bugün

ıslah: akıllanmak, iyileştirmek, adam etmek.
büyükler tarafından gençlere sık sık söylenen, "allah akıl fikir versin, allah seni iyi etsin" anlamına gelen dua.
yolundan çıkmış nereye gittiği belli olmayan insanları allah a havale etme durumu
bela okumaktan daha iyi niyetli bir temennidir.
Galatasaray'lı futbolcu Servet'e gönderdiğim temennidir.
"allah akıl fikir versin, allah seni iyi etsin" anlamına gelen; ancak islah kelimesinin genelde hayvanlara kullanilmasindan dolayi soylenen kisiye hakaret gibi gelen dua.
ateistlere müslümanlar tarafından söylenen söz.
sol framei gördükten sonra başlıkları açanlara söylenesi akla gelen ilk söz.

ayrıca; (bkz: ya rab sen sabır ver)
ihtiyacımız olan şeydir.
özellikle ajdar , nihat doğan ve atilla taş'ı .

(bkz: beyinsiz insan)
gezi parkından arındırılan koyunlar için allah'a edilen dua.
görsel
sözlükteki başlıkların takriben %40 ına karşılık söylediğim sözdür, asıl maksadım ise ateistlerin islam'a hakaret etmelerine rağmen iyi dilekte bulunmak. Ne diyeyim Allah ıslah etsin.
zor durumda olan, bunalımda olan, kafası karışık olan ve ya da yaşadıklarından dolayı psikolojisi bozulan bir insanla konuşabilmek ya da onu dinlemek yerine kendisine söylediğimiz kısa kesme, kaçma cümlesidir. arkadaşım hemen allah ıslah etsin demeyeceksin, maddi bakımdan zor durumda olan birine allah yardım etsin demeyeceksin. sen yardım etmeye çalışacaksın gücün yetmezse allah yardım etsin, allah ıslah etsin diyeceksin. ama o insana önce faydalı olmayı deneyeceksin.
yoldan çıkmış kişilere iyi dileklerde bulunmak ve doğru yolu bulması için söylenen sözdür. ha tabii ki neye göre, kime göre doğru yol? bu da tartışılır.
hayır duasıdır.ancak bazı durumlarda, yanlış anlaşıldığı da olmuyor değil.
ıslah etsin, düzeltsin anlamındadır...
Allah kimseyi ıslah etmediği için boşuna söylenir.
bir temenni cümlesi.
(bkz: #41248809)
güncel Önemli Başlıklar