bugün

eğer bayansa birer hamburger yemeye davet edeceğim yazardır. kendisiyle hamburger yemek ayrı bir zevk olmalı. (bkz: ketçabı bol olsun)
seviyorum(yani entry lerini)
ketcap returns ile tekrar sözlük semalarında görülmüştür
ambalajından "pücöööört" sesiyle çıkan gıda maddesi.
türklerin kore savaşında tanıştığı yıyecek katkısı.
mayonezin belkide hardalin kardeşi,köfte ve türevlerinin wazgecilmez dostu
bunun plastik siselerde sikmali olanlari adama cile cektirir. her sikistan sonra sisenin agzina bulasan ketcap daha sonra kurur, rezil bir goruntu olusturur.

bu tur goruntulere mahal vermemek icin sikildiktan sonra sisenin agzi yalanmalidir.
gerci yeni model ketcap siseleri bulasmayi onleyici mekanizma ile satiliyor. onlarin falsosu ise ilk sikista ketcabin hemen dokulmeyip biraz zorladiktan sonra tum sisenin bir anda yemegin icine bosalmasidir. bilimadamlari ucan arabayi falan biraksin da eziyet cektirmeyen ketcap sisesi yapsin. daha berhudar oluruz.

(bkz: ketchup)
dünyanın en iğrenç, en berbat sosu. neden bu kadar rağbet edilir kafa basmamaktadır. fiyatından olsa gerektir.
mayonez ile karıştığında acayip hoş bir şeye dönüşen kimyasal tatlandırıcılı domates sosudur. Sosis pişirirken kıvamlı soslar hazırlamak için idealdir, ayrıca sihir'in ana malzemelerindendir.
Mayonezle birleşince"dadından yinmez" *
beleş bulundugunda bol bol tüketilmesi tavsiye edilir. domatesin içinde bulunup pişince ortaya çıkan antioksidan bir madde çok miktarda bulunmaktadır içinde kanımca.
pizza, makarna, hamburger onsuz olmazzzzz.
1830 larda ilaç olarak satılan sos.
mayonezin kardeşi ama biraz melez kendisi.
çaya 20 şeker atan, çorbanın tadına bakmadan tuzu basan denyoların bir özelliği de olur olmaz her şeyde ketçap kullanmalıdır. gidilir, 100 liralık mangal alışverişi yapılır. rakısı, bilimum kilolarca eti vs. uğraşır didinir pişirirsiniz. sofra kurulur. içerden elinde ketçabı kapmış denyo gelir. en acılısını götüne sokup boşaltmak gelir içimden. bi kere o ketçap dediğin şey asıl meselenin tadını değiştiren bi sos. rakı içiyosun bi de utanmadan, yüzyılların kültürüne hizmet ediyoruz mangalla birlikte. o etler düzgün pişsin diye uğraşmışız. sen kanatları, köfteleri ketçaba bulamışsın adi adam. şeye benziyo bu. süper bi kebap yenmiş antep'e gidilmiş. üstüne tatlı çakılacak. herkes baklava yiyor, aynı denyo kesin orda snickers falan çıkarır da yer.

pilava sıkanı da var bunu. aman uzak olsun benden.
benim için hayati öneme sahip besin maddelerinden biridir.vazgeçilmezimdir.
1800 lü yıllarda ilaç olarak satıldığı rivayet edilen ürün.
mayonezsiz bir hiç..
yapım aşamasını gördüm. yemeyin yedirmeyin. anlatsam olay olur sadece yemeyin siz. benden söylemesi.
Şişesine bastırıldığında osuruk sesi veren aptal birşey.
Kanımca Lezzeti değişilemez.
(bkz: las ketchup)
nasıl oluyor da domates gibi uber bir şeyden bu kadar kötü birşey çıkıyor anlamazdım; hala anlamıyorum.
taptaze sımsıcak patates kızartmasının en iyi arkadaşı.
1830'lu yıllarda ilaç olarak satılan sos türünden bi yiyecek.
yıllardır tadı geliştirilmeyen sos. hep o aynı metalik tada sahiptir. belki formulü değişse ketçaplıktan çıkar fakat en azından makarna zevkimiz de kursağımızda kalmaz.