bugün

seninki kalkmıyor ve hiç kalkmayacak maalesef.
bakman gereken bir çocuğun yoksa, bitirmen gereken çok önemli bir bilimsel projen yoksa,
sen öldükten sonra arkandakilerin ödemesi gereken bir yığın borç bırakmayacaksan biz seni
tutmayalım, kendi çapında önemli bir sebebin vardır elbet.
insanlığa olan inancını yitirmek, çirkinlikleri kaldıramamak..
iddia ugruna 64 erkek ile yatan kiz kendileri yaşamaktamı bilmiyorum.
(bkz: sisyphos söyleni)
her şey iyi gidiyor olsa bile, 1 anlık cinnet sonucu, bedeninde 1 yükseklikten aşağı inerken yaşayacağın boşalmanın daha çekici gelmesi durumudur. intiharı düşünmek yerine, bungee jumping yapmak önerilir.
bazı şarkı ve türkilerdir.

bir ay doğar

sevin gayrı (gözün aydın)

kime de kin ettin

love hate love
hayatta hic birseyden zevk alamamak, fix ama soylemek istedim herseyin gercekten bo$ gelmesi, hayattan bir beklentin olmamasi. insanin intihar etme siniri da allahin neden beni yarattigini sorgulamasi ile ba$lar.
ölümü merak etmek, meraka malup olmak.
kendinden sıkılmak.
hiç şüphesiz aşktır. hemen sözü sezen aksu'ya bırakıyorum:

"aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk."
umut etme yeteneğini yitirmiş olmak.
müzik gibi bir nedeni olmasi gerekmez. bitecekse varolan varolmak enbüyük sansizliktir. doguyorsun, buyuyorsun, calisiyorsun, senin anlamadiğin ve onlarin anlamayacağin cocuklar peyda ediyorsun, ihtiyarliyorsun ve calistiğin kazandiğin degerleri harcayamiyorsun, olmayacak ve olamayacak hayaller kuruyorsun, anlamsiz seyler için anlam ariyorsun sonuc? herhalde bu iş öss sinavi sonucunu beklmeye benzemiyor.
(bkz: gel hele bir otur soluklan yiğidim)
(bkz: ölmeye vakit yok)
(bkz: uludag sozluk un kapatilmasi)
genellemelere ve dayatmalara karşın, prensip sahibi olduğundan, özgürlüğü sevdiğinden, hayalleriyle kolkola yürümekten, tanımlanamayan ve menfaate dayanan ilişkiler arasında yalnız kalmaktan korkmayan insan için; koskoca bir sıfırdır.
ak partinin ikinci kez tek başına iktidar olması.
yüreği zayıf, beyni küçük, kendinden korkan, mücadeleyi sevmeyen, hayata küsen, melankoli ruhiyeti içersinde yaşayan, ölüden beter bir hal sergileyen, allaha karşı gelen, pasif kişilklerin işidir.
ilgisizlik, sevgisizlik.
hiçbir şey olamaz.
ilgisizlikten ve sevgisizlikten dolayı intihar eden kişinin tek açıklaması olabilir "ergenlik" ve bununla birlikte fazlasıyla şişkin bir "ego".

bunun dışında bir çok intihar sebebi olabilir kişisine göre değişkendir. mesela kimisi varoluşunu sorgular intihar eder birisi kalkar kredi kartı borçları yüzünden intihar eder. değişkendir.
duyarlı olmak.

(bkz: bkz gsmh artsın diye intahar etmek)