bugün

filistin lideri muhammed abbas'ın, kıbrıs sorununda rum tezlerini desteklediklerini beyan etmesi ile ortaya çıkan durumdur.

demek ki neymiş, bu ortoğu denen coğrafyada kimseye sırtını dönmeyeceksin.

http://tinyurl.com/mjv2l2

rica üzerine gelen edit;
sadece başlığa takılıp, entryde yazılanı es geçenler için bir kez daha beyan edeyim, beyan mahmut abbas'a aittir.

kendiliğinden gelen edit; şahsi fikrim değişmez. türkiye tarih boyunca olduğu gibi yine yaptıklarının karşılığını görememiş ve kendisi için önemli olan bir konuda yalnız bırakılmıştır.

tarih özellikle arap türk ilişkilerinde tekerrür etmekten hiç çekinmemektedir.
Yaşayan en önemli Türklerden biri olan Rauf denktaşı aşağılayan bir hükümetin olduğu ülkemizde filistinliler rum kesimine destek vermiş ne ki bizim hükümet de rum kesimini destekliyor denilecek olaydır.
ingiliz oyunu olmasın....
-abbas, one minute. bunu bize yapamazsın.
-olum, ben arab'ım, elimde değil..
(bkz: sen de mi abbas)
western filmlerinde duymustum arkanı duvara yasla diye ne kadar doğruymuş diye düşündüm bak şimdi.
filistin halkina yapilan zulmu mesru kilamayacak destektir. Yoneticilerin basiretsizliginden ibarettir denilemeyecek kadar da vahim durumdur. Turkiye kardes ihanetlerine aliskin buyuk agabey durusunu surdurecektir.
Mahmud abbas'a ise rum kucaginda sehvetli dakikalar diliyorum.
(bkz: yaziklar olsun)
araplarin bizde bagisiklik yapan huyunun bir baska disavurumu.*
kurtuluş savaşında bizi arkadan vuran arap camiasına bir daha güven duyulmamasının gerektiğinin kanıtıdır!!!
bir defa da şaşırtın ulan!
ya ne olacağdı. filistin işgal altında bir ülkedir , dünya kamuoyunun düşüncesine göre de kıbrıs türkiyenin işgali altındadır. eğer türkleri desteklerse dünya komu oyundan, o zaman senin israilin işgaline ses çıkarmaya hakkın yok sesleri yükselebilir. akıllıcadır, bizim gibi ani ve mal çıkışlar yapmaktan daha akıllıcadır en azından. davos fatihine kapak olsun.
tarihten ders almayan mankafaların çok şaşırdığı durum.
(bkz: acıma yetime döner koyar götüne)
(bkz: besle kargayı oysun gözünü)
Arap milletinin ne kancık millet olduğunu gözler önüne seren bir başka kanıt.Ha biri vardı sen ne cüretle 300 milyonluk arap milletine küfredersin diyordu o da okusun.Gerçi Araplar bu tarz insanlar için dogmatik. Ülkemde tayyip'e helal olsun diyen embesillere geçirmişler olsun der,arap dünyasında bundan sonra üstüne oturacakları her bir roket için mutluluklarımı sunarım.
(bkz: arap gibi dostun olacağına rum gibi düşmanın olsun)
Mahmud Abbas'ın Filistin'e uzaydan indiğini,onu FKÖ'nün dolayısıyla filistin halkının irdesinin desteklemediğini iddia eden komik yazarların olduğunu gösteren olay.
okullardan bağış topladılar, davosta one minute dediler, israile nefret kusan mitingler yaptılar.
rumlar ne yaptılar (bkz: hiç birşey)

işte sayın abbas bize olan teşekkürünü de böyle sunabilirsin. aferim abbas devam bağlasak durmazsın.
(bkz: ya ne olacağıdı)
(bkz: besle kargayı oysun gözünü)
arap ülkelerinin arkasında kimler olduğunu görmeyen kimi kimseler için araplar dönektir. mahmud abbasın hayatını okumanızı tavsiye ederim. bu kişi neler yapmıştır neler yapmaya çalışmaktadır iyice irdelenilmesi ve öğrenilmesi gerekmektedir. türk halkı daima filistin insanının yanında olmuş yaralarını sarmıştır bunu kimse inkar edemez. bu söylemi mahmud abbas'dan duymak beni hiç şaşırtmadı aksine şunu anladım belki daha çok kimsede benim anladığımı anlamıştır. filistin insanını ortadoğuda yalnızlaştırmanın tohumları atılıyor.
zamanında ingilizlerle bir olup osmanlıyı sırtından vuran; bu memlekette terör örgütlerinin pkk, asala vs. kendi kamplarında eğitimini yapan "müslüman kardeşlerimiz"den beklemediğimiz bir şey değildi.

ayrıca hala bilmeyen montollar için gelsin; pkk ilk silahlı eylemini 1983 yılında filistin kurtuluş örgütü silahlarıyla yapmıştır.

müslüman sensin, kardeşin de sana girsin. türk'ün türkten başka dostu yok!
Vakt-i zamanında Saddam insanları öldürürken saddam'ı destekleyen, miloseviç bosna'da insanları keserken sırplara arka çıkan filistin'in insanı şaşırtmayan siyasetidir. sonuçta kendilerinden şu ana kadar Çin ile ilgili de bir şey duymadık.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24982352/
Kıbrıs sorununda rumlara tam destek verdiklerini bildiren filistin lideri mahmut abbasın başını çektiği eylem planı. bu jeste karşılık rumlar da filistinde bir temsilcilik açacak. filistin için davosu karıştıranlara verilecek en güzel cevaptır belkide.

inanmayan baksın:

http://www.ntvmsnbc.com/id/24982352/

(bkz: daha da gelmem davosa)
böylelikle one minute 'ı israil değil filistin bi tarafınıza batırmıştır sanırım şimdi jetonlarınız düştü. arabın dostluğu bu kadar olur işte molla beyinler.
yaser arafat'ın ölümünden sonra filistinde nelerin değiştiğini gözler önüne seren açıklamadır.zira rauf denktaş'ın yanında yılarca mesaisini tüketmiş bir diplomattan yaser arafat'ın rauf denktaş'a " bağımsızlık çabalarınızı destekliyorum ve size imreniyorum. keşke bizim de türkiye gibi bir koruyanımız olsaydı" dediğini duymuştum.
mahmut abbas'ın uyguladığı politikaların reelpolitik ürünü olduğunu düşünenler de olacaktır tabii ki. fakat bugüne kadar izlediği politikaların filistin halkı yararına değil zararına olduğunu; hamasın ve el fetihin içinde bulundukları kardeş kavgasından, filistin halkının derdini ve taleplerini yeterince dile getirememiş olmasından, ve içinde bulundukları durumda hiç bir gelişme kaydedememesinden anlayabiliriz. ki en çok desteğe ihtiyacı olduğu zamanlarda desteğini her platformda dile getiren türk halkının tepkisini çekmiş olması, filistinli kardeşlerimizi yalnızlığa ittiğinin göstergesidir.
destek kaybına örnekler için;
(bkz: yukarıdaki ve biraz sonra yazılacak aşağıdaki entryler)
(bkz: karşılıksız sevdik)
bu filistin'in değil yöneticilerinin dalkavukluğudur.hiçbir filistinlinin bu kadar olaydan sonra rum kesimini destekleyeceğini sanmıyorum.bu mahmud abbas adlı şahsiyetin ortadoğu da yalnız kalmama, bir ittifak/ortak arama çabasından başka birşey değildir.yargılarken genelleme yapmamak daha olumlu olur sanıyorum.

(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
bu ülkede bizi "kurtuluş savaşında arkadan vuran araplar" olduğunu sananlar var olduğu sürece ülkeyi götünden sikecek çok adam çıkacaktır dünyada. bu çok normal. arapla kurtuluş savaşının alakası ne.

böyle cahillerin yaşadığı bir ülkede elbette, uluslararası ilişkilerde sadece ve sadece menfaatin geçerli olduğunu reel politik diye birşey varolduğunu kimse bilmeyecektir. pis kokulu çöl bedevisi arabın hiç suçu yoktur. hatta aynı arap; salak türk gibi başbakanının davos .ıkışını yememiş olduğu için bunu yapmıştır. hayt huyt yapıp sonra hiç bir aksion yapmıyorsun sınırlar dahilindeki aptallar seni elinde kılıçla savaşa gidiyorsun sanıyor ama elin arabı bile bomboş atıp tuttuğunu görüyor sayın erdoğan. olay bundan ibarettir.arap bile yememiştir senin çıkışını.