bugün

söyleyeceği yalanın öncesini sonrasını düşünen, her türlü sonuça karşı bi küçük yalan daha uydurabilen insan çeşitidir. Genelde zeki varlıklardır.
Doğaçlama yeteneğiyle harmanlanmış kişilik. Siyasetçiler bu yüzden pek çok küfre maruz kalmışlardır ki kendileri çoğunlukla profesyonel birer yalancıdırlar.
(bkz: en çok küfür edilen siyasetçiler)
bir yalanı başka yalanla kapatandır.
dedikllerine kendide inanan kişidir.
ya kadın yada borderline
üst düzey senaryo yazarı
(bkz: sakin insanların daha rahat yalan söylemeleri)
efenim yalancılığın erbabı olmuş zat-ı muhteremlerdir kendileri. standart cumleleri vardır. her erkek profesyonel yalancıdır. seni seviyorum kelimesi dillerinden bi bardak su istemekten daha rahat sekilde dökülür. seni seviyorum derler akabinde bakışların da cok derin, gülüşün de cok güzel diye iltifatları ardarda saydırmaları olasıdır.
(bkz: allah ıslah etsin)
orospu çocuğunun önde gidenin yanında durandır, evet, yanındakidir.
yalan söylediği hiçbir şekilde anlaşılmayan kişidir. çünkü kendi yalanına kendisi daha çok inanır.
ayda binlerce lira kazanırlar, hükümet olarak.
amatör dürüstlerin yapamadıklarını yapar.
kafasında kurguladığı dünyada yaşayan ve bu nedenle söylediklerini yalan olarak algılamayan kişidir.
toy bir yalancının, yalan söylerken olayın sadece ana hatlarını kafasında kurguladığını, detayları kurgulamadığını düşünürsek; profesyonel yalancı olayı (yalan söylediği olayı) ara ve ana hatları ile yazan yalancıdır. çok ayıp.
öncelikle yalan söyleyeceği kişiyi çok iyi analiz eder. sadece onla kalmaz bu yalanı söyleyeceği kişiye bağlı olan tüm herkesi gözden geçirir. zira açık vermemesi için tüm o kişiyle bağlantısı olan kişileri de bu yalana alet etmesi gerekir. söyleyeceği yalanı kafasında tasarlar ve bu yalanının ortaya çıkmaması için alternatif yalanlarda bulmalıdır.b planı hesabı. kesinlikle bu yalana kendiside inanmalıdırki, karşısındakini de aynı ölçüde inandırabilsin. her ayrıntıyı düşünüp olacakları önceden tahmin edilip söylenmiş bir yalan; yaydan çıkmış ok gibidir. fakat tek farkı bu oka hareket halindede yön verilebilcek olunmasıdır. zaten profesyonel ile amatör yalancı arasındaki fark burda ortaya çıkar. sölenmiş bir yalanın açığa çıkması durumunda durumu toparlayabilcek alternatif yalanlar çok önemlidir. (bkz: yalanın yalan doğurması) verilen her açığı kapatmak için yeni bir yalan söylenmesi hadisesi bir bankaya olan kredi borcunun,başka bankadan alınan krediyle kapatılması gibidir.bu nedenledir ki ilk sölenen yalan sorunu tekte halletmesi daha makbuldür.
söylediği yalana kendisi bile inanan kişidir.
yalanına göre yaşayan insandır.
bir yerde bir yalan söyleyip başka yerde duyduğunda kendiside inanan kişidir.
yalan söyleme eylemini ustalıkla yerine getiren insan, ya da insana benzeyen canlılara denir.

insanlar kandırılmaya her zaman müsaittir. çok az kişi sizi sorgular. hayır bi dakika, toparlayalım. insanlar sizi tanıdıklarını sanıyor. bütün meselenin kaynağı bu. aslında onlar sizi tanımıyorlar. siz onlara ne söylerseniz onlar da onu alıyor. böylelikle sizi tanıdığını sanıyor. onun beynini dolduran sizsiniz. o güzel kafasının içindekileri şekillendiren sizsiniz, kendinizle ilgili olan kısımları yani. siz onları yönlendirdiğiniz için bu insanlar sizi sorgulamazlar. biri beni sorgularsa onları her zaman yatıştırabilirim. çünkü hazırlıklıyım bunun için. eğer daha fazla ileriye giderlerse onları paranoyak olmakla suçlarım. bunu yaptığım zaman geri adım atarlar. çünkü kanıtları yok. böylelikle konuştukları şeyin dayanak noktasını yırtar atarım. sonra yine söylediklerime yoğunlaşırlar. aslında onlar aptal değil, ben gereğinden fazla zekiyim. allah belamı versin. elden bi şey gelmiyor işte. yalan söylemek herkesin harcı değildir. bunun için sağlam temellerin olmalı. dilinin altına binbir çeşit yalan stoklamalısın her türlü ihtimale karşı.

peki buna gerek var? biriniz çıkıp söylesin bana. neden lan neden? neden insanları üzüyoruz. yazık değil mi onlara.
hepimizin vicdanını sikiyim.
allah hepimizin belasını versin.
söylediği hiçbir yalanı unutmaması gerekir. sıkıcı ve zor bir iş. insan kendini kaybeder, kişiliğini yitirir. değer mi?

allah kolaylık versin kardeş, işiniz zor. çünkü bazı insanlar fazla dikkatlidir. yalanı fark etseler bile size yüklenmezler. bu sebeple açık vermemelisiniz. karşınızdaki sinsice sizin hareketleriniz takip eder, gözler ve gözden düşersiniz. sonra, bu insan neden bana uzak dersiniz. söylediğiniz hiçbir yalanı unutmayın. harfiyen hatırlayın. ok? öpt bye.
(bkz: çoban sülü)