bugün

teröristin insanı olmaz, bir katil insani nitelik taşıyabilir, haksız tahrik vardır, meşru müdafa vardır vb..

ama terörist,siyasal fikirleri için, propaganda için sivil öldürebilen kişidir.. insan değildir.

örneğin malatya da rahip öldüren serseri cani de bir yaratıktır, israil büyükelçisini sırf örgütü için ses çıksın diye öldüren mahir çayan da..

çünkü bunlar, hesaplı kitaplı cinayet işleyen gaddar kimselerdir..
(bkz: bir fıkra daha anlat)
evet pkk lıda insandır. o yüzdendirki idam cezası kaldırılmamalıdır.

insan dünyanın en iyi varlığı olabildiği gibi, en cani varlığıda olabilir. mesela sırf zevk için düzinelerce insanı katletmiş kişiler vardır. mesela pkk lı olabilecek kadar şaşırmış kişilerde. bu kişiler nasıl bir varlık olduklarını göstermiş kişilerdir ve toplumdan ayıklanmaları şarttır. bu gün yaşatılan o kişiler ufacık çocukları bile gözünü kırpmadan öldürebiliyorlar. ama yaşatılıyolar. bir psikopatı eğitirsen, o artık eğitimli bir psikopat olur. bu nedendirki bu tip teröristleri halka açık meydanlarda veya devlet kanalından naklen yayınlanacak şekilde idam etmek gerekir. bizde böylece çocuklarımıza, yeğenlerimize ve kendimize böyle sapıklaşmanın sonucunun nasıl olduğunu göstermiş oluruz. ennihayetinde hepimiz insanız ve ders almaya ihtiyacımız var.yoksa bir gün bizde bu insanlar gibi olabiliriz.
ne insanlar gördüm ki pkklı değil ne pkklılar gördüm ki insan değil.
hepimiz humanistiz diyecek olan insandır.Gelsin benim azıma dışkı yapsın benim kabulumdür diyen insan fakat Türk askeri teröriste silah sıktığı zaman cani hayvan diyebilecek insandır.iki yüzlüdür.Kendini kandırır hee babam hee sen devam et humanzime deyip yanınızdan savmanız gereken insandır çünkü sabit fikirli olduğu için siz ne kadar açıklarsanız o bildiğine inanacaktır ve sacmalamaya devam edecektir.
bir clint eastwood sözüyle açıklanabilecek durumdur. "biz kasabamızda o. çocuklarına insan demeyiz kovboy".
özgürlükle alakalı, "senin özgürlüğün benim özgürlük sınırlarımda biter" gibi cümle vardı.

insanlık kavramından girelim. insan nedir? insan neden vardır? vatan insan için ne ifade eder?

insan, her kişiye göre değişen nedenlerle dünyaya gelmiş bir varlıktır. bu varlığın geliş nedeni her bireye göre değişir.

vatan, insanların yurt edindikleri topraktır. her türlü barınma, yeme-içme, çalışma, uğrunda can verme işlemi bu vatan için bu vatan içinde yapılır.

peki vatan denilen topraklar içinde yaşayan etnik kökenleri aynı olmasa da aynı havayı tennefüs eden, aynı börekçiden börek yiyip, aynı bakkaldan sigara alan, aynı kerhane de s.kişen insan nasıl olurda birbirini öldürür.

asıl sorun öldürme nedenleri nasıl kendi vatanlarını korumak/kurmak olabilir?

birileri kardeşi kardeşe vurduruyor ama aklı olan ve aklını kullanabilen kardeşler de kardeşini vurmamalı. her şeyi okuyan öğrenen insanlarımız biraz da kardeşlik nedir okusalar iyi olacak.

evet pkk'lılar da insandırlar ama ne zamanki silah tutup yaşadıkları vatanlarını koruyan insanlara ateş açarlar, masum insanları öldürürler işte o zaman insanlıktan çıkarlar.

insanlığını hatırlayanlar için pişmanlık yasası vardır.

lütfen kullanınız...
bir pkk lının bile duyunca kahkaha atacağı başlık .
pkk lılara insan dersek şehit analarına babalarına eşlerine çocuklarına ne diyeceğiz o zaman . ne diyecez sözlük milleti size soruyorum ? bu entryi eksilyenler yada eksileyecekler . o kadar masum insan a ne denir . tek can ı siz mi taşıyorsunuz .
ulan köpek bile aç kalınca sahibini ıstırmaz iken bu kuduz olmuş topluluğa köpek diyesim dahi gelmiyor be.

bu entry in eksilenmesi ahanda bu aciz yazarı gururlandırdı. eğer onlar insan ise ben hiç insan olmadım . vatanını sevmek vede pkk lıya insan demekse insanlık ; ben hiç insan olmadım olamam .
pkklı insansa beşikteyken öldürdüğü bebek nedir sorusunu akla getiren önerme!
her bakımdan şaçmalamaktır. önerme denirse şayet, ne boktan bir önerme olduğundan bahsetmek gibi bir niyetim hiç yok aslında..

o değil de be sözlük, bu nasıl bir başlık ki bir türlü gündemden inmiyor anlamak mümkün değil.. zaman zaman bu başlık sol framede yerini alır, birileri söver, birileri tabi tabi doğrudur der, ama konu kapanmaz..
neden be sözlük.. bu kadar mı çok pkk yanlısı var aramızda.. ya da mevzu bu değilse nedir ki..
kurban bayramalarında dini inanışlarını yerine getiren ve kurbanlık hayvan kesen insanların insanlığını sorgulayan bir kişinin * yani kurban kesen muslumanin insan olma ihtimali diyen bir kişinin , mütemadiyen insan katledenlerin insan olduğunu belirtme çabasıdır. o yüzden pek dikkate alınmayacak bir durum.
her ne kadar diğer insanlar gibi öldüğünde kabristana gözü yaşlı sevenleri tarafından taşınmak yerine kafatasından kesilmiş iki kulağı ve tecavüz edilmiş cesedine sarılan kefeniyle askeriyenin temin ettiği bir dozer kepçesinde götürülsede, arkasından gözyaşı dökülmesine izin verilmeyen anneleri olsada, onlarda insan be sözlük.en azından kulağı kesen ve cesede tecavüz eden kadar...
insana kıyan hiçbir ''yaratık'' insan sıfatına yakıştırılamaz.

insanları sevelim çiçekler böcekler derken bazı kavramlar birbirine karışıyor sanırsam.
söz konusu pkk ise insaN OLAN insanlıktan çıkar !
eğer onlar insansa biz meleğiz, hatta bu dünyadan değiliz dediğim cümle. canım memleketimin askerini, masum insanlarını öldüren benim gözümde bırakın insan olmayı hayvan bile değildir.
eğer pişmansa insanlığa geçiş yapabilir. Ne olursan ol gel.. *
onlar insansa ben hayvanım durumudur. Şehitlerimizi hiçe saymaktır, arkada gözü yaşlı kalanlarla resmen maytap geçmektir.
Bebek katili, yediği ekmeğe ve kaba tüküren, masum insanları şu ya da bu bahaneyle katleden hiçbir yaratık insan değildir, olamaz. Eğer onlar insansa ben değilim.
nereye ait olduklarını, kimin için, ne için savaştıklarını ve kimlere büyük ortadoğu projesi adına maşa olduklarını bilmeyen, hiç uğruna bedenleri ve ruhları satılmış varlıklar. kinden ve uyuşturucudan gözleri dönmüş canavarlar. dağda hakettikleri yaşam şartları sonucu leş gibi kokan, sıska iğrenç bedenler. insan mı? bence değil.. pişman olsa da değil, bin kere tövbe etse de değil..
tamam değildir. yeter ki kahrolsun insan hakları...
fotolar için bir not: 18 inden küçük olanlar ve midesi kaldırmayacak olanlar lütfen bakmasın.

http://www.pkkgercegi.net...raflar/bolum1/default.htm

fotodakileri ancak pkk lı kadar insalığı olan kişiler yapar. aşırı solcu arkadaşlar sürekli ağlar, abd ırak ın ebesine atladı diye. sürekli sızlanır yok şu otel bu otel diye. boş ver be oteli komplo teorisini. şu bebeğin akmış beynine bak, yada bakma bunu da asker yapmıştır pkk ya yıkıyordur. di mi aq?
"insan değildir" diyenlerin ne kadar insanî saiklerle hareket ettiklerini gözler önüne seren önermedir.
namus ve şeref, insan olmanın iki önemli özelliğidir. arada ki iki farkı bulunuz. *
şiddet kendiliğinden doğan bir unsur değildir. şiddeti yaratan "insan"dır. kimisi bu düşünceyi kabul etmez, kimiside bu olgudan yola çıkarak bu düşünceyi irdeleyen filmler yapar, ama kabul etsekte etmese dte her insanın içinde şiddet duygusu vardır.

işte bu noktada, sosyolojik ve psikolojik olarak bahsedilen "insan" olma durumu devreye girer. sosyolojik olarak insan olmanın kurallarından biri içindeki şiddeti bastırıp topluma uyum sağlamaktır. bu da bizi diğer canlı türlerinden ayıran, ilk insan olmaktan çıkıp medeniyete adım atmamızı sağlayan kurallardan biridir.

pkk isimli bu terör örgütüne koşulların zorlaması durumunda ya da istemeden giren kişiler vardır ve mutlaka olacaktır. ancak bu durumu, pkk'ya üye olan bütün teröristlere genellemek mantık dışı ve bir o kadar saçmadır. burada bazı yazar arkadaşlarımızında bahsettiği "insanlık dışı" şiddet eylemlerini gerçekleştiren "teröristlere"(canlı bomba olmak,beşikteki bebeği öldürmek v.s.)kendi açımdan empati yapmak en son isteyeceğim şeylerden biridir. çünkü empati, içindeki şiddet duygusunu bastırmış, toplumsal ve sosyal bir varlık olan "insan" içindir.

dere kenarında ceylanı görüp de, onu avlayan ve onu yerken "timsah gözyaşları" döken timsahlar için değil...
başlangıç için doğru olan önerme. evrim sürecini tersine çevirmekte başarılı olan bu ara yaşam formlarının "maymundan geldik, maymuna döneceğiz" ilkesiyle haraket ederek günümüz normal insanlarına nazaran epey bir yol kat etmiş oldukları görülmektedir.
hatta içlerinde evrimini tamamlamış tam anlamıyla babun, orangutan, şempaze ve makak olarak sadece dağda bayırda değil büyük şehirlerin göbeğinde insanların arasında gezenlere rastlanmaktadır.