bugün

rize de baklava yiyeni gördüm. bu bireysel bir girisim degilmis tum rizede bu bir menuymus. benim alternatifim ise kızarmıs patlıcan. tek gecerim.
yine rizede pilav üstü kadayıf yiyen de mevcuttur.
(bkz: patlıcan musakka)
pilav üstü çoban salata yoğurt mayonez..
ben hiç bu başlığa bakmıyım kesin biri kurufasulye yazmıştır dememe rağmen 3 entry girildiğini görmüğüm ve kurufasulye yazma zevkini ilk benim elde etmiş olduğum başlık.
kus basi kuzu eti. öyle soslu falan degil. bildigin kuru et. hatta yerken yemek kurulugundan hafif bogazda kalir. veya cok hizli yedigin icin de olabilir. ben mesela tadina dayanamadigim bir yemegi hapur hupur yedigim icin, bu yemegi de yerken her zaman bir bogulma tehlikesi ile karsi karsiyayimdir. ama olsundur. pilav-et kombinasyonunda zevkin doruga ulastigi andir benim icin.
(bkz: döner)
(bkz: nohut)
(bkz: ali nazik)
(bkz: kurufasülye) *
(bkz: mantar)
(bkz: pipi)
(bkz: sünnet)
(bkz: bamya)
(bkz: bezelye)
(bkz: barbunya)
ve favorim (bkz: ketçap)
kızarmış tavuk.
tavuk sote. beyaz sarapli, soganli, sarimsakli, domatesli falan olmali. eyvahlar olsun...
karnıyarık ve yanında cacık güzel gitmektedir.kokudan rahatsızlık duyulmayacaksa pastırmalı kurufasülye enfes olmaktadır
(bkz: pastırma)
kuru fasulye ve nohut pilav ile birleştiğinde harika bir ikiliyi oluşturur yanında da salata yada yoğurt varsa yeme de yanında yat.
çiğköfte , makarna , börek , salata .
pilav üstü yenilebilecek alternatif yemeklerdir. alternatifyemekler değil. kralı tavuktur.
patronum cuma günü menümüz olan mercimek çorbası, mantarlı tavuk ve pilav'dan mantar ve tavuğu sevmediği için, ilk önce çorbayı içip, daha sonra pilav üstüne yine mercimek çorbası yemektedir. kendisi karadenizlidir.
pilavdır. yığacaksın tabağı.
(bkz: lahmacun)