bugün

One Punch Man, ONE tarafından oluşturulan bir Japon manga serisidir. Her düşmanı tek yumrukta yenebilecek kadar güçlü olmak için kendini eğiten Saitama'nın hikayesini anlatıyor.

One Punch Man'de, kahramanı Saitama, herhangi bir düşmanı tek bir yumrukla yenebilen bir adamdır. Yoğun bir eğitimle çok güçlendi ve gücünün bir sonucu olarak tüm saçlarını ve savaşta herhangi bir tehlike veya heyecan duygusunu kaybetti.

Dizi, Saitama'nın çok güçlü olmaktan sıkılıp eğlenmek için bir kahraman olmaya karar verdiği maceralarını takip ediyor.
Hayatımda izlediğim en komik ve en güzel animelerdendi cidden tek nefeste izleyip bitirdiğim sayılı animelerdendi.
Sensei saitama'nın müridiyiz.
Bazıları 2. Sezon olmamış demiş. Kafalarına tüküreyim onların halt yemişler. Bu seri bir harika dostum.
Tek dileğim lakabı dehşet-ül kasırga diye türkçeye çevrilen hatunun bizim keltoştan bir fiske yemesi. Uyuz oldum karıya. Nolursun lan. Çok mu şey istiyorum?

Altyazı demişken çevirmenin beynini sinapslarına kadar yalamak niyetindeyim. Sokak ağzı türkçeye ancak bu kadar güzel çevrilir.
En sevdiğim karakteri garou olan anime. garounum hikayesini tam anlatmaya başlamışken sezon finali yapması üzmedi değil.
iki bölüm izlediğim, absürdlük seviyesi yüksek bir anime kardeşimiz. Daha devam edeceğim, ana karakteri sevimli ve tek yumrukta herkesi yeniyor öyle ki rüyasında birilerini tek yumrukta yenemediğini görüp seviniyordu.
2.sezondan yeni bölümler yayınlanıyordu en son.
Tek sezon olacağı zannedilirken 2. Sezonu yayınlanmıştır vatana millete hayırlı uğurlu olsun.
Boros'un ardından Garo'ya attığı tek ile olayı halletmiştir. Tabi bir sonraki bölümü merakla bekliyorum.
2. Sezonu yayınlanmış lan hiç haber vermiyorsunuz Allahsızlar.
2. Sezonu yolda olan anime.
Sonic ile karşılaşmasında bu sahne gülmekten gözlerden yaş getirtir.

görsel
Çok özledik reis.
Kara mizahın animesi.
Gelmiş geçmiş bütün kahramanlara inat çıkarıldığını düşündüğüm anime/manga. şimdiye kadar bütün kahramanlar hep önce dayak yiyip en son düşmanı yenerdi Saitama ise tek yumrukta yeniyor. 1. sezonu (12 bölüm ekstralar dahil değil) var şimdilik Nisanın ortalarında 2. Sezondan bölümleri başlıyacak.

(1. Sezonu netflixde bulabilirsiniz)
Tek kelime ile mükemmeldir : Tek Yumruk!
Sonic ile ilk karşılaşmasında soniğin yumruğun üstüne düştüğü sahne gülmekten gözlerden yaş getirir.
one piece'e tepki olarak yapılmış anıme.
monkey d luffy gibi onlarca bölüm kavga yerine tek yumrukla işi bitirir. ayrıca one piece gibi yüzlerce bölüm yerine 12 bölümde final yapmıştır.
Ananızı sikim lan o meleğe dönüşen ibne neydi lan öyle gülmekten gözlerim yaşardı amk.
Half life 3 gibi bunun da 2.sezon yalan oldu.
Keyif için.. hayır. bu işi profesyonel olarak yapan, günlük hayatı inanılmaz sıradan olan kahramanımızın kendisine challenger bulamadığı için girdiği derin bir melankoliyi anlatan manga/anime serisidir.

(bkz: rakibinden çorba yapan pratogonist)
(bkz: yeni sezonu bir türlü çıkmayan müthiş seriler)
2. Sezonu merakla beklemekteyiz çıkacak dendi ama bu sefer madhouse yapmayacak.
görsel
saitama'nın hikayesini anlatan izlerken kahkahalar attıran anime.

https://res.cloudinary.co...tion/designs/424802_1.jpg
şöyle bir tipi var;

görsel
Karakterin tipine bakarak izlemem ben bunu demiştim ama sonra bir arkadaşın şiddetli ısrarı üzerine izledim ve yanıldığımı anladım. Şiddetle tavsiye ederim.
ana karakter olan saitamanın çift görünümü vardır. biri dövüşürken çene, boyun ve keskin kaş hatları olan diğeri ise cin ali tarzı gözleri, kocaman beyaz bir yuvarlağın içindeki tek nokta olarak ve poker face bir ifade olarak çizilen. bunu ayırt etmek şu açıdan çok basittir ki saitama salak değildir ama salak yapmaktadır. bir çok düşmanının enerjisini bu şekilde zamanla düşürmüş daha sonra yumruk ile öldürmüştür.
ismini duyup izlemediğim anime serilerinden.

Bir şey kaybetmiş miyimdir bilmiyorum. Ama herkesi tek vuruşta halleden adeta finali belli film gibi bir seri olduğu için içeriği pek merak uyandırmıyor bende.