bugün

yemek yemeğe tam başlarsnız gelip tepenize dikilip mahsun mahsun bakarlar ve ayy akşam yemeği yemedim derler çevrede epey örneği vardır*
Tokum ama azıcık alıyım ya da sigarayı bırakmaya çalışıyorum paket taşımıyorum versene bir sigara numarasıyla karşısındaki insanı keriz yerine koyan kişilere verilen isimdir
kendileri iş üstündeyken yakalanmışlardır;

http://img329.imageshack....mg329/3278/otlakciqr6.jpg
bu türlerden daha vahim olan türlerine tek tekçi denir.Bu türler her tür ortamda sigara ve benzeri şeyleri yalnız kendilerinin kullanımı için ortaya çıkarsalarda ateş isteme yüzsüzlüğünden de kendilerini alıkoyamazlar.
kahvede okey oynarken yanınıza gelip ıskarta taşınızı söyler karşılıgında bi çay ısmarlamanızı bekleyen insan türü.
(bkz: asalak)
(bkz: parazit)
(bkz: beleşçi)
aga bir sigara versene bende az var diyen yuzsuz.
ya da bende yok deyip muhtemelen unutup iki dakika sonra kendi cebinden sigara cıkaran yuzsuz.
cayır hayvanı.
her defasında kanka ayağına yatarak, sömüren varlıklardır. istediği şey ilk başta verilmediğinde, dudaklar düşer, surat asılır, yüz güiza halini anımsatır. buna dayanamayan insaflı bünye lamba cini edasında istenileni gerçekleştirir, ve artık kahretsindir.
Öğrenim öncesi son hafta layık görülmesi kaçınılmaz nitelendirme.
(bkz: parası olmadığı için adı otlakçıya çıkan gariban)
sigara zammından sonra ortalarda fazlaca görülmeye başlayan canlı türü.
günden güne türeyen topluluk.otlakçı planlaması lazım bir an önce.
(bkz: akp ye oy verenlerin sigara otlanabilme kotası)
- hacı be annen sigara içmene kızıyor mu?
* yok oğlum manyak mısın? alakası yok her türlü içerim yani.
- e kızmaz tabi mınagodum sigara benden ateş benden...
"dalma tütüne koyarım götüne" sözüne anlam kazandıran insan türü.
Görüldüğünde tüyme hissi uyandıran şahıs.
sigara içmekten daha fazla kanserojen etkiye sahip insanımsı canlı.
osmanlı birliği.

deliler, subaşılar, akıncılar, otlakçılar.

(bkz: nasıl içkiliyim)
bi nevi parazit. bu da yeni oluşumu;
http://www.otlakci.com
paket almayıp sürekli ' bir tane sigara versene' diyen yakın arkadaşımdır. Otlanmak çok güzel bir eylem sanırım yoksa arkadaşım bu durumu 1 yıldır tekrarlamazdı.
Tiryakileri sigarayı bıraktırma nedenidir.
(bkz: kimliğin yanındaysa verde nüfusuma kaydettireyim)
Rahatsız edici parazit bir canlı türüdür. Gurur, utanma gibi kavramlardan oldukça uzaktırlar. Zamanla giderek yüzsüzleşirler. Karakterleri zayıftır. Bir süre sonra konuşmaları sinek vızıltısı gibi gelmeye başlar, rahatsız eder. Laf vurduğunuzda da yüzsüz olduklarından alınmazlar. Hatta alınması gerekirken gülecek kadar yüzsüzleşmiş türleri de vardır bunların. insana sıkıntı verirler. En iyisi bir yolunu bulup çevrenizden uzaklaştırmaktır ama genelde yapışkan oluyorlar.
Ne yani adam iki dal cigara istedi bir yarım ekmek yemek ısmarladınız diye otlakçı mı oldu. Siz de ondan isteyin. Başınız dik gururunuz full.

Hepiniz tenekesiniz. Neden. Bir dal sigara iki yüz gramlık ikramınızın hesabını yapıyorsunuz.

Yolunuz çok.
güzel bir Memduh şevket Esendal hikayesi, ayrıca hikayelerinin derlendiği kitaplardan birinin adı, içinde yine Memduh Şevket'e ait okunası güzel hikayeler bulunur.