bugün

helin avşar'la aşna fişne yapmaya yarar.
kuşum aydın olmaktan iyidir.
helin avşara göğsünün kıllarını açıp, röportaj yapmaktır. çok konuşup hastahane de dayak yemektir. kısacası zordur kütahyalı gibi aydın olmak.
(bkz: intihar sebebi)
demagog olmaktır.
şoför ağzıyla konuşmak, aslında hiç bir halt bilmeyip bilir gibi konuşmak ve soros çocuğu olmasının meyvelerini yemektir.
nihat doğan kadar aydın olmak ile eşdeğerdir.
çok bilmiş, bu dünyayı ben yarattım tavırlarıyla aşırı rahatsız edici bir kıvama gelebilen insan. genel olarak sevilmeyen ve izlenmek istenmeyen bir adamın nasıl bu kadar televizyonlara çıkabildiğiyse benim için muamma. program başına para mı veriyor ne yapıyor bilmem, ama şüpheliyim...

bu tavır, bu meslek ahlakı, bu konuşma tarzıyla daha kaç sene yapacak şimdi yaptığı işi. dostum arkadaşım olsa ki evlerden ırak çeker kenara nasihat ederdim; "rasimcim" derdim "boşuna patlatma gırtlağını. zaten ne konuştuğunu kendin de çok iyi bilmiyorsun. kafanda binlerce ezber şablondan kolajlar yapıp ha babam bağırıyorsun da ne olacak bu işin sonu? madalya takmazlar anacım boşuna yırtma kendini. yarın bir gün olsan olsan fehmi koru olursun. hayal kırıklığına uğramış bir surat ve "ben bunca yıl ne konuştum. biri bana tane tane açıklasa da bu yaştan sonra anlasam hiç değilse" diye kalırsın. vermezler sana yazı işleri müdürlüğü, bilmemne televizyonu haber müdürlüğü, başyazarlık falan.. çok konuşuyorsun, istediklerinden de boş konuşuyorsun ve üstelik maalesef bunu bile pa zar la ya mı yor sun. koca koca adamlar da seni ciddiye alıp konuşuyorlar falan, memleketin haline aynadır işte. rasim ozan kütahyalı gibi bir adam çıkıp konuşuyor ve muhattap bulabiliyor.
taraf gazetesinde yazıp da tarafsız olmak candır, yarar...
(bkz: nabza göre şerbet vermek)
(bkz: güçlünün yanında olmak)
maymuna insan derim buna aydın demem arkadaş en azından maymuna insan demek için temel var (bkz: evrim teorisi)
(bkz: kaşlı gözlü döşü kıllı)
(bkz: çukulata renkli)
(bkz: helin avşar) *
hiç durmadan 31 çeken ergen olmak gibidir, bir değer ifade edemez.
(bkz: rasim ozan kütahyalı vs hicbiseyebosunaiclenmeyenadam)
bu kadar aydındır işte.
ajdar'ın müzik düayeni sayılmasına benzeyendir.
aydın olmakla alakası olmamaktır.
Daniel güiza gibi bir gol makinası olmakla eşdeğerdir.
Sevemediğim kişiliktir. Rok ve aydınlıkmı ? Kapatın ışıkları karanlık iyidir.
akp seçmeni gibi bilinçli olmaktır.
aydınlığı konusunda tartışılabilir ama yakışıklı olduğu su götürmez gerçektir.
hoooaaaydaaaaaaa...
rasim aydın değil ama çok iyi bir şovmen. stand up işine girseymiş cem yılmaz a rakip olurmuş.
zift çarpıcılığıdır.
curufluk seyri.
bir an için aydınlanmak istemedim nedense ...
aydın değil ama sıkı bir tayyipistdir.