bugün

20-21-22 kasım tarihlerinde 100 bin adet bileti her şey dahil 9,99 tl'den satmakta olan firmadır. her nekadar hiç hazetmediğim bir havayolu şirketi olsa da bedava sirke baldan tatlıdır. yetişen alıyor valla haberiniz olsun dedim.

edit: aha buda haber linki

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/12997720.asp
iş başvurusunun parayla yapıldığı havayolu şirketi.
45 tlye istanbul'dan Amsterdam'a bilet almış oldugum uçak şirketidir. Vizem su an yok ama alırız heralde 45tlyi gorunce dayanamadım hayırlısı olsun.. gitmezsemde 45tl den zarar gelmez.
Dusununce iett den bile ucuz 2000km yi 45 tl ye bolersek 30 iett biletine 2000km gidiyorsun halk otobusleri daha pahali :D
Kampanyaları ile pes dedirten hava yolu şirketidir. çağrı merkezinde ise 1 müşteri hizmetleri yetkilisi 5 farklı işi aynı anda yapar. Genelde kampanyalı biletler satışa çıktığı gibi tükenen tek hava yolu şirketi olma özelliğine sahip. uçak içerisinde pet şişe suyun fiyatı ise 5 tl dir.
31 Aralikta Ucan Herkese 30% indirimli kampanya kuponu veren firma.
Şu aralar amsterdam biletlerini aşırı pahalı satmaktadır. Thy bile ucuz kaldı.
filosuna fabrika çıkışlı bir boeing 737-800 katmış hava yolu şirketi.

kazasız belasız uçuşlar...

http://www.airporthaber.c.../readnews.php?newid=22217
kanatlı otobüsleriyle sefer yapan kötü havayolu şirketi.
kıbrısa belli tarihlerde sudan ucuza ama allaha emanet götüren firma .
sabiha gökçende çalışan check-in görevlilerinden bazılarına buradan selam göndermek istediğim hava yolu şirketidir.. daha kapıları açılmamış olan uçak için " üzgünüz kapılar kapandı" diyen personele sahip havayolu şirketidir ayrıca.
kül bulutuna rağmen uçmuş,yolcularının hayatını hiçe sayıp paraya evet demiş şirkettir.
20 eur'ya amsterdama gitmemi sağlayan şirkettir. aynı zamanda sayesinde sık sık memleketi ziyaret edebilmekteyiz. sağolsundur, var olsundur, tüm karalama kampanyalarına inat çok yaşasındır.
iş başvurusu için 10 lira bağış yaptığım, berbat bir insan kaynaklarına sahip havayolu şirketi.
bir sefer de transit yolcuları bagajlarıyla taşısa gözleri yaşartacak şirkettir.
zamanında kalkamayan,
uçakları genellikle pis,
mecbur kalınmadıkça uçulmması gereken uçan otobüs sirketi.
indi bindi bile yapar bunlar.

(bkz: şahit oldum)
uçakla seyahatin lüksden çıkmasını sağlayan firma.
geçen sene 9.99 gibi bir fiyata istanbul dan, türkiye nin her yerine kış dönemi için 100.000 bileti satışa çıkarmışlardı. yani istanbuldan güneydoğuya o fiyata ciddi ciddi gidiyordunuz. hayır o değil şurdan şuraya taksiyle gidemezsin o paraya.
istanbul'dan lyon'a seferler koymuşlar.

isviçre (euroairport)/izmir direkt uçuşu 35 euro'ya almıştım misal. 80-90 tl civarı diyelim. ayrıca çok rahat uçakları. 2.30/3 saate izmir'e geliyorlar isviçre üzerinden. ben erzurum'a uçakla 2 saate gidiyorum. onlar ta nerelerden geliyor. o derece yani!
dolmuştan bile daha sıkışık halde yolculuk ettiren hava yolu şirketi.
istanbuldan parise 61 tl'ye uçmamı sağlayacak olan firma. ali sabancıya teşekkürü bir borç bilirim.
erken rezervasyon yaptırırsanız çok ucuza bilet bulabileceğiniz firma. promosyonlarını takip etmekte fayda var.
türk telekom arena da tribünlerden birine ismini vermiş firma. ayrıca ilk...*

(bkz: pegasus tribünü)
bu firmayı uçaklarda yediğiniz içtiğiniz herşeyden para alıyor diye eleştiren insanları anlamak mümkün değil. arkadaşım eğer yediğin içtiğin şeyden para alınmasın istiyosan 3 4 katı para verip thy ile uçabilirsin. veya diğer bir tercih olarak yiyeceğin şeylerin parasını bilet alımı sırasında verip, thy'den ucuza yine uçakta giderken bir şeyler yiyebilirsin.
koltukları dar aman bilmemne diyen adamlara da bir çift lafım var. binme arkadaşım sevmiyorsan. kullanma. uçağa zengin adam biner deyip otobüse bin git (otobüsle gidilebilen biryerse tabi gitmek istediğin yer). bu adamların amacı en ucuza uçak bileti satmaktır ve şu an için gayet iyi giden bir stratejiyle bunu başarmaktadırlar.
ne zaman binsem rötar yapan firma. Arkadaş ben de mi sorun var anlayamadım. Pegasus ve ben demek rötar demek. Ha bir de 10 liraya şuraya gittim 5 liraya şunu yaptım bik bik yazmayın arkadaş, sanki uçuştan iki gün önce bileti alıp 10 liraya şuraya gidiyorsunuz. bilmem belki siz ya çok boş ya da çok düzenli adamlarsınız bilmem kaç hafta içerisinde nereye gideceğinizi ayarlayabiliyorsunuz da o işler öyle olmuyor işte yoğun bir hayatta.

normal biletlerde de THY ile arasında pek fark yoktur. En önemli farkı THYnin biletleri çabuk tükenir yüksek fiyatlı biletleri kalır pegasusun ki geç tükenir. Ama bunu da rötar zamanı amele gibi dikilirken keşke THY ile gitseydimle kapatabilirsiniz.
check in için 13 tl alan uçak firması.
thy ve diğer uluslarası havayolu şirketlerinin standart hizmet olarak sunduğu online check-inde koltuk seçimi gibi temel hizmetlerde bile ek para isteyen türk kanatlı minibüs şirketi.

hava taşımacılığını düzenleyen katı kurallara da tabii olmasalar acaba nasıl bir işletme olurlardı çok merak ediyorum. muhtemelen 3 yolcu daha almak için sabiha gökçen, ankara, kayseri, sivas, malatya, elazığ, diyarbakır, van uçuşlarını tek bir hat yapar hepsinde sırayla dururlar, havaalanında uçağın kapısına kadar tüm bagajları da yolculara taşıtır kendileri taşımak için ise ek para isterlerdi.

yine de halkın uçağa binmesine sağladıkları katkıları yok saymamak lazım. yolcusuna yük değil de müşteri muamelesi yapan bir hizmet anlayışı olsa bu yönüyle gerçekten takdir edilebilirdi.