bugün

entry'ler (107)

hasan çakır

pendik sigorta müdürlüğü malüllük ve ölüm servisinde görevli tipik şerefsiz devlet memuru tipinde bir it. kel ve tipsizdir. konuştuğundan bir şey anlaşılmaz, işlemleri hızlandırmak için her an rüşvet isteyebilir.

fernand coulibaly

1994-1995 sezonunda Adana Demirspor tarafından Türkiye'ye getirildi. tam 7 anadolu takımında oynayarak bir daha kolay kolay kırılamayacak bir rekorun da sahibi olan coulibaly türkiye liglerinde toplam 194 maçta 71 gol atmayı başardı.

Fernand coulibaly'nin hayatının mottosu ise şu cümle:

"Banim işim gol, gelsin şakarım!"

Hürriyet'e verdiği röportaja bir göz atalım:

Hangi macera seni Türkiye'ye sürükledi?

- Afrika Kupası için Tunus'ta maç yapıyorduk. Beni bir Türk menajer görmüş ve beğenmiş. Tuttu kolumdan beni Adana Demirspor'a getirdi. O sezon Adana Demirspor küme düştü.

Sekiz yıldır Türkiye'den başka bir yere kımıldamadın hiç. Seni buraya maddi mi yoksa manevi aşk mı bağlıyor?

- Mecburen burada kalıyorum. Fransa'ya dönemem. Ama buraya alıştım, çok seviyorum. Rahatım yerinde. Türkiye'de futbolda iyi para var. ingiltere için bir teklif getirmişlerdi bakmadım bile. Futbolu bıraktıktan sonra menajerlik yapacağım, belki de Türkiye'nin ilk zenci teknik direktörü ben olacağım.

Didi vardı. Onu zenci saymıyor musun?

O sahte zenciydi. Melezdi.

Fransa'ya girmen mi yasaklandı? Niye dönemiyorsun?

- Askerlikten kaçtım. 18 yaşında Arabistan'da oynarken, gel askerlik yap dediler. Burada kazandığım paraları verin, hergün askere giderim dedim. O yüzden Fransa'ya giremiyorum. Yedi sene memlekete girmeme cezası veriyorlar. Altı yılım doldu.

Paragöz olduğun söyleniyor. Dinin imanın para mı?

- Coulibaly'nin parasını ver Coulibaly sorun olmaz. Ben profesyonelim. Türkiye'de kimsem yok. Eşim bile yok. Akşam eve gidince hemen yatak odasına gidiyorum. Sabah da antrenmana. Ben neden bunu yapıyorum? Para kazanmak için. Sözleşme imzalıyoruz. Para ödenmesi konusunda sorun çıkar diye bir madde yok. Baştan söyleseler o zaman sorun çıkarmam. Ama pazartesi gel paranı al diyorlar, olmuyor çarşamba gel diyorlar. Günler bitmiyor bir türlü.

Futbolu bıraktığında kazandıklarını afiyetle mi yiyeceksin? Ticaret mi yapacaksın?

- Buradaki bankalara güvenmiyorum. Bir bankanın tabelası bir gün var birgün yok. Mali'ye de güvenmiyorum o yüzden paralarımı Fransa'ya yatırıyorum. Ama memlekette bir diskoteğim var. Türkçe bir isim verdim. Bir Tanem.

Sahada kızınca Türkçe mi, Fransızca mı küfrediyorsun?

-Türkçe daha iyi. Sahada o kadar küfür var ki zaten ben Türkiye'de merhabayı bilmezken orospu çocuğunu biliyordum.

http://webarsiv.hurriyet.....tr/2002/04/06/109462.asp

serkan kırıntılı

birkaç sene sonra 3 büyüklerin biri tarafından transfer edilecek yetenek arsızı kaleci.

2007 yılında çirkef ankaragücü seyircisi tarafından ağlatılmıştır.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=31231

ebru gediz

küçük esra ceyhan. yeni kabusumuz. yaptığı tv programında sürekli müslümanlığını öne çıkaran 2 dakikada bir salavat getiren, stüdyodaki ve telefonla bağlanan kadınlara ar, edep dersi vermeye çalışan ama seksi pozlar vermekten çekinmeyen sinir hastası organizma.

http://www.fotoajans.com/...ebru_gediz/ebru_gediz.htm

kaan kural

http://4.bp.blogspot.com/...xE/s1600-h/kaankural2.JPG

kisilik yetmezligi

özellikle tarabyaüstü, sariyer, mecidiyeköy ve sultançiftliği eyaletlerinde yaşayan insanlarda tespit ettiğim, her geçen gün artmakta olan hastalık türü.

banka, akbil, market vb. kuyruklarda kurnazlık yapıp önünüze geçen, trafikte kaldırıma araba parkedip yayaları ana yola inmeye mecbur bırakan, yolda yürürken üstünüze üstünüze gelen, sabah durakta oturup temiz havayı içinize çekerken yanınıza gelip sigara yakan, oturduğu evin 2.katından aşağıya çöpünü atan, otobüste oturmak için sizi iten, resmi bir kurumda sorduğunuz soruya cevap vermeyen, sinemada filmin ortasında flaşlı fotoğraf çeken amcık ağızlı insanlara koyduğum teşhis türü.

aksak

uğur yücel'in feci bir lazkopat'ı canlandırdığı. müthiş, aşmış, pislik karakter.

hırsız polis

kanal d'de haftaiçi 04.45'de başlayıp 06.00'da biten süper dizi. süper babadan sonra izleyebildiğim 2.ci dizi.

(bkz: aksak)

askerlik dairesi baskanliklari

askerlik şubelerinin bağlı olduğu üst komutanlık. sadece ankara'da bulunur diye bi yanılgıya varmayın. 20 ilde var.

- adana askerlik dairesi >>> bağlı iller: gaziantep, hatay, içel, kilis, osmaniye
- afyon askerlik dairesi >>> bağlı iller: eskişehir, kütahya, uşak
- ankara askerlik dairesi >>> bağlı iller: çankırı, kırıkkale
- aydin askerlik dairesi >>> bağlı iller: denizli, muğla
- bursa askerlik dairesi >>> bağlı iller: balıkesir, bilecik, çanakkale
- çorum askerlik dairesi >>> bağlı iller: amasya, samsun
- diyarbakir askerlik dairesi >>> bağlı iller: batman, mardin, siirt, şanlıurfa, şırnak
- erzurum askerlik dairesi >>> bağlı iller: ardahan, bayburt, erzincan, iğdır, kars
- isparta askerlik dairesi >>> bağlı iller: antalya, burdur
- istanbul askerlik dairesi >>> bağlı iller: istanbul
- izmir askerlik dairesi >>> bağlı iller: manisa
- kastamonu askerlik dairesi >>> bağlı iller: bartın, karabük, sinop, zonguldak
- kayseri askerlik dairesi >>> bağlı iller: kırşehir, nevşehir, niğde
- kocaeli askerlik dairesi >>> bağlı iller: bolu, sakarya, yalova, düzce
- konya askerlik dairesi >>> bağlı iller: aksaray, karaman
- malatya askerlik dairesi >>> bağlı iller: adıyaman, elazığ, kahramanmaraş, tunceli
- sivas askerlik dairesi >>> bağlı iller: tokat, yozgat
- tatvan askerlik dairesi >>> bağlı iller: ağrı, bingöl, bitlis, hakkari, muş, van
- tekirdağ askerlik dairesi >>> bağlı iller: edirne, kırklareli
- trabzon askerlik dairesi >>> bağlı iller: artvin, giresun, gümüşhane, ordu, rize
(konuşlu bulundukları iller de daireye bağlıdır.)

bütün daireler ankara daki askeralma daire başkanlığına bağlıdır.

yanlış numara diyalogları

anne ; alo
telefondaki maho ; cengiz kurtoğlu rezervasyon mu
anne ; yanlış.

melih gümüşbıçak

DÜNYANIN EN KÖTÜ MAÇ SPiKERi. BiR SPiKER HER KELiMESiNi UZATARAK SÖYLEMEK ZORUNDA MIDIR ? iNANILMAZ DETONE, iNANILMAZ SIKICI, iNANILMAZ KAFA SiKEN SPiKER.

terzi fahri

beşiktaş'ta 2.katta bulunan kameralı, köpeklerle korunan korsan cd yerinin sponsoru, reklam levhası.

korsan cd satıcısıyla diyaloglar

ben ; cable guy var mı ?
korsan ; ney
ben ; kabıl gay
korsan ; kabil dey
ben ; kabıl gay
korsan ; yaz şuraya getirtiriz.

(bkz: terzi fahri)

park etmis arabaya tukurmek

bazı sürücü sahiplerinin yaratıcılığını göstermesine neden olur.

http://img514.imageshack....p?image=132573220dbx0.jpg

500t tuzla içmeler otobüsü

görsel

formuladeildin

beşiktaş galatasaray ve fenerbahçe'nin iç saha dış saha dinlemeden her maçına giden taraftarlarının apışıp kalacağı. ''haftaya gelicez ananızı sikecez'' tezarühatlarını yapamayacağı stad.

formuladeildin

Faroe Adaları 1. Liginde ilginç stadı olan bir futbol takımı.

stadının fotosu ;

http://img223.imageshack....mage=screenshot021tr1.jpg

işte dünya üzerinde Orhan Ayhan'ın maç anlatamayacağı tek stad. "Bilenler için söylüyorum deniz tarafındaki kaleyi ev sahibi EB/Steymur koruyacak" diyemez çünkü. Ulan her yer deniz tarafı. Kelimeler kifayetsiz kalıyor bu stad için. Faroe Adaları 1. Ligi "Formuladeildin" takımı EB/Steymur'un mabedi, ufak bir dalgada ne oluyor bilmiyorum. Hani Manchester City ile eşleşince maçı Torshavn'ın Gundadalur Stadı'na alınan takım. isabet olmuş. Bu stada gel-git olur, bu stada kaya düşer, bu stada Jaws çıkar, bu stada ne olmaz ki? Bu stadla adamlar bu sene ligde şampiyon oldu işte. Ayrıca buraya deplasman takımı nasıl geliyor, eve nasıl dönüyor? Reina'ya yatla yanaşır gibi gemiyle geliyorlardır büyük ihtimal. Bundan daha zorlu deplasman var diyecek olan varsa beri gelsin. Zaten kulüp de futbolculardan çok futbol topuna para harcıyordur. Tam Sabri'nin adrese teslim frikiklerinin stadı.

trt payı

elektrik faturasını incelerken bu ne lan diyip araştırmam sonucunda farkına vardığım vergi türü. trt'nin devlet televizyonu olmasından dolayı halkı bilgilendirici program yapma sorumluğundan doğan kesintiymiş.

ulan ben izlemediğim bir kanal için neden 600 kuruş ödemek zorundayım ?

xabi alonso

fenerbahçe'de gibi

http://img509.imageshack....p?image=130232360glr3.jpg

mesane kanseri

sigara'nın sebeb olduğu amerika'da 2.ci türkiye'de 1.ci sırada ki kanser çeşidi. üroloji servisinde gecenin köründe gizlice baktığım hemşire dosyasında 25 hastanın 20 sinde gördüğüm kanser türü.