bugün

entry'ler (891)

sirinler koyu tulumcusu

uyeligi hiyar bir kardesi tarafindan hacilanan yazar. gerci bundan sonra kim s.kler o ayri... amaaan. cok da onemliydi sanki

sözlük yazarlarının tespitleri

sevgi, şiddetin deli gömlekli hali.

sözlük yazarlarının itirafları

sevgilisi oldugu halde biriyle beraber oldum. sonra da pisman olmadim.
cok sevdim. sevildigimi hissettigim icin de sahip cikilir sonra dedim yasananlar... Umdugum gibi olmadi. Hala gorusuyor ve artik 'aldatti' konumunda. her ne kadar aralari soguk olsa da resmi olarak sevgililer. bana yapilsa kan akitirim

Hala pismanim diyemedim-hatta bu en sevdigim gunahim.

incir reçeli

Film izleme aliskanligi olmayan, uzun suredir duygularini rafa kaldirmis olanlari bile masa altina sokacak kadar huzunlendiren bir film. Zamanin kiymetini, şu an ve sonrasinin guzelligini anlayamayanlar izlesin derim.

" yalniz yurumek zor, sen kolayini anlat. "

"Duman" isimli parca ise akliniza kiymik batirir oyle guzeldir. hele ki o rakiyi parkeye vurusu...

ülkemizde çok sık kullanılan klişeler

Bugun rastladigim var bir tane yeni...

'icra malindan hayir gelmez'; bana mi sordu vatandas krediyi cekerken? Veya ben mi alikoydum malini? ben niye hayirlanamiyormusum icralinin malindan? bal gibi de helal icradan mal alana. Beddua ederse de kendine...

sözlük yazarlarından aforizmalar

Bahar, şımarık bir kaşar gibidir. bir türlü gelmez mina koyim.

kedilere koyulan isimler

Tarlabaşı.

Kuzenimin son derece mesafeli ve saldirgan kedisinin adi. Misafirler varken kediyi cagirdiginda ortam cidden geriliyor.

demet akalın ın makyajsız hali

(bkz: gulyabani)

nabayim arkadas gudubet bir kadin. He parcalar guzel, salliyoruz kici basi ama... haddini bil demet. haddini bil!

ezel

izleyiciye, kapattigi defterleri actiracak kadar guzel bir senaryoya ve bir o kadar da rolunu yasayan oyunculara sahip turkish voodoo.

52. bolum sonrasi 'exlerim' dosyasini acasim geldi

şimdi istanbul da olsan ne yapardın

simdi burada gece, ordaysa sabahin ilk saatleri. Guzel bir sabah yuruyusunu, teyzemlerin bakkalinda bitirip, yeni demlenmis cayla salam-kaşari yuvarlardim itinayla. Sonra bogaza iner biraz daha cay-sigara keyfi yapardim. kus seslerini dinleyip, bir tarafta zenginin zenginligini, bir tarafta da fakirin fukaraligini hic sikilmadan izlerdim. ogrencinin, calisanin, patronun, oldugu gibi gorunmeyen veye gorundugu gibi olmayanlari izlerdim.

Delileri de unutmamak lazim.

(bkz: dünyanın en büyük açıkhava tiyatrosu)

tt arena da ki protestoya soruşturma başlatılması

rte'nin "bagirin bagirin kabilenizi sikerticem" bakislarinin bosa cikmadigini gosteren hareket-ül gavat.

bilgisayar ilk alındığında yapılan mallıklar

ilk alinan dizustu bilgisayari acmak icin priz aramak. bataryali bir cihaz oldugunu priz ararken adaptoru gordugunde hatirlamak. gibi...

yoo kafam guzel degildi.

kıvırcık ali nin ölümü

henuz babasinin 40'i yeni cikarken dunyaya gelmis, nice zorluklar icerisinde, ne mucadelelerle duse kalka "kivircik ali" olmus pur-i pak adamin vefaatidir. Zaten adam gibi adamlar hep erken gider. yazgisimidir nedir bilinmez, kendi cocuklari da ergen yasta yetim kalmislardir. Allah rahmet eylesin, kalanlara sabir versin.

alişan ın tekrar hayatımıza gireceği gerçeği

emre altug mevzu cikarir.

yazarların bugün en çok yaşamak istediği şey

o an her sey dursun istiyorum, bizi bize biraksin istiyorum. evime gideyim, kapiyi o acsin ve yine bana "kuzum" diye kollarini acsin istiyorum. babam'a sarilmak istiyorum. cok ozledim... anlayamazsin.

bir erkeğe söylenebilecek en ağır söz

"Ben zaten hep onundim ki..."

yaşadığın şehirde üniversite okumak

Ulasim ve konaklama faydalarinin disinda cok goturusu olan durum.

Nefret ettim binadan cikip binaya girmeye. Betonlar arasinda okuyorum ve okumaya da devam edecegim. Korkum, her sey bitip orta yasima geldigimde 'ulan universite okuyamadik ogrenci gibi' demek. 2 isten sonra betonlarin arasinda okumak hic haz vermiyor. Canim buyuk yesil alanli, cesitli spor faaliyetlerinin acik alanda yapildigi, her kosesinin sen sakrak oldugu bir yerde okumak istiyor. Yurt partileri yapmak istiyor ama yapamiyorum. Ve sirf bunlar icimde kalmasin diye sanirim seneye yanimda olan, ailemin tek uyesi abimden ayrilacagim. Cali-fuckn-fornia yapacagim... Icinde kalacagina, gotunde patlasin demişler.

(bkz: ucla)

uyandıktan sonra kurulan ilk cümle

sabahin ilk cumlesi, gecenin son cumlesinden bellidir diyip mevzuyu felsefeye baglamaya calisirdim ama yapmiyacagim. En guzeli de ayna banyodaki aynada gozlerinizi incelemektir. Gece boyu bilgisayara kitlenmekten, parlak ekran gozlerinizi yakmistir. Bu konuda sikinti cekenleri uyarayim. Yatmadan en az yarim saat once bilgisayari kapatin. Sabaha gozler kufretmesin...

sözlük yazarlarının ruh halleri

aslinda ben cok daha iyi olabilir(d)im. ama malim. evet...

fizy

bir gurur kaynagi. senin icin belki ufak ama benim icin ne buyuk.

Okulda muzik dinliyordum. Bir arkadasim "sesini kis adamim sagir olacaksin" dedi. Eyvallah dedim gulerek sen ne dinliyorsun diye sordum. Bana eski bir Snoop dog sarkisinin linkini yolladi... cayir cayir fizy yaziyordu. hassicome dedim sen nerden biliyorsun nigga bu siteyi? Bir sasirdi adam; "niye ki bayagi takilirim ben. sahane site bak hic ne reklam, ne bok pusur var seveceksin" dedi...

Simdi benim gibi yurtdisinda ogrenci bir adamin yuregini demlikteki su yapar bu 2 saniyede. Biraz milli duygularin varsa... Boyle bir modern olusumu, boyle sosyal bir agi sen allahin okuzu, barzosu, pickurusunun onde gideni nasil rant ugruna harcarsin diyesi geliyor insanin. Bu kadar emek, bu kadar idealler nasil cope atiliyor guzel ama kiymeti bilinmeyen ulkemde.

actik sonra mal mal pandora'dan takildik.
ibneler.