bugün

ıspartadadır.. eğitiminin iyi olduğu söylensede isimden kaybetmektedir.. zira ülkeye hiçbir şey vermemiş, bir kimsenin adını alan bir okuldan mezun olmak iyi bir fikir değildir...
önünde türbanlı öğrencilerin gösteri ya da yürüyüş yapmasının çok güzel bir ironi olacağını düşündüğü ilim irfan yuvası...
http://www.sdu.edu.tr
adı yuzunden ayara en uygun unıversite(m).
öğrenci islerinin hic bisey bilmediği üniversitem
gecme notunun 70 oldugu unıversıtem
butunleme olmayan unıversıtem
1.8 ortalamayı tutturamadıgın zaman sınıfta kalınan unıversıtem ( bızzat mahruz kalınmıstır)
bolum stajlarında kole oldugum universitem
bahar senlıklerınde basarılı olduguna ınandıgım unıversıtem
cok guzel kluplerı olduguna ınandıgım üniversitem. örn: havacılık klubu
dogu batı kampusu olarak ıkıye ayrılan unıversıtem
kampuste olmayan fakultem(saglık ve spor bırımlerı fakultesi)
kenan ımırzalıoglunun dayısının bızım okulun muduru olan unıversıtem(ne gerekse)
saglık bolumlerınde ıntronluk sıstemı olan unıversıtem
erasmus programıyla gaza getıren daha sonra cek cumhurıyetıne gonderen unıversıtem
bahcesınde kaplumbagların cırıt attıgı unıversıtem
daha 3 yıl mahkum oldugum unıversıtem
antalyaya 1 saat uzaklıkta olan unıversıtem
mukemmel dostlar edınebılecegın unıversıtem
davraz dağına ilk karın düşmesiyle başlayıp kar kalkana kadar dönem öğretiminin bitmediği türkiyenin nadide üniversitelerinden.bölüm olarak ne ararsanız var.yok yok valla.
hayatımın 4 yılını harcadığım ve üniversite ortamının bi türlü nerde olduğunu bulamadığım,insanlarından ve havasından nefret ettiğim,doğu batı diye iki kampüsünün yer aldığı,arazisinin genişliğine rağmen kampüs kavramından eser bulunmayan,eğitiminin iyi fakat insafsız hocaların var olduğu,sosyal aktivitenin yok denecek kadar az olduğu ve ısparta il sınırları içinde yer alan bir üniversitedir.
- verdigi egitimin son senesini, onumuzdeki sene gecirecegim universite..
- rektorlugunu turkiye'nin en genc rektoru olma unvanini tasiyan prof. dr. metin lütfi baydarin yaptigi universite..
- orman fakültesi diye bir fakultesi bulunan ama ayri bina yerinde iibf'nin icine mahkum eden universite..
- logosunda s.demirel'in imzasi bulunan universite.. ve tabii ki gul de var..

bitiyo sukur..
internet sayfasını yenileyen ve beni dumurdan dumura sokan üniversitem
bi halttan cidden anlamadıgını bugun daha ii anladıgım öğrenci işlerine sahip üniversitem
okumucam laaan sırf bu yüzden diyip tıpıs tıpıs pazartesi yollunu tutacagım üniversitem
belki kaydım bile yapılamamıstır dedıgım üniversitem
kampus bakımından güzel ve yeterince büyük olan,kendine ait dağı bulunan(harita kadastro,maden müh. ve jeoloji öğrencileri bu dağı epey bi kullanır),inanamıyacağınız kadar çok öğrencisi olan ve isparta'da olmasa türkiye'nin en iyi üniversitelirinden biri olacağını düşündüğüm ve hala olkumakta olduğum üniversite.
San Diago University diye kendimizi avuttuğumuz dışarıdan odtü içeriden mersin idman yurdu görünen üniversitem.
türkiye'nin en iyi diş hekimliği fakültesine sahip, üniversitedir.
kurulmadan önce sokaklarında yürünülemeyen bir şehri, yobazlıktan kurtaran üniversitedir.
doğu ve batı kambüsü olmak üzere iki bölümden oluşur , diş hekimliği fakültesi meşhurdur.
2007-2008 öğretim yılı için 10 bin 126 öğrencinin kayıt yaptırdığı üniversitedir.
(bkz: ben yandım siz yanmayın)
Isparta'ya üniversite kurulması gündeme alınınca ilk önce düşünülen isim Göller Bölgesi Üniversitesidir. Sonrası malum. Gıda Mühendisliğinin iyi, Makine ve Elektronik-Haberleşme Mühendisliklerin facia olduğu söylenebilir. Kampüsün batısı aceleye getirelerek inşa edilmiş hissi vermekte. Batıdakinde binalar birbiriyle bağlantılıdır.
bu sene başlayacağım üniversitedir. umutluyum. antalyaya yakın felan güzel olcak herhalde. * *
yanlış şehirde olan iyi üniversite. öğrencilerinin yarısı antalyalıdır, öğrencilerinin tümü zırt pırt antalyaya gider. bunun sebebi ıspartada hayat olmamasıdır. büyük şehirlerden bu okula giden öğrenciler ancak kampüsü beğenirler.
bitirenlerin hiçte aç kalmadığı aksine çatır çatır çalıştığı üniversitedir. örnek: ben
at çiftliği bile olan güzide üniversitedir. * * * * *

uzaydan gelen didit: birinci sınıf oldum lannnn * *
dünya ünıversıtelerı sıralamasında 1710 olan ünıversıtem.
1994 1998 yılları arası tarih öğretmeni olacağımı zannederek okuduğum üniversite ne yazıkki hala boşum .en çok orada harcadığım paralara yanarım orda harcadığım paraları toplasam 2. el araba alırdım derim kendime hep.
*Akdenizin en iyi üniversitesidir.

*"Ne ODTÜ ne iTÜ sonuna kadar SDÜ" diye uydurdurğumuz sloganı söylerek Sdü dayanışmasını gösterdiğimiz üniversite.

*2009/2010 sezonunda 13bin 315 öğrencinin yerleştiği üniversitedir.
bu yıl ösys sonucunda türkiye'deki devlet üniversiteleri arasında en fazla boş kontenjana sahip olma ünvanını elinde bulunduran üniversite. lisans ve önlisans bazında 2570 kişi bu yıl ilk yerleştirmeler sonucunda açıkta kaldı.

http://www.osym.gov.tr/be...75f7a7968a8936dab4a974e8c
ısparta'nın taşına toprağına ve hatta dağına olduğu gibi okulunada verilmiş tek bir isim vardır: süleyman demirel üniversitesi. kazandığınızda haritaya bakıp, lan bu ısparta, antalya'ya bodrum'a çok yakın tatilde falan dönmem istanbul'a; akdeniz geceleri, aşkları benden sorulur artık diye umarak gidip yıllarınızı vereceğiniz ve bu süre içerisinde tek bir gün bile gece hayatına dalmadan geri döneceğiniz yerdir **.
ne kadar gelişirse gelişsin, isimden dolayı her zaman kaybedecek olan üniversite...