bugün

bir işin olumlu ya da olumsuz olması yönünde çaba harcamamak.(bir bıkkınlık belirtisidir)
(bkz: yaymak)
(bkz: akışına bırakmak)
hiç beceremediğim eylem.
sükuneti bozmadan, olaya müdehale etmeksizin bir müddet dışarıdan izlemektir. fevri davranıp yanlış kararlar almaktansa, bazen çok gereklidir...
elinden geleni yaptın mı?
için rahat mı?
cidden olmuyorsa zorlamayacaksın..

(bkz: can yücel)
(bkz: sevişmeden uyumayan sevgiliyi oluruna bırakmak)
-napıyorsun necdet elin nerede senin!
+oluruna bırak filiz, rahatla biraz.
-elline bıraktım resmen necdet. ne oluru allaşkına.
oluruna bırakmak mı? oluru olmuş nihayetinde! hayat aldığını geri verip de; -pardon bu sizin değil miydi? demeyeceğine göre... sen elinden geleni yapmayı yine dene, olmadı mı; yine dene!
bir şeyleri değiştirmek için çaba göstermekten yorulup her şeyi kendi haline bırakmaktır. bir anlamda inceldiği yerden kopar felsefesiyle yaşamaya alışmaktır.
sıla gençoğlu nun bizlere tavsiyesidir.
olaylara ve insanlara müdahale etmeme durumudur. kendi namıma konuşursam hep lafta kalmıştır.
uzun süren bir mücadelede, iki tarafın da kazanmak adına savaştığı, taktikler denediği hatta manipülasyona başvurduğu bir dönemin ardından, yıpratıcı ikilemler ve kaçınılmaz yorgunluktan ötürü gerçekleştirilendir.
bende oluruna bıraktım çünkü dostlarım ve aşklarım israil gibiydi bende Filistin, onlar bombalar attı yüreğime işgal edildim yırtık ayakkabılarım eski montum hatıralırım onlarla baş başa kaldım. Yukarıda Allah var görüyor hep gidenler. o yüzden oluruna bıraktım.
olacakla öleceğin önüne geçilmezmiş.
edilgenliğin polyanna kostümü giymişi.
genelde oluruna bırak takma dendiğinde aslında insanı sıkıntıdan sıkıntıya sokan sorunun geçiştirilme çabasıdır. Peki oluruna bırakılır mı? Hiç sanmıyorum.
şuan yapmış olduğum eylem.

eğer karşı taraf bunu söylüyorsa ve siz sabırsızsanız

zaman bir türlü geçmek bilmez.
(bkz: let it be)
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)
Senden olmaz dediler bende oluruna bıraktım, bakalım ne olucak.
olduramayıp çaresiz kalınca geriye kalan tek seçenek.
oluruna bırakmayın olmuyor işte anlayın artık.
gerceklesmesini istedigim istemedigim ne varsa kılımı bile kipirdatmayip akisina birakirim.olursa olur.hayatimda ki cogu dönüsü olmayan seylerin musebbibidir.
Her bir boku denedikten sonra öyle mal gibi baka kalmak..