entry'ler (377)

22 ekim 2017 galatasaray fenerbahçe maçı

Doğu 414 blok 5. Sıra 7. Kategori biletimle orda olacağım. Benim yerime orda olmak isteyen varsa pek tabii ki detayları konuşmaya beklerim

püskevit

bahçelinin çılgın projesi. çaya batırdığında dağılma ayrılma olmayacak bundan sonra. tıpkı düşlediği ülke gibi..

hrant dink

adaletini s.keyim dünya mı desem dünyayı kaldırıp devlet mi koysam bilemiyorum. ölümünün 4. yılında saygıyla anıyorum.
(bkz: kan akar devlet bakar)

türkiye gençlik birliği

akp iktidarının düşmesiyle beraber dağılacağını düşündüğüm oluşum. nitekim bugüne kadar salt akp'ye küfretmekten başka fikirsel olarak elle tutulur bi söylemlerini göremedik. şayet uzun soluklu olsalar bile bir ay silivriye yürürler diğer ay anıtkabire.
peşin edit; akpli değilim.

ezel

--spoiler--
dayı bildiğin kancık çıktı. hangi kitapta yazar arkadaşın sevgilisine yavşamak.
varsa yoksa cengiz bu dizide.
--spoiler--

çarşı

"ırkçılığa ve ırkçılara karşı seyircisiz maç diyarbakır'a" kampanyasını başlatıp bir kez daha gözüme girmişlerdir. ben de bu satırlardan onlara bir zamanlar diyarbakır taraftarının açtığı pankarta yazan cümleyi hafif değiştirerek söylüyorum;
"çarşı seni seviyorum, seni sevenide seviyorum!"
(bkz: http://www.forzabesiktas.com/)

burhan berken

hakkında "hiç bir kürt onu sahnede izlemeden ölmemeli" diye bir laf vardır ki sonuna kadar doğruymuş. kürtçe bilin veya bilmeyin hatta kürtçe müzik dinleyin veya dinlemeyin hiç fark etmez, bi gün sevgilinizle beraber burhan berkenden canlı canlı şu sözleri dinleyin;

delala min por şeva min
tu rûka sibê evîna min

(bkz: http://www.vindir.org/bur...p-dilopmnm-hq-175421.html)

öğrenci sigarası

(bkz: captain black)
(bkz: imaj hiçbir şeydir susuzluk her şey)

zaytung

benim için müjdeli haber vermiştir. işin kötü tarafı ben bu alanda kendimi tek sanıyordum.

(bkz: http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=37060)

abdullah baybaşin

avrupa uyuşturucu ticaretinin yüzde 60ını elinde tutan medar-ı iftiharımız.* aslen licelidir ama ailesi liceden bingöl/solhana göç etmiştir ve abdullah baybaşinin çocukluk ve gençlik yılları solhanda geçmiştir. hala ailesinin büyük kısmı solhanda ikamet eder ve kendisini tanımasamda ailesi tanır ve severim.
ingiltere'de içişleri bakanlığı tarafından en tehlikeli adam ilan edilmiştir. yakın zamanda türkiyeye dönecektir.
(bkz: http://webtv.hurriyet.com...ceyle-dolasan-2-turk.aspx)

oğlak burcu erkeği

hazır 7. nesil gelmişken ve 90 doğumlular aramızda varken, meb müfredatından fırlamışçasına bi yazı yazabilirim gönül rahatlığıyla. nitekim bahsettiğim arkadaşlardan bi kuşak büyük olmakla beraber 2 nesil öndeyim.şimdi;
unit/lesson:1
burçlarına göre kızlar ve biz oğlak burcu erkeklerine en çok hitap edenler;
koç burcu kadını: akıllı görünen saflardan. biraz uğraştırır ama olur.
ikizler burcu kadını: ilginçtirler. anlamak zordur bunları. çok süper bi güzelliği yoksa yanaşmayın.
aslan burcu kadını: şahsım adına konuşursam bana da hep bu burç denk gelir. ya geneli güzel ya da benim tarzım bu. on numero..
yengeç burcu kadını: annelerini sizden daha çok severler. katlanabilecekseniz olur.
yay burcu kadını: ben pek bi özellik göremedim. gideri varsa anca.
balık burcu kadını: çok çok çok saftırlar. dünyanın en güzeli olsa katlanamayız yani. aman aman.

benden bu kadar. son olarak, oğlak burcu erkeği en asil duyguların insanıdır.*

inci sözlük

kimi zaman gülmek için koşullanır insan, o anlarda karşıdan beklediği randımanı alamayınca sinirden gülmeye başlar. işte bu inci sözlükte öyle bişi. bakarsın arada sonra niye bakıyorum ben diye düşünürsün, zaman kaybı diye düşünürsün salla, boşver deyip ekrana bakarsın. sinirden gülersin.

erkan baş

feci halde freddie mercury'e benzeyen adam. şahsen kendisini tanımıyordum, taa ki geçen ntv de görene kadar. görünce dedim noluyoruz? bu bizim freddie..
bu da öyle bi anımdır sözlük. ama hakkaten benziyor. ayrıca partisinin söylemlerinden hiç haz etmem. tkp, ip, ulusal parti, osman paşanın partisi ve bilimum bu çizgideki partiler, size sesleniyorum bu satırlardan annemin fix siyasi söylemiyle;
-beliniz doğrulmasın!

ankara kızları

boyları 155 cm ile 165 cm arasında değişen ve ortalama 100-70-120 vücut ölçülerine sahip olan kızlardır. her ankaralı gibi onlarda k'ye g derler. hiç yanaşmayın derim ama yinede tarz meselesi.

tuvaleti bahçede olan ev

hep hayal ederdim. 10. kattaki evin tuvaleti bahçede olur mu?
yaptım oldu.

gelecekte iş yapabilecek çılgın bi proje. herşeyiyle bana ait.

sait sever

bugün itibariyle mecliste yapılan seçimlerde ilk turda 61 oy alıp ikinci olmuştur. ikinci turda da 29 oy alıp yine ikinci oldu ve ne yazık ki anayasa mahkemesine seçilemedi.
demem o ki sözlük, siz yine hakka hukuka saygılı olun.
(bkz: http://www.haberturk.com/...mesine-ikinci-uye-secildi)

blazer

mevsim farketmeden yaz kış giyilebilen ceket modeli. altına farklı renkte kumaş pantolan veya kot pantolan giyebilirsiniz. yeri gelir resmi gösterir yeri gelir spor kategorisine girer. xoştur yani.

sait sever

muş eski baro başkanı. ben diyeyim 20 siz deyin 30 yıldır muşta serbest avukatlık yapar. 2004 yerel seçimlerinde DTP Muş Belediye başkan adayı oldu yalnız kaybetti.
türkiye barolar birliği tarafından seçilip, önümüzdeki hafta meclis tarafından anayasa mahkemesine seçilecek üç adaydan biridir.
(bkz: http://www.taraf.com.tr/h...e-ye-resmen-kurt-aday.htm)

*bugünleride mi görecektik. bu iş olsun, hukuki problemlerinizde arkanızdayım.*

ali müfit gürtuna

bu tarz insanları tanıyınca geleceğe umutla bakıyorum.
..................................pakize karada...

şu yazdığım özlü söz ne kadar saçmaysa, ali müfit beyin kişiliği o kadar gereksizdir. ayrıca çok yaşlı görünmesine karşın ses tonu gayet gençtir. bi de konuşurken bi ANDa ses tonunu yükseltir ki insanın noluyoruz aq ödümü kopardın diyesi gelir. ama şunu samimiyetimle söylüyorum ki bu adam istanbul büyükşehir belediye başkanlığı yapmışsa benim bu ülkede bakanlık makamına oturmam boynumun borcudur.
ayrıca bildiğim kadarıyla tekstilci bi aileden geliyor. bu kadar kötü giyinen bi siyasetçiyide ilk defa görüyorum.
kısacası sana puanım sıfır ganka.

bursaspor

neresinden tutarsan bu takımı elinde kalır. öyle dandiktir yani. tanım: dandik futbol takımı.
taraftarı rezil, takımı toplasan 5 kuruş etmez. ayrıca bi göğüs reklamı alamadan şampiyonlar liginde mücadele etmesi de utanç verici. şahsen platini yerinde olsam almazdım.
son sözüm. geçsin bu cicim yıllarınız, diyarbakıra bekliyoruz..