bugün

(bkz: one minute tv)
(bkz: Unadorned) in 1 dakikalık şarkısının adı.
bir ülkeyi yöneten zat,dünyada ortak kabul görmüş bir yabancı dili,-ki bu yabancı dil ingilizce'dir, çok iyi derecede konuşabilmelidir aksi halde kendi ülkesinde dahi alay konusu olur. bakınız vermeye gerek yok,siz zaten kimden bahsettiğimi biliyorsunuz.
doğu türkistan'da bilinmeyen bir kavram. diyorlar ki "götü yemiyormuş."
rte nin nankör arap milletine yaptigini sandigi iyilik esnasinda kullandigi iki kelimedir. türkiye ye vermis oldugu zararin büyüklügünü unutmustur o an tabi.
başbakan ın hiç de gereği olmayan çıkışı.

kardesim şu arab milletinden ne zaman fayda gelmiş şu millete.
şu günlerde götümüzde patlayan rte nin davostaki çıkışı.
(bkz: filistin in rum kesimini desteklemesi)
1 dakika ben size 1 dakika takayım sonra siz benim ülkeme ömür boyu takarsınızın ingilizce kısaltması.
* ezdirmem sana kendimi
yerimden kalkar giderim
bağırtmam sana kendimi
davos a küser giderim

moderatör indir elini
van minüt der araya girerim
ağlama Eminem ağlama
oyları toplar giderim

* yumuşak başlıyız dedik
yirmi dakka bekledik
izmir gibi gavursunuz
daha gelmem davosa

moderatör aybettin
arkadan el kol ettin
anca adam öldürün
daha gelmem davosa

canım peres yaşın var
senden iyi sesim var
on iki dakka verdiniz
daha gelmem davosa

uysal koyun değilim
anında ayarı veririm
perese daha çok verdiler
daha gelmem davosa

diplomasi dediniz
arabada beklettiniz
yere batsın zirveniz
daha gelmem davos'a

moderatörünüz ermeni
diasporanın temsilcisi
ne cüretle keser sesimi
daha gelmem davos'a

zalime tuttunuz alkış,
bize ise "hadi kış kış "
sizden beklenmez barış
daha gelmem davos'a

çek elini, omzumdan
adam ol azıcık, ulan
sıkıldınız mı doğrulardan
daha gelmem davos'a

yaz gelse de emineyle gitsek sarosa
rep vermiyorlar lan, daha gelmem davosa

dünyada müslümanlar her daim ezilmiştir
benim memurum her zaman işini bilmiştir
yeni seçimde oy oranım tahminimce %70tir
şovum tamam, artık davos benim için bitmiştir

destek verdim hamas'a
peres meres kim ola
ahmed yasin çağırsa
daha gelmem davos'a

moderatör sus dedi
tavrı bağrımı deldi
alplerde daral geldi
daha gelmem davos'a

peres e bozuk çaldım
yumruğu vurayazdım
postitime de yazdım
daha gelmem davos'a
asıl şimdi çinlilere çan çin çun şeklinde söylenmesi gereken bir dakika sözcüğünün ingilizcesi.
çincesinide bekliyoruz.
EA games'in yeni strateji oyununun adına alternatif başbakan sözü.
rte ingilizceyi baya bir ilerletmiş, helal be...bak neler diyor.
çin için çok geç kalınmış bi cümle...
artık söylese de bi anlamı yok.
başlarda güzel bir espri kaynağı olan ama gittikçe moku çıkan siyasi olay.
israil bozuntusunun ensesine şaplağı yediren davos çıkışı. başbakan ne iyi ettin. biz biliriz çadırda rezil olduğumuz günleri. daha hepsine sıra gelecek dedirten olay. yine yeni yeniden one minute.
One minute... 2010'a girdik hala one minute... Hepimize herkese her şeye one minute... Zam geldi herşeye benzin,sigara,içki vergi alınan her şey daha da pahalı oldu ama korkmayın aynen devamı gelecek one minute... Hepimizin beklentileri uçup giderken bir kağıt misali elimizde kalan sadece bir hiç oluyor. Ama üzülmeyin endişeye gerek yok one minute... Eğitim kötüye gidiyor öğrenci kötü durumda zor durumda sadece sınavlara çalışır asosyal olur ama endişelenmeyin one minute... Halk geçinemez,emekli istediği gibi hak ettiği yaşamı yaşayamaz ama korkmayın one minute.... insanlar istedikleri gibi doyuramazlar ama endişelenmeyin mutlaka bulgur bakliyat veririz one minute... Isınamaz insanlar hala korkmayın sıcak tutun gönülleri One Minute... Türkiye istediği hak ettiği yerde değil olamayacakta ileri gitmek ister gidemez ama sorgulamayın One Minute... Dış politikada istediğini elde edemez baş edemez gerekenlerle ama Libya ile vize kalktı her şey iyi one minute... Ülkenin itibarı yerlere düştü ama olsun israil'e çektim ben bir One Minute... Atam gençliğin seni daha çok seviyor ve özlüyor ama anlayamayanlar da var bize o zaman bize de One Minute
Bir ülkede hiç bir şey mi yolunda gitmez olsun kolayı var hepimize ONE MiNUTE...
Sizce de bu kadar fazla insana olaya One Minute demek biraz kolaya kaçmak
Halk olarak bu kadar fazla one minute dedirtmek ayıp değil mi???
O zaman birilerine ONE MiNUTE.

edit: sözlükte kazık yemeyi sevenler olduğunu unutmuşum çok pardon.
dun birinci yil donumu kutlanan soz. sarkisini yapmislar, kutlamak icin bir suru insan toplasmis, hatta mazhar alanson bile ordaymis.
(bkz: israil e one minute abd ye buyur abi 59 minute)
artık türk insanı için sonuna 's' takısı getirilesi anlamına gelen cümlecik.
oynanan tiyatronun öne çıkmış sloganı.
bazı cucumis sativus ların tezgahlanmış bir cümle olarak yorumladığı bir kahramanlık serüveninin ilk cümlesidir. her liderin söylemeye götünün kolay kolay yiyemeyeceği şarapnel gibi cümlelerin ilk kelimler bütünüdür. 3 güruhun hiç hoşuna gitmemiştir. Bunlar sırasıyla abd, israil ve nesli tükenmekte olan türk lumpen kemalistler. roger waters konseri izlemeye benzemez canlarım bu iş! 6 okka taşşak ister.
bir televizyon kanalı. uydudan çekmektedir bu kanal.
(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
rte'nin türk halkının gönlünde taht kurmasını sağladığı sözü. bakalım yenisi ne olacak?
güncel Önemli Başlıklar