bugün

entry'ler (366)

survivor 2016

Semih'in Ütopya'da olduğu gibi burada da, itici bir çekiciliğinin ortaya çıktığı, nevi şahsına münhasır bir yarışma.

the revenant

dün seyrettiğim ve oldukça beni farklı düşüncelere iten, güzel bir film. Leonardo bu filmle de Oscar'ı alamazsa, daha başka hangi filmle alabilir ki dedirten film. Filmde Leonardo'nun başına gelen onca felaketten sonra ölmemesinin sebebini Leonardo kendi ağzıyla cevabını veriyor. Tanrı kendi intikamını alır diyerek. Tanrı Leonardo'nun ölen çocuğunun intikamının alınması için Leonardo'yu yaşatmıştır. ve kötü abimiz hakettiği şekilde can vermiştir. Thanks God!

sözlük yazarlarının şu an içinden geçen şeyler

ŞUAN iÇiMDEN GEÇEN KORECE DUYGUSAL BiR ŞARKI ''Davichi - It's Alright, It's Love'' , iŞTE SÖZLERi ;
nae mami boini wae sarangingeoni
dasineun haji maljadeon sarang cham manhi babo gatji
wae haengbok han geoni ni eolguri tteoolla
nae gyeoteman isseojwo yeongwonhi neoreul
kkot heundeullideut barame niga dagawa
nae mam dudeurideon geureon neoreul saranghae
gaseumi apa neol bomyeon gwaenchanha sarangiya
bujokhan i mameul tto nareul sarangeul
bada julsu itgenni nareul

wae utgiman hani nae nuneul barabomyeo
i tteollimeul ganjikhae nareul anajwo

kkot heundeullideut barame niga dagawa
nae nun dudeurideon geureon neoreul saranghae
gaseumi apa neol bomyeon gwaenchanha sarangiya
bujokhan i mameul tto nareul sarangeul
bada jul su itgenni nareul
ireon nareul saranghaejwo saranghae neol oh love

gecenin şarkısı

Davichi - It's Alright, It's Love

zeka virüsü bulup tüm türkiye ye yaymak

herkesin zeki olduğu bir toplumda, virüsü kapmazsak eğer aptal olarak yaşamak muhteşem olurdu. şüphesiz anladığımız kadar zekiler. ve bazen ne kadar az bilirsen o kadar mutlu olursun.

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

Günaydın *

kamu yönetimi mezunlarının kaymakamlık hayali

20'li yaşlardaysanız ve AÖF Kamu Yönetimi mezunuysanız, hayatta başınıza gelmiş her zorlukta, keşke çalışsaydım da kaymakam olsaydım dedirten ihtimaldir. Ki çok boş bir hayaldir, aöf kamu yönetimi mezunu bir kaymakam görülmemiştir bu güne kadar. Torpiliniz varsa o ayrı tabi.

günün sözü

Siz geminizi yapın, deniz size gelecektir.

ankara soğuğu

Yüz felcine sebebiyet verebilir allah korusun. Bu nedenle dışarı çıkarken yüzü gözü iyi sarmak gerek.

çikolata seven sözlük yazarı

Ağzının tadını bilen sözlük yazarıdır.

mustafa islamoğlu

'Uydurulan din'i değil, 'indirilen din'i anlatan muhteşem insandır kendisi. Allah ondan razı olsun.

kelebeğin rüyası

Belçin Bilgin liseli kız rolüne hiç olmamış. ama filmde gülüşüyle beni benden almıştır. film tek cümleyle izlerken bana kan kusturmuştur. o açlık günlerini hissettirmiştir bana. acı çektirmiştir. rahatsız etmiştir. ayrıca filmden çıktıktan sonra hayat daha şairane gelmeye başlamıştır izleyenlere. çekimler olsun, müzikler olsun, filmin konusu olsun(ki film olay öyküsü değil, durum öyküsüdür ve yönetmen bu durumu çok güzel anlatmıştır) çok sevdim. bir daha izler miyim, izlemem... ama hafızamda hep yer alacak o iki şair. 10-8

1 günde 35 bölüm izlemek

özellikle kore dizileri izlerken yapılacak eylem.

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük ben gerizekalıyım. tam üç yıldır açıköğretimden kalıyorum. tam üç yıldır birinci sınıftayım. dün final sonuçları açıklandı. üç dersten yine kaldım. yarım saat bilgisayarın başında oturdum, ağladım. ve bugün işe kan çanağı gözlerle geldim. belki geçen yıllarda çalışmadan kalmıştım, ama bu yıl gerçekten çalışmıştım sözlük.

susup bir kenara çekilmesi gerekenler

suçunu kabul edip, pişman olanlardır.

sözlük yazarlarının itirafları

mutlu gibi görünmek zorundayım.

rock müziğin kafa ütülediği gerçeği

hayır efenim, rock müzik kafa ütülemez, fazla dinlenince kafa yapar.

adamın dibisin

ağız alışkanlığı olmaya aday yeni trendlerden.

uludağ sözlük vs ekşi sözlük

uludağ sözlük samimidir.

kişinin yaşlandığını anladığı an

saçlarına aklar düştüğünü gördüğü andır.