bugün

entry'ler (9384)

earthlings

90 lı yıllarda gezegenimizde insanoğlu eli ile diğer canlılara yapılan zulmü, vahşeti, soykırımı(Bu tanımlamalar bile yetersiz kaldı bence.) ayrıntılarıyla belgeleyen, tamamı gerçek görüntülerden oluşan belgesel. izleyin, izlettirin. Farkındalık önemlidir. Dolaylı da olsa bu vahşetin bir parçası olduğunu bilmek insana cidden ızdırap yaşatır.

zyban

4.5 yıl oldu.

zyban

iki yıl bir ay önce sigarayı bırakmamı sağlayan mucizevi ilaç.
şimdi babama tavsiye ediyordum.

hizbullah

iran ın ortadoğu ya uzanan kolu olduğu için türkiye dahil tüm bölgede yapılan operasyonlarla zayıflatılan sünni kökenli şii destekli islami terör örgütü.
israil i lübnan dan atan örgüttür.
islami terörü el kaide ye yöneltmek için bizzat abd ve israil bölgedeki uyduları vasıtası ile tasviye etmiştir.

türk bayrağı

Türk ün elinde olması gerekirken, ayağının altında olduğu anlarda vardır, ne yazık ki
http://galeri.uludagsozluk.com/r/462685/+

16 haziran 2013 ak parti kazlıçeşme mitingi

Akp seçmeninin, Türk bayrağına duyduğu saygıyı ortaya koymuştur.
görsel

R.T.ERDOĞAN, çapulcular Türk Bayrağını yaktı diyerek Türk Bayrağı üzerinden siyaset yapıp, tÜRK insanının milliyetçi damarı ile oynamaya çalışırken, seçmeninin halini iyi görmelidir.

avrupa birliği konferansında illüminati sembolizmi

07.06.2013 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın konuşma yaptığı salonda sergilenen illüminati sembolizmidir.
görsel
illüminati sembolizminin bir parçası olan ve antik mısır horus gözü de olarak bilinen her şeyi gören göz süblüminal bir terörle Türkiye Cumhuriyeti Devleti Devletine, Cumhuriyet rejimine, Türk milletine ve Büyük Türk Milleti nin üzerine çevrilmiş durumda.
uyuma ey halkım!

türk ün bayrağına ve kimliğine sübliminal tahribat

Bizzat Türkiye Cumhuriyeti Devleti bakanlığı ve Başbakanı eli ile gerçekleştirilen, adım adım takip edilmesi gereken tahribattır.
bu büyük tahribatın izlerini yıllar öncesinden başlayan ve günümüze kadar devam eden sembol saldırıları üzerinden deşifre ediyoruz;
bu kirli oyun çok masum başladı;
görsel
adım adım ilerledi;
https://www.google.com.tr...erID%253D6115%3B650%3B296
sonra zihinlerde sübliminal tahribat başladı;
görsel
adım adım ilerlemeye başlayan bir tahribat;
görsel
adım adım bayrağımızı yutan bir tahribat;
görsel
devlet kurumları eli ile taşero edilen sembollerden bizzat devlet kurumlarının sembolleri haline getirilerek saldırı devam etti;
görsel
ve nihayet 07.06.2013 tarihinde gerçekleştirilen ve ulusal ve uluslararası medya aracılığı ile dünyaya duyurulan bir konferansta bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı tarafından devam ettirildi.
görsel
Biz şehit kanları ile sulanmış bu yüce bayrağa kolay sahip olmadık. Bu yüce bayrağı, kanımızla sulamadanda kimseye verecek, kimseye çiğnettirecek değiliz.
umarım mesaj alınmıştır.
lütfen arkadaşlar bu kirli oyunu duyurun.

kandil günü katliam yapmaya çalışan rizeliler

barışın (bkz: kandil)ine değil, terörün (bkz: kandil) ine yakın rize lilerdir.

başbakan ın gezi parkı olayında inatlaşma nedeni

beynindeki kayıp yüzde elli.
sahilleri beyninin sol lopu ile sağ lopu arasına taşırsa bir insan, yarım beyinle hizmetkarıyım dediği halk ile inatlaşır.

selahattin demirtaş başbakan olsa olacaklar

dış geziye diye kandil e gider.

beton da kaliteli ha

gezi parkı eylemleri sırasında taksim de asfalt üzerine yazılmış bir yazı.

aslında 50 yıldan uzun bir süredie ülkenin kurucu liderine beton kemal diyerek, betonlaşan beyinlerin, hizmet olarak da betonu görmesine çok güzel bir gönderme.

gezi parkı sloganları

zıp zıp zıpla, zıplamayan tayyip dir.

gezi parkı anekdotları

gezi parkına gidipde oradaki atmosferden, ambiyanstan, insanca kaynaşmadan, birliktelikten etkilenen yazarların anekdotlarıdır.
metroden çıkar çıkmaz çavbella.
kafamı atatürk heykeline çeviriyorum, atamın elinde üzerinde resmi olan türk bayrağı. çok etkileniyorum.
akm ye çeviriyorum kafamı; deniz den çarşıya bir uzun yol.
istiklal de öğretim görevlisi binler yürüyor, ellerde pankartlar. ortak tema çapulcu. dr. çapul, mr. çapul, çapul john...
her yer seyyar satıcı. düdük 1 lira, gaz maskesi ve şantiye baretinden, 5 tl ye tekilaya kadar ne ararsan var.
kapitalizmin simge markalarının duvarları grafiti dolu. camlar kırık. ağır kapitalistler yine kırılır diye camlarını dahi değiştirmemiş.
yer, duvar bas bas bağırıyor. protestoların haklı sesi olmuş siyah boyalar.
gezi parkı girişinde yan çevrilmiş bir polis aracı, iyi dileklerle, taleplerle vandalizmi değil, aksine halkça ve hakça yaşama taleplerini temsil ediyor.
gezi parkı genç dolu. ikram dolu. saygı ve muhabbet dolu.
bir şey daha zıp zıp zıpla, zıplamayan tayyip tir.

gezi ye gitmek

son on gündür, istanbul ve çeveresinde hatta yüreğiniz çok kabardı ise dünyanın neresinde olursanız olun, en revaçta olan seyahat.
ayrıca bu akşam yapacağım seyahat.
özeti;
ilk önce kıta değiştireceğim. sonra yarım ada ya geçeceğim. daha sonra baskı, takip ve zorbalığın görünmez duvarlarını aşıp, özgürlük, barış ve kardeşlik diyarına geçeceğim.
yanımda elli ye yakın kitap, bir şişe kırmızı şarap ve coşkum, hayallerim olacak.
dilimde everyday ı am çapuling sözleri. ver coşkuyu, ver coşkuyu.
barış sizinle olsun kardeşlerim. gezdiğiniz yer gezi olsun.

türkiye çapulcu devleti

SEMBOLÜ t.ç. olacak ve vatandaşına çapulcu denilecek, tarihi recep tayyip erdoğan, densiz ve sivri dilinden ibaret olacak bu gidişle kurulması muhtemel devlet.
bu özgür ama çapulcu vatandaşlı devleti, recep in torunları yıkıp köle ama çapulcu ruhu baki çapulistan krallığını kurabilir. ceddi tayyip olanın neslinden çapulistan dışında bir şey beklenmez sanırım.

türk dil kurumu ndan olası vatandaş açılımı

Türk Dil kurumu ndan recep tayyip erdoğan ca çapulcu tanımı üstüne korkum o ki vatandaş tanımı da gelebilme ihtimalini dile getiren cümle.

şu an TDK, (bkz: vatandaş) ı (bkz: yurttaş) olarak tanımlıyor ve içinde (bkz: atatürk) geçen vatan savunması temalı bir cümle ile örnekliyor.

http://www.tdk.gov.tr/ind...S.51b065f0289af7.75245309

Recep Tayyip Erdoğan bu işe de el atarsa, yarın şöyle bir tanımlama ile karşılaşabilirz;

vatandaş: (bkz: çapulcu).

Böyle bir durumda T.C vatandaşı yım yerine Türkiye Çapulcusuyum diyebilirir.
Hatta (bkz: T C) de (bkz: T Ç) ceddi, nesli çapulcu olur, toptan rahatlarız.

türk dil kurumu ndan çapulcu açılımı

Ulu Önder Atatürk ün kurduğu Türk Dil Kurumu ndan Çapulcu açılımı ile mevcut hükümete ve politikalarına destek geldi.
Türk Dil kurumu sözlüğünde düne kadar anlamı kendisine ait olmayan eşyayı yağmalayan, talan eden şeklinde açıklanan çapulcu kelimesi bakın nasıl tanımlanmış ve çapulcu kelimesi, hangi şairin hangi dizeleri ile örneklenmiş;

Düzene aykırı davranışlarda bulunan, düzeni bozan, plaçkacı
"Çapulcuların teklifine boyun eğilmesini asla kabul etmem." - N. F. Kısakürek

http://www.tdk.gov.tr/ind...S.51b03b805e7898.45388868

Necip Fazıl Kısakürek dizesi ile Türk Dil Kurumu üzerinden meydan okunuyor.

Sevgili Çapulcanlar, Türk Dil Kurumu nun bu yandaş tavrına lütfen kurumu karalayarak karşılık vermeyelim. Şu an kurumu yöneten hükümet yanlısı zihniyetin ayıbıdır olan biten.

anıtkabir e gitmeyip fas kralı mezarına gitmek

anlamlı bir soruyu hak eden son derece anlamsız eylemdir.
bedevi arabın yaşadığı fas toprağını fransız ın işgalinden kurtarmak için mücadele edip, fransızların sürgüne gönderdiği bir siyasiyi, halkı sahiplenip kral yapmış, o da amerikan yanlısı politikaları ile ülkesinin halkına değil, ülkesine gelen turistlere cenneti yaşatmış ve ölmeden önce krallık koltuğunu oğluna devretmiş iken zat-ı şahanelerinin dualarına mazhar oluyorda, türk milletinin yurdunu, ingiliz, fransız, italyan, yunan, ermeni ve bilumum hainden kurtarmak için canı pahasına mücadele etmiş ve türk milletine anadolu topraklarını, vatanımızı hediye etmiş; akabinde de milletinin kral ol, padişah ol çağrılarına Cumhuriyet ile yanıt vermiş ve geri kalan tüm ömrünü de cumhuriyeti sağlam temellere oturtmak ve Türkiye Cumhuriyeti devletini ve o devletin bakiyesi olan türkiye halkını muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için adamış MUSTAFA KEMAL ATATÜRK neden edebi istirahatgahında halkına emanet ettiği cumhuriyeti halkının emanet ettiği başbakanın dualarına mazhar olamıyor?

recep tayyip erdoğan a sorulacak sorular

zat-ı muhbeşem! başbakan recep tayyip erdoğan hazretlerinin, fas ziyareti esnasında fas ın bağımsızlık simgesi haline gelmiş kral 5. muhammed in anıt mezarını ziyaret ettiğini ve o çok kudretli ellerini açarak rabbinden fas ı fransız işgalinden kurtaran kral 5. muhammede dua ettiğini öğrendik.
Zat-ı muhteşem! başbakanıma bu bapta sormak isterim;
bedevi arabın yaşadığı fas toprağını fransız ın işgalinden kurtarmak için mücadele edip, fransızların sürgüne gönderdiği bir siyasiyi, halkı sahiplenip kral yapmış, o da amerikan yanlısı politikaları ile ülkesinin halkına değil, ülkesine gelen turistlere cenneti yaşatmış ve ölmeden önce krallık koltuğunu oğluna devretmiş iken zat-ı şahanelerinin dualarına mazhar oluyorda, türk milletinin yurdunu, ingiliz, fransız, italyan, yunan, ermeni ve bilumum hainden kurtarmak için canı pahasına mücadele etmiş ve türk milletine anadolu topraklarını, vatanımızı hediye etmiş; akabinde de milletinin kral ol, padişah ol çağrılarına Cumhuriyet ile yanıt vermiş ve geri kalan tüm ömrünü de cumhuriyeti sağlam temellere oturtmak ve Türkiye Cumhuriyeti devletini ve o devletin bakiyesi olan türkiye halkını muhasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için adamış MUSTAFA KEMAL ATATÜRK neden edebi istirahatgahında halkına emanet ettiği cumhuriyeti halkının emanet ettiği başbakanın dualarına mazhar olamıyor?