bugün

Harika manga, ve aynı ismi taşıyan harika anime.

Sürekli süper kötülerden canavarlara, her şeyin saldırdığı, başı dertten kurtulmayan cenabet bir şehirde yaşayan Saitama, bir yumrukta gezegenleri parçalayacak kadar güçlüdür. Bu uğurda çalışa çalışa saçlarını dökmüş, kel kalmıştır. Bu nedenle karşısına çıkan her düşman tek yumrukta ölmektedir. (Serinin ismi de burdan gelir)

Ancak bu bir problemdir. Saitama sıkılmaktadır. Hayatı bomboştur. Depresyondadır. Tam olarak umut sarıkaya tipi bir mutsuzluk izleriz kendisinde.

Son derece başarılı bir kara komedi, maceradır, gülmekten osurttuğu görülmüştür.

Ayrıca kendisinin sivrisinek ile imtihanı yerlerde süründürür.

https://www.youtube.com/watch?v=jwvVlQjMO7s
Her düşmanına tek yumruk atan kel abimiz.
Her gün 100 mekik, 100 şınav, 100 barfiks ve 10 km koşu diyerek güldürmüştür.
Tek atan adam olarak çevrilmektedir sanırım tam olarak. Diğer animelerden farkı power-up yok saitama olmuş zaten, çok iyi pişmiş.
Abi bu bölümde saitama bildiğin buram buram daşşak kokuttu animeyi yani bu kadar alçak gönüllü ve bütün işi yapmasına rağmen kendisini kötü göstermesi uyuz ettirse bile saygı duydum.
güzel bir anime gülerek eğlenerek izliyoruz şuan önüne gelene tek geçiyor kel abimiz kendisine şu şarkıyı hediye ediyorum*
https://www.youtube.com/watch?v=5c6yh2ekks4
Absürt bir şekilde fazla güçlü olan caillou nun büyüklüğüne benzeyen bir anime karakteridir. Çizimleri olsun konusu olsun gayet güzel anime.
nami diger "van pan man". kas gelistirirken saclari dokulen kel kahraman. simdilik en alt kahramanlik klasmaninin bir ustunun son sirasinda. one piece'ten ve unlu anime karakterlerinden bolca esinlenmisler. bu siralar guzel anime kitligindan mutevellit pazar gelsin de seyredelim diye bekliyoruz.
izlerken çok fena güldüren anime.. kahkaha tufanı yaşatıyor bazı esprileri.. tabi çevirmen'in eline koluna sağlık..

--spoiler--
ses hızı sonik denen kahramanla karşılaşır ve ismini tahmin etmeye çalışır.

+neydi ya? yerden bitme... yok, efsanevi.. buldum! at hırsızı panik...
-ses hızı sonik
--spoiler--
Bana animeleri sevdiren anime. Tek kelimeyle muhteşem. tatsumakinin yeri ayrı zaten, seviyorum o kızı ya.
imba reyis saitama'nın öyküsü. Kodum mu oturturumun çizgideki tezahürü.
Suratımda gülümseme eksik olmadan okuyorum/izliyorum. Animesi kesinlikle mangayı okurken hayal ettiğim efektleri yansıtıyor. Büyüksün saitama baba elin, bileğin dert görmesin.
bir kere çok çalışmaktan kel kalmış, hatta çocukluk hayallerindeki gibi kahraman olmuş ama hayattan beklentisi kalmamış, indirim günlerini takip eden, karşısındaki hayat hikayesini anlatırken "bi kes amk" triplerine giren bir kahraman düşünün. Harika hikaye, (bkz: martin eden) okuyanlar bu felsefeyi ve anlatılmak isteneni bilir, bunun komik bir anime versiyonunu düşünün.
Bana bir oturuşta 10 bölüm arka arkaya izletmiş anime, hayranınız saitama sensei.
Ayrıca animenin bu kadar keyifli, bu kadar bizden olmasının bir sebebi de alt yazı ekibi are-you-sure'dur.
12. bölüm ile final yapması üzdü.
daha 2. bölümde en iyiler listeme kafadan giriş yapan anime.
arkadaş tüm klişeleri yıkıp geçen bir yapım var karşımızda.
normalde ana karakterin götünden ter akar zorlanır sonradan kasar kazanır.
eh bu klişeyi 1 milyon kez gördükten sonra madem adamda bu potansiyel vardı neden en başta kasmadı diye sorası gelir insanın.
işte en başta kasmış adamımız saitama beyler bayanlar.

adam ortalığı tarumar ediyor.
bu olağan üst kuvveti ile tek atamadığı yegane varlık boros oldu.
ona da ilk kez "ciddi" yumruk atarak halletti.
hesab edin olayı.
sonic ninja ayrı bir komedi zaten, evrimci psikopat karakteri de gülmekten öldürdü.

manga da devam ediyor hikaye ve king karakterine güldüğüm kadar pek az şeye güldüm.
adamın hayatı blöf yapmakla geçmiş.
biraz fazla absürd olan anime. hehe.
opening de ki çalan şarkı ayrı güzel saitama reyiz.
Aldıüı ratingler ile 14 sezon onay alan ve mangası da hali hazırda devam eden anime.
Fairy Tail'den sonra en güzel anime.
ana karakteri kel olmasıyla bilinmektedir. 1. sezon 12 bölümden oluşmaktadır. kısa özetlersek kel arkadaşımız güçlü sihir gibi bir şey kullanmıyor sadece yumruk tekme gibi normal bir insanın yaptığı gibi dövüşmekte bazen uzaylılarla bazen devlerle bazen canavarlarla dünya da farklı ırklarda topluluklar olmakta ve bu ırklar dünyayı kendilerine almak istiyorlar tabi dünya da insanların olduğu için insanlar da korumakta bazı insanların güçleri vardır. bu kel arkadaşımız da anime'nin en güçlülerindendir.
Eğer devamı gelirse gintama ile yarışabilecek bir seri olacaktır. Öncelikle ana karakteri yüceltmek yerine, yeri geldiğinde yerin dibine soktukları seriler güzel olur genelde. Tabi bu güç olarak değilde görünüş olarak böyle, aksi takdirde seri olması zor olur. Biraz daha derinleşip bu konuya uygun duygusal sahneleri koyup bir de aşk konularından uzak dururlarsa, gintama gibi uzun soluklu bir seri olacaklarına inanıyor ve devamını bekliyorum.
2015in en başarılı anime serileriden birisi...

şöyle de bir tanıtımı ve 2. sezon bilgileri mevcut;

http://www.birdizihaber.c...nlik-otesi-one-punch-man/
anime izlemeyen birini bile anime hastası yapabilecek bir başyapıt. çok güçlü olmanın vereceği monotonluğu öyle komik bir senaryo ile aktarmış ki anlatılmaz. ayrıca müzikleri öyle güzeldir ki gym gideceğim günlerde vazgeçilmezimdir. ne zaman o acı eşiğine gelsem one punch man aklıma gelir ve kaslar yırtılana kadar zorlarım. bir gün sakatlanacağız bakalım saitama yüzüne ama ne zaman bilmiyorum.
https://youtu.be/ouUyKdTGE0Q one puuunncchhhhhhhhhh
https://youtu.be/wTNHa1ZnggE hobi olarak kahramanlık yapan birisi

--spoiler--

"Shorten that to 20 words or less!
"derdini 20 kelimeden daha az şekilde özetle yoksa yumruğu yersin"

--spoiler--
görsel
Harika bir animedir. Hiç bir bölümde sıkılmadan ve her bölümde merak duygusu içerisinde bol bol gülerek izleyebileceğiniz enfes bir animedir.
görsel
(bkz: saitama reyiz)
(bkz: üşüyoruz reyiz)
(bkz: neredesin yiğidim aslanım)