bugün

entry'ler (1071)

bilinmeyen türk tarihi

tamam bilinmeyen ama kaçıncı dereceden ve kaç bilinmeyenli? diye de sormalıyız. soruyu iyi sorarsak cevaplar da ona göre olur.

sünnetsiz ilahiyatçılar

ilahiyatçıların çocukken sünnet olmamışlarına denir. belki çok kormuştur, acıyor falan diye olmamıştır, bilinemez ki.
insanların sünnetli olup olmadıklarıyla neden ilgilenilir ki?
kime ne kimin sünnet olduğu, kimin olmadığı.
herkesin sünneti kendine.

bordo klavyeliler

o zaman buradaki herkes bordo klavyeli oluyor. ironiye gelir misin lütfen?
sanal alemi hafife almayınız gençler. artık sokaklara dökülen insanlar facebook vb ortamlarda örgütleniyorlar.

halkların kardeşliği

suni ve samimiyetsiz bir tabirdir.
ayrılık, bölücülük olmasın diye temenni ediyoruz. sonra da çıkıp sürekli 'halklar' diye vurguluyoruz. ulan iç içe geçmişsin, komşu olmuşsun, çocuklarını evlendirmişsin, din ve gelenek ortak paydaların var; daha ne halklar halklar deyip ayrıştırıyorsun?
insan insanın kardeşidir. meseleyi halk boyutunda ele alınca baştan bir ayrıştırma yapıyorsun zaten.

yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği

ayrılık, bölücülük olmasın diye temenni ediyoruz. sonra da çıkıp sürekli 'halklar' diye vurguluyoruz. ulan iç içe geçmişsin, komşu olmuşsun, çocuklarını evlendirmişsin, din ve gelenek ortak paydaların var; daha ne halklar halklar deyip ayrıştırıyorsun?
insan insanın kardeşidir. meseleyi halk boyutunda ele alınca baştan bir ayrıştırma yapıyorsun zaten.

3 çocuk yapın diyen başbakana verilecek cevaplar

-en az 3 çocuk yapın ama tamam mı?
+ama askere gidip ölüyorlar başbakanım. :(
-gene yaparsınız canım ne olacak?

kazandığı parayı hak etmeyen insanlar

insanlara gelir adaletsizliğinden bahsetmek boşa sanki. çünkü gelir adaletsizliğini normal karşılayanların hatta adaletisiz olan kazanca 'helal olsun' diyenlerin çoğunlukta olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

facebooktan doğum günü kutlamanın samimiyetsizliği

şöyle de cevaplanır: 'arkadaşlar, doğum günümü kutlayan herkese çok teşekkür ederim. iyi ki varsınız.'
yahu zaten samimiyetiniz varsa gerçekten özelden yazışmak daha güzel değil mi? bana da itici ve samimiyet dışı geliyor.
bu arada entirimi beğenen herkese şimdidençok teşekkür ederim. iyi ki varsınız arkadaşlar. (ne kadar itici değil mi? örnek olsun diye şeyttim yoksa etmezdim.) gb

3 çocuk yapın diyen başbakana verilecek cevaplar

-en az 3 çocuk yapın ama tamam mı? söz mü?
+valla başbakanım, asgari ücretle çalışıyorum. yani durum el verse 3 değil 7 tane de yaparız ama kurtarmaz.

sen benim kim olduğumu biliyor musun

ülkemizde azıcık yetki verilen pek çok insanın kendini 'tanrı' zannetmesi yanılgısıyla muhataplarına yönelttiği sorudur.

polisin milletvekiline sen kimsin lan demesi

bizim ülkemizde herkes kendini çok önemli birisi sanar ama fark eden azdır ki herkes ölümlüdür, herkes vazifesini aldığı maaş karşılığı yapan memurdur.

dizilerin milletimizi yozlaştırdığı gerçeği

ya o dizilerin sebebi yozlaşmış bir toplumsa?
diye de düşünmek, sorgulamak faydalı olur kanaatindeyim.

rutkay aziz

şimdi arkadaşlar, bir sakin kafayla düşünelim. adam doğru laflar etti mi? etti. neden kapitalizmin nimetlerinden faydalanan sosyalist vb anlamsız laflar ediyoruz ki? hangi birimiz sosyalist argümanları hoş hoş konuşup kapitalist işleyişin içinde olduğumuzun farkında olarak nimetlerinden faydalanmıyoruz ki?

şunu dersen anlarım: adam başka iktidarlar zamanında aynı şekilde neden konuşmadı vs..
ama sırf çamur atmak için gereksiz eleştiriye kalkmayalım. ne yani sosyal konularda, özgürlükler konusunda konuşabilmek için ille de devrimci olmamız, örgütlü çalışmamız mı lazım? geçelim bu ayakları lütfen. bu anlamda rutkay aziz i eleştirenlerin kahir ekseriyetinin onunla benzer şekilde hayat tarzları olduğunu düşünüyorum. komik ve ironik.

otobüste arkadaki yolcunun enseye hapşırması

hadi bunu yaptı hem de uyurken ama insan bir özür dilemez mi? sinirden kendimi zor tuttum.
sen anandan yine doğardın amma
enseme niye hapşırıyon şerefsiz?

ernesto che guevara

popüler kültürün iliklerine kadar emdiği, sömürdüğü, tükettiği, sonra yeniden yarattığı, yeniden öldürdüğü, tişörtlerin, şortların, dövmelerin vazgeçilmez simalarından biri.

incir reçeli

sen aidsli aidsli barlarda sarhoş sarhoş sabahla, hiç tanımadığın insanların evinde yatıya git, sonra da sarhoş sarhoş 'ama seks yok, ama seks yok' falan gibi laflar et. adamı aids maids demez .kerler afedersin. film daha başından, inanlılmaz mantık hatalarıyla başlıyor.

pabucci

italyan görünümlü türk ayakkabıcısı adı.

inci sözlükçü tarzı laf koyma kılavuzu

biri saçma sapan bir başlık açar ya da yazar, bir diğeri de altına onu sözde 'göt edici', sözde 'zeka ürünü' şeyler yazar. konu özet olarak böyledir. bir nevi körler sağılar birbirlerini ağırlar hesabı. göt etmeye, laf sokmaya odaklı olunursa laf koymanın, mort etmenin bir anlamı olmaz.
ayrıca sürekli ergenlere bok atılır,'ergenlik' üzerinden laf sokmalar görülür fakat ne hikmetse sözlüktekilerin çoğu ergendir ya da ruhu ergenliği aşamamış tiplerdir. kılavuz falan deyince madde madde yazarım sananlar olmuş olabilir ancak kılavuzun gereği yok, yolun sonu görünüyor.

kafayı şakirtlerle bozmuş sözlük ahalisi

(bkz: şakirt hadi sen bize bir çay koy da gel)

kadınların küfretmesi

diğerlerini geçtim de erkeklerin mal mal kullandıkları şu a.ına koyayım küfürünü ne diye kullanırlar ki? nedir bu eziklik, nedir bu erkek özentisi ağızlar? bir de gidip bu eziklik ve özentiyle sözlük kurmazlar mı? yazık. gerek yok böyle şeylere. biraz daha özgün olmalı, biraz daha anlamsız özentiden uzak.