bugün

baskent üniversitesi kurucusudur. mason olduğu söylenmektedir.
çılgın laz.
böbrek ısıyle baslayıp koseyı donen zat.
Çalışmakolik rektörümüzdür.Sıradan bir günü sabah 6larda kalkıp üniversiteye gelip 8'de , biz okula gelirken onun gitmesiyle sonuçlarıp bizi şaşırtarak güne başlayan , fırsat bulduğunda boş musluklarık kendisi kapatan , acaip disiplinki rektörümüz.
Türkiye'de ilk böbrek naklini gerçekleştiren insandır.
Nakil için ilk çalışmaların başlatmış ve araştırma-geliştirmeleri için özel olarak labrotuar kurulmuştur.
(bkz: mehmet liberal)
Atatürk ilkelerine özünden inanan ve bu yolda ülkesi için daima birşeyler yapan ilim bilim adamı.Gerçek bir vatansever.*
kanal b nin kurucusudur.
erkenekon davasının günümüzdeki soruşturmasının ağır toplarından.

bilindiği gibi bülent ecevit bu kişinin kontrolündeki başkent hastahane nde tedavi görürken daha da kötüleşmişti durumu sezen rahşan ecevit eşini hastahaneden aldığında bülent ecevit iyileşme göstermişti.

(bkz: allah ın hikmeti işte)
iktidarın harcamaya çalıştığı, bu ülkenin yetiştirmiş olduğu en önemli değelerden biri.
acayip başarılı bir cerrah. bu su götürmez bir gerçek. özellikle organ nakli konusunda bu ülke de ondan daha başarılı bir cerrah gelmişmidir araştırmadan söylenilmez. Başkent üniversitesi, kanal b ve mol pet (yok gülüm bu kadın bağı değil petrolcü ) haberal ailesinin hakimiyetinde. ankara da sit alanda yaptıkları kaçak ve yüksek binayı kimse yıkamadı. adı ahmet necdet sezerin adaylığı öncesi reisi cumhur adayları arasında geçiyordu hatta en kuvvetlisiydi. Ecevit hastalandığında hakkında kötü iddialar dolaşan hastane zati başkent hastahanesi hoca da doktoruydu. Hüsamettin Özkan'la arkadaşlığı bayağı iyiydi o zaman. Ankara nın gölge yöneticilerinden. Herkes fikrini merak eder. Arama yapıldığın da Deniz Bölükbaşı evindeymiş. Grup toplantısında Bahçelinin konuşacaklarını mı konuşuyolardı acaba. Son dalgada göz altına alınmış. Kim haklı kim haksız zaman gösterecek.
iktidara muhalif olduğu için silahlı terör örgütü üyesi ilan edilen değerli insan.
ntv tarafından,bu sabah 5 sularında tutuklandığı bildirilmiştir.
çok iyi bir cerrahtır. ancak başkent üniversitesindeki tek cerrah değildir. hatta bildiğim kadarıyla kendisi zaten çok sınırlı sayıda ameliyatlara giriyor ve ameliyatların tamamnında bulunmuyor.

koskoca başkent üniversitesi onsuz ameliyat yapabilir merak etmeyin.
ergenekon adlıtoplumsal temaşa gösterisikapsamında en son tutuklanan kişilerdendir.

kendisi hakkında sivil darbe yapmaya teşebbüs suçlamasıvardır. sayın haberal türkiye'de organ naklini ilk gerçekleştiren profesör olmasının yanında bir çok özel sağlık ve eğitim kurumununda sahibidir. bilmiyorum kanalb'yi izleyeniniz var mıydı? ama kendsi her gün tüm ameliyatları ve tüm işleri arasında mutlaka bir panele katlıyor veya bir program hazırlıyordu.

bir doktor olarak en önemli özelliği se hastalarını asistanlarına terk etmeyip tüm hastalık süreçlerinde bizzat kendisinin ilgilenmesidir.
ecevit için iş görmez raporu hazırlayan çok başarılı cerrahtır. (!) ecevit in durumu kötüye gidince eşi rahşan hanım eşimi öldürecekler buna izin vermem diyerek onu başka bir hastaneye götürür ecevit yeniden hayata döner.yani vesselam başarı anlayışımız farklı tabi.sana göre haberal başarılı bana göre cuntacı cani sanki.
türkiye'de organ naklini ilk gerçekleştiren profesör olduğu ve hastalarını asistanlarına terk etmediği için silahlı kuvvetleri ile bağlantısı olamayacağı ve ergenekon'la ilişkisi olmadığı düşünülen insan. mantıklı...
zamanında hastanesinde çalışmış çok yakınım bir kişinin (anestezi teknisyeni)hakkında şunu söylediği kişidir; "23 saatlik bir ameliyattan çıkar, ameliyatın hemen ardından hastanın durumunda bir düzelme görene kadar refakatçi gibi 8 9 saat hastanın başında bir sandalyede oturup bekler"
ergenekon komedisi ile tutuklanmış rektördür. tutuklamalara sevinenlere ise bir hatırlatma yapmaka gerekir. bak kardeşim, işsizlik tavan yapmış, ekonomi kötü, halka dağıtacak kömür, bulgur, çamaşır makinasını zor bulur akp artık. ilk seçimde şimdiki hükümet gidecek. olmadı koalisyon olacaka. ergenekon benzeri karşı operasyonların yapılmayacağını mı sanıyorsun. sırf akpli diye birsürü imnsan tutuklandığında, komplo kurmak, suç uydurmak, hürriyeti tahdit suçlamasıyla cezaevine konulduğunda diyecek lafın olabilecek mi.. ağlayıp sızlayacakmısın o zaman.

yani demem o ki, sevinme bu kadar. belli mi olur, seni de alırlar gözaltına, deriz biz de, toplumun bu pisliklerden arınması gerekir, bak iyi oldu diye.. yani pislik olarak tanımlanırsın, 4 yıl beklersin cezaevinde.. sana destek çıkacak birini bulamazsın. hukuksuzluklara sevinme, ergenekon türü kepazelikler örnek olursa, komedinin sahiplerini de götürür bu dalgalar,
ele geçirilen o kadar belgeye, öldürülen o kadar kişiye, günlüklere, telefon konuşmalarına, bulunan o kadar silahlara rağmen hala ergenekon örgütünü komedi olarak niteleyenlerin savunduğu rektör. daha ne kanıt istiyorsunuz bilmiyorum ki. tankların namlusunun kıçımıza dayanmasını mı?
kendisini ve dolaysıyla ergenekon bağlantılı darbeci zihniyeti eleştiren herkes akp'lidir, dincidir, fettocudur, bulgur, kömür fetişistidir. kendisini tayyip erdoğan tutuklatmıştır zaten, akp muhalefete düşerse biz darbe karşıtları da tutuklanabilirmişiz... ha sorosçuyuzdur bi de, bok atarken unutmayın!
Bülent Ecevit'in hastlandıktan sonra kendisinin kontrolünde başkent üniversitesi hastahanesinde kontrol edilmiştir.Tedaviden sonra hernedense daha kötüye gittiği bir gerçektir.Kendisi Ergenekondan sanık olarak şu saatlerde sorgulanmaktadır.Büyük ihtimalen hapisle cezalandırılacağı konuşulmaktadır.Kendisi hakkında ayrıca (bkz: mason) olduğu gibi söylentiler dolaşmaktadır.
teker teker cevaplayayım;
1. günlüklerin özden örnek'e ve mustafa balbay'a ait oldukları mahkemede kanıtlandı. kendileri de yalanlamıyorlar bunu.
2. asit kuyularından çıkan kemik parçalarının hepsinin dna raporu açıklanmadı. açıklanınca öğreneceğiz. ayrıca bulunan bir mezarda kemik parçaları ile birlikte tişört te çıkmıştı. hangi hayvanın tişört giydigini bana yazarsanız sevinirim.
3. tuncay güney'in hiçbir konuşmasına inanmayıp "bu ifadeleri işkence altında verdim" deyince inananlara bişey söyleyemiyorum.
4. bulunan o silahların yerlerini gösteren krokinin kimlerin evinden çıktıgını söylememe gerek yok sanırım.
5. dışarda ödül kazanmanın dokunulmazlık sağladıgını öğrenmiş oldum bu arada. öyleyse ülkemize en büyük ödülü, nobel edebiyat ödülünü kazandıran orhan pamuk'a neden vatan haini diyorsunuz?
6. ermeni tasarısını kabul eden fransa ile bilimsel ilişkilerini kesmenin, fransızca derslerini kaldırma aptallığının da yapılmış olduğunu ve bununla övünüldüğünü öğrendim. ne mutlu bana. bunu yapan adama da bilim adamı diyorsunuz.
7. ecevit'e yapılan darbenin baş aktörü bu kişi. tedavide kullandığı ilaçları bile açıklamayan bir başhekim bu zat. buna da mı iftira diyorsunuz?
8. gün olur devran döner cümlesi tam olarak bugün tutuklananlara söylenmesi gereken cümledir. bana değil.
yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermektedir.
uludağ sözlük darbesavar yazarların darbeci olduğu kanısına, ancak ergenekon sanığı olmasıyla vakıf olduğu profesör.

hurşit tolon başlığına bakın, şener eruygur başlığına veya türkan saylan'ın başlığına ergenekon operasyonundan önce sırf cumhuriyet mitingleri sebebiyle bir kısım kişiler tarafından "darbeci" addedilmişler.

ama haberal? ergenekon sanığı olarak gözaltına alındığından beri "darbeci" diye nitelendiriliyor ulusözlük darbesavarları tarafından, öncesinde ne darbeciliği var, ne de düşüncelerinin eleştirilmesi? peki şu anda elinde tek bir delil var mı? elinde tek bir dayanak var mı? aşk mektuplarının, nutuk'un, atatürk posterlerinin, burs verilen öğrenci bilgilerinin delil diye götürüldüğü, özel yazışmaların medyaya sızdırılarak veya iddianameye konularak sulandırılan bir operasyondan bahsediyoruz yani genel olarak her ne kadar ciddi belgeler ortaya sunulsa da -12. operasyonda elde edilen bilgileri görmedik henüz, buna rağmen delil görmeden darbeci addeliyor insanlar- bir o kadar her türlü saçmalığın delil diye sunulabildiği/sunulabileceği bir operasyon.

birileri de bir takım ilginç bilgi fakirliği ile cevaplamaya gayret etmişler demiş ki, "mahkemece mustafa balbay'ın hakkındakiler kanıtlandı ve kendileri yalanlamadılar bunu" diye. yahu kardeşim mahkemece bir şey kanıtlanmışsa, bunun kararını mahkme "suç delilleri sabit olduğundan x yıl hapis ile cezalandırılmasına" gibisinden bir cümle ile hüküm verir ama henüz böyle bir duruşma olmadı? ayrıca mustafa balbay tutuklama kararının akabinde hücreye gönderilmiş ve bu haberler yayınlandığında bir kısım medya tarafından, bu haberlere karşı yalanlama "fırsatı" bulamamıştır ki, eğer birazcık takip ediyorsan süreci mustafa balbay'ın avukatı ile ilk buluşmasında bu haberlerde çıkan şeyleri yalanladığını görebilirsin. ben seni bir yere kapatsam senin hakkında türlü iftiralar atsam ama senin cevap verme imkanın olmasa, bu imkanı vermesem üzerine de desem ki, "bakın yalanlama yok" diye düşünsene içine düşürüldüğün durumu? neymiş mahkemece kanıtlanmış. hukuk anlayışınızı takdir ettim gerçekten.

neyse bu ve bunun gibi haberleri referans alıp "darbeci" diyorlar. yahu adam hakkında bilginiz nedir ki? tek bilgi ecevit'in hastanesindeyken ağırlaştığı, başka hastaneye nakledilince iyilşemiş vs. birileri işi abartmış işte ecevit'in durumunu kötüleştirmişler ülkede istikrar istemiyorlarmış falan ulan bunu söyleyen adamları zannedersin kırk yıllık ecevitçi? ecevit vefat ettiğinde arkasından küfür etmedikleri kalanlar, 2001 krizinden dem vurup her türlü lafı edenler sanki başka kişilerdi? amaç nedir ki?

ergenekon operasyonunda bir sürü kişi gözaltına alındı kimileri salındı kimileri tutuklandı ve haberal gözaltına alındığı andan beri bir kampanya "darbeci" haberal tanıdık olduğu için rahatça söyleyebiliyorlar peki ya salıverilen 31 kişi? onlar da darbeci değil mi? hani gözaltına alındılar ya operasyon kapsamında ismin geçti bir kere darbecisin! ya haberal da salıverilseydi ne olacaktı? gözaltına alınmasını darbeci olmak için yeterli gören zihniyet ne diyecekti? ayıp.

bugün başlığı bile olmayan kişiler, zerre tanınmayacak kişilerin 13. dalgada ismi geçince buradaki darbesavar büyük demokratlar üşüşecekler "ergenekon operasyonunda gözaltına alınan darbeci" lan adam hakkında zerre fikrin yok, tanınmış bile olsa belki adamın adını 2. veya 3. duyuşun ama maşallah her haltı biliyor gibi takılırlar. eminim burada birçok adam mehmet haberal'ın kim olduğunu, geçmişte neler yaptığını ergenekon operasyonu ile öğrendi ama ağzından tükürükler saça saça "darbeci" demeyi bir halt yemek zanneder.

bu adamlar yargılanıp aklanırlarsa ne olacaksınız çok merak ediyorum.