü böyle bir şeye. ayıptır ulan. benim canım yalaka hemşehrilerim, ne yapacak bu rize sizinle be!
önce üniversiteye dönüştürülerek bezmialem üniversitesi adını alan vakıf gureba hastanesine ismi yerine gececek iddiaları gündeme gelmişti. sonunda her siyasi liderin dogdugu ya da köklerinin bulunduğu ilde bulunan üniversiteye ismini vermek sıradan bir olay haline geldiği için rize üniversitesine kısmt oldu.

uzun zamandır da değişiklik bekleniyordu. bakalım ısparta süleyman demirel üniversitesi kadar şanslı olacak mı?

ha bu arada hatırlatalım r.t.e üniversitesi devlet üniversitesi iken, abdullah gül üni. vakıf üniversitesidir.
kendinizi düşünün... Hırsız olduğunuzu biliyorsunuz. kindar, ikiyüzlü, yalancı olduğunuzu biliyorsunuz. bölücü, ayrıştırıcı, nefret tohumları eken, hoşgörüsüz olduğunuzu biliyorsunuz. Ve çevrenizdeki dalkavuklar çıkıp yav bak bilmem ne yazar böyle böyle sizin isminizi üniversiteye verelim dediğinde "eyvallah diyorsunuz". Namuslu biri olsanız, sözünün eri, hoşgörülü, bağışlayıcı, adam gibi adam olsanız böyle bir teklif geldiğinde reddedersiniz.

neyse tanıma gelelim, Rize'ye yeni adı koyulan mübarek mi mübarek üniversitedir. Rizeliler, trabzonlular vsler HESlerden ve nicelerinden doğaları katledildikten sonra bu üniversiteye koşarlar "hocam bize yeni doğa yap" derler lakin hocalar da bilimsel yetkinlikten daha çok üniversitenin ismine göre siyasi görüşüne göre alınacağından bir halt edemezler, AKP'nin şirketleri için daha fazla doğayı katledebilecek ihalelere onayla meşgul olurlar...
en tutan bölümü işletme olacak üniversitedir.
rize üniversitesinin yeni adıdır, hayırlı olsun.
rizelilerin hemşehrileri başbakana yaptığı kıyaktır, olabilir mümkündür, bir gün birisi zaten bunu yapacaktı rizeliler hızlı çıktı. üniversitenin fakültelerine de diğer rizelilerin isimleri verilirse tadından yenmez. örneğin

sedat peker myo
şevki yılmaz ilahiyat fakültesi
mehmet haberal tıp fakültesi
davut güloğlu besyo
ismail türüt güzel sanatlar fakültesi*
Rize Üniversitesi artık RECEP TAYYiP ERDOĞAN ÜNiVERSiTESi.
http://www.dipnot.tv/1809...RDOgAN-uNiVERSiTESi-.aspx
(bkz: reklam kokan hareketler bunlar)
dekanlarının imam rektörünün ise fıkıhçı olacağı üniversitedir.
rektörün hoca efendi, öğretim görevlilerinin abi - abla, öğrencilerin ise şakirt diye niteleneceği üniversite olma yolunda ilerleyen kurum.
olası Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi iletişim Fakültesi Ders Programıdır;

-Yandaş Gazetecilik.
-Teğet Ekonomiye Giriş.
-AB'nin Görsel işitsel Dalaverası.
-Hukuk'un Temel Açıkları.
-Sürü Psikolojisi.
-Oyunculuk.
-Hitabet Teknikleri.
-Cemaatografi.
-Kitle iletişimi Yalanları.
-Yayılma Bilimine Giriş.
-Türk-Amerikan Politikası.
-Yandaş Türk Sineması.
-Temel Fotoğrafçılık ( Erdoğan'ın özel katılımı ile gerçekleştirilecektir)
hayatta görmek istemediğim üniversitedir.
nerede kurulacağı sıkıntı yaratabilir.. malum adam kasımpaşa'lı mı?, rize'limi?, istanbul'lu mu? öte yandan gürcü'de ermeni'de olabilir... haydi bir de işin içine pensilvanya girerse vay amk ya?