bugün

içinde ginseng g 115, 11 vitamin ve 7 mineral bulunan , yorgunluğu giderici, fiziksel ve zihinsel performansı arttırıcı kapsül.
yorgunluk, fiziksel performans azalması, konsantrasyon
azalması ve bitkinlik durumlarında yararlanılan abdi ibrahim'in ürettiği vitamin hapı.
içindeki yararlı maddeler bir yana, insanı psikolojik bakımdan "vitamin hapı aldım, artık iyileşeceğim" diyerek güdüleyen ve iyileştiren vitamin hapı.
öss zamanı kullandığım ve işe yarayıp yaramadığını anlayamadığım vitamin ilacı.
yataga yatinca 2 saatten once uyutmayan muthis kuvvetli vitamin.
oyle ki bazen beynim uyuyor ama vucudum ayakta.

alismamak daha iyi.
tüm eksilerinin ve artılarının tamamen psikolojik olduğunun kanısına vardığım placebo desem açıklayıcı olur heralde. yine de tüm diğer ilaçlar gibi her zaman alınmamalıdır zira insan kendi vücudunu iyileştirebilen tek varlıktır.
olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisinin olmadığı, yani sadece plasebo etkisine yol açtığı kanıtlanmış ilaç.
hele bir plasebo için o kadar mide bulantısına ben gelemem maalesef. etkisi varsa başka tabi.
bir haftadır düzenli olarak kullandığım fakat henüz bir numarasını göremediğim kocaman kapsül halinde vitamin.
ssk, bağkur gibi sağlık güvencisi olanların bile yüzde 90'lık indirimden yararlanamadığı. 32 ytl'den satılan ilaç.
ssk, bagkur gibi sosyal guvenlik kurumlarinin yerli, ucuz muadilinin bulunmasi nedeniyle karsilamadigi multi vitamin mineral destegi.
çok fazla içince af buyur işerken eczane gibi kokutan ilaç.
bahar yorgunluğuna birebir, düzenli alındığı zaman insana yapacak iş aratan ilaç.
hiç bir ilacın beni bir adım ileriye götürememesi sonucu doktorumun bütün ilaçlarımı kesmesi ve birde bunu deneyelim tavsiyesiyle tanıştığım, kocaman ama çikolata kokulu mucize gibi bir şey bu. doğal antidepresan bir noktada. yorgunluk, uykusuzluk, sıkıntı, mutsuzluk, umutsuzluk gibi kavramlara düşman ediyor sizi birden. aylarca kullandığım bir dünya ilacın yükünü tek başına kaldırıp attı. daha önceleri nerelerdeymiş*
uzun süre kullanınca kilo alma yan etkisi yapabilen ilaç. aman diyim dikkat.
ilk günlerde pek etkisi hissedilmeyen vitamin. *
eczacılar bu kadar övdüğünden dolayı tıbbi satış mümessillerinin iyi muamele yaptığına işaret eden ilaç.
geyirince ağza eti browni tadı getiren ilaç.
1 ay boyunca günde 1 tane alınarak 6 ay boyunca bünyenizi çok sağlam tutabilecek bir vitamin bombasıdır. çikolata tadındaki kapsülleri zekicedir. özellikle bütün öğünleri kebap ve makarna olan öğrenciler için iyi bir korunma aracıdır.
hastalığın boğaz ağrısı ile henüz nükse ettiği zamanlarda dahi alınarak bünyenize anında etki edecektir. vitamin içeren diğer ilaçlarla kesinlikle alınmamalıdır. (bkz: roaccutane)

vitamin a 2667ıu
vitamin d3 200uı
vitamin e 10 mg
vitamin b1 1.4 mg
vitamin b2 1.6 mg
vitamin b6 2 mg
vitamin b12 1 mg
vitamin biotin 150 mg
nicotinamide 18 mg
vitamin c 60 mg
folic acid 0.1 mg
copper 2 mg
selenium 50 mg
manganese 2.5 mg
magnesium 10 mg
iron 10 mg
zinc 1 mg
calcium 100 mg
lecithin 100 mg
bir eczacılık öğrencisi olarak kesinlikle öneriyorum. herşeyden önce uyanık tutması ve dikkati artırması bence önemli. yalnız yemekten hemen sonra almanızı öneriyorum. aksi durumda istenen etkiyi gözlemeyebilirsiniz ve karın ağrısı çekebilirsiniz.
final döneminde kullandığım multi vitamin. ebatı korkunç gelebilir ancak faydası çoktur. ama en güzel faydasını sadece notları bir kez okuyup aa gelen derslerimde gördüm. yorgunluk ve moral bozukluğuna da iyi geliyor.
Öss zamanı yoğun tempoda hasta olmamak için kullandığım vitamin hapıdır.

-Kocaman kahverengi ve çikolata kokusuna sahiptir.Bazı midelere dokunabildiği gibi, yemek yemeden alırsam şiddetli mide bulantısına ve ağrısına sebep oluyordu.

-Bir sene cidden hasta olmadım.

-insanı deli gibi acıktırır.Öyleki 3-4 saat yemek yemeyince açlıktan dizlerim titremeye,ellim ayağım tutmamaya başlıyordu.Abartmıyorum deneme sınavı öncesi yemek yemezsem sınavda mat 2ye geçince halsizlikten başımı sıradan kaldıramıyordum.Sınav stresinin de etkisi vardır elbet ama günde 5 öğün(gerçekten öğün)+ bilimum abur cubur yedirtmişti bana.

-Bir yerde yemek düzenini değiştirmeyince kilo verdirttiği yazıyordu ama o derece şiddetli açlık çekerken bir şeyler yememek nasıl mümkün olabilir bilmiyorum.Ayrıca çok fazla zayıf olan bir arkadşıma KiLO ALMASI için doktorunun verdiği haptır kendisi.

-Zaten normalden fazla enerji üreten bir vucuda sahip olduğumdan enerji verdi mi vermedi mi bilmiyorum.

-Bir de doktor sanırım 6 ay kullandırtmıştı sadece.ilacı bıraktıktan sonra bir müddet daha deli gibi acıkmalarım devam etti ama sonra geçti.
bugüne kadar 2 şişesini bitirdiğim vitamın hapıdır. inanılmaz derecede enerji verir. bünyeden bünyeye farkeder hipotezini akıldan çıkarmamak gerekir.
Içtikten hemen sonra kusmama ve titrememe neden olan beklediğim etkilerin tam tersini gozlemleten ve yutmadan önce boyutundan dolayı psikolojik bi hazırlık safhası geçirten vitamin hapı.
yaklaşık 6 kere kullandım hiç etkisini göremedim. Bir tek ilk kullanımda hafifi bir mide bulantısı oldu.
O değil de yatmadan önce krışık kuruyemiş yedim hala uyuyamadım gece bu entyr yi girmekle meşgulüm.
Güya pharmaton bitkiseldi. Sanki ben hayvan yedim amına koyum.
En güzeli üzümdür incirdir kurutulmuş doğal yiyeceklerden hiç şaşmamak gerek.
ilerleyen günlerde kullanmaya devam edeceğim bir değişiklik olursa editlerim.
Yıllar sonra gelen edit: fayda ya da etkisini göremedim. Placebo etkisinden hallice.
full çalışma temposu içinde gece,gündüz çalışan bünyeye ve zihne gerçekten çok iyi geldiğini sahsım adıma kanıtladığım vitamin hapıdır.