bugün

entry'ler (1344)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Arkadaşlar sizinle başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Cidden şaşkınım ve kimseyle paylasamiyorum.

Geçen hafta bana görücü gelmişti ve anlatılan kadarıyla aileyi erkeği makul gördüğümden ikinci görüşme için olabilir dedim.
Neyse gün geldi oğlanla görüştük ettik oğlanın her şeyi iyi hoş ama tipi olarak kriterlerimin çok altında buldum. Neyse fazla çaktırmadım normal olarak bir kaç soru sordum. Somurtarak veya kötü hissettirerek kimsenin kırılmasını istemedim. Neyse sonra biz beklemeye başladık arayacaklar diye. Arayınca şehir dışında yaşadığı için olumsuz diye söyleriz dedik. Ama o kadar emindim ki arayacaklarindan çünkü oğlan bana karşı çok yakın davrandı ikna etmeye çalışıyor gibiydi. Beni beğendiğini düşünmüştüm. Daha sonra bir baktim arayan soran yok. Kendimden şüphe etmeye başladım. Şu saate kadar herhangi bir geri dönüş olmadı. Ne düşünmem lazım bilemedim. Triplere girecem *

israilin mescidi aksa saldırısı

selam olsun orada imanla gülümseyen kardeşlerime... ne kutlu bir direniş... dualarımız ve kalbimiz sizlerle... ya müntakim allah! intikamına bizide memur et!

kadir gecesi

Bu gece içim kıpır kıpır...

hayattan öğrenilenler

Artık insanlar için olmadığım biriymiş gibi davranmıyorum. Üzüleceğim şeyleri öğrenmekten, konuşmaktan vazgeçtim. Sabit fikirli insanlara laf anlatmaya çalışmıyorum artık. Güveninden ve değerimden şüphe ettiğim insanı yanımda tutmuyorum. Hayatı zorlaştıran şeyleri sevecek yaşı çoktan geçtim.
Geç oldu ama öğrendik.

umut

Umudu kazımak bir kalpten... Zor.

sevmek

üniversitedeyken sevdiğim çocuktan red yediğim için ağladım üzüldüm ama gece uyuyamayıp kalkıp sigara yakacak kadar değil öyleyse o kadar da sevmemişim diye bir aydınlanma yaşadım şuan. deli saçması.

sözlük yazarlarının itirafları

Hiç bir zaman gerceklesmeyecek konusmalari tekrarlıyorum beynimde.

sözlük yazarlarının montları

Güzel bence.

nasıl birisiniz

Yemek yapmayı ve yemeyi seven, inatçı, esprituel, sakin, uykucu, huzurlu, çoğu zaman mütebessim.

kendin olmak

Kendim olmak için ödediğim bir bedel var. Bu halimle çok mutluyum. Şimdiye kadar başkaları için ve onlara göre yaşamışım. Artık bir laf saçmaysa bile içimden geliyorsa söylüyorum ve bu benim diyorum.
Özgüven için mihenk taşı bana göre.

vicdan

Kötülerin bile vicdani olarak rahat olmasını anlamlandıramıyorum. Bu vicdan mekanizması nasıl işliyor.

utanç

Bir çeşit halet-i ruhiyyedir.

Utanç var içimde... Sevilmemenin utancı.

düşün ki o bunu okuyor

Artık gelsen de bir gelmesen de.

online yazarlara bir çift lafım var

Yeni yıl sizlere güzellikler getirsin.

evlenilecek insan

Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. (Rum-21)
benim için evlilik kurumu ve evlenilecek insanı özetleyen ayet budur.

12 yaşındaki kız çocuğunun intihar etmesi

Arkadaşlar ille başına büyük şeyler gelmiş olması gerekmiyor çocukken intiharı bir iki kere denemiş başarısız olmuş biri olarak şuan nedenini bile hatırlamıyorum kendi içimde bir şey yaşıyordum sanırım. O yaştaki kız çocukları gerçekten hassas oluyorlar.

bilezik isteyen gelin arabadan inmiyor

Abimin eski nişanlısını gördüm sanki bu kadında Allah korumuş abimi çok şükür.

aynaya bakınca gelen moral bozukluğu

Herkes hayatta farklı şekilde üzülüyor. Biz çirkinler ise hayatimiz boyunca çirkinligimizi merkeze alıp her an moralimizi bozma potansiyelinde olabiliyoruz.

allah yok diyenlere söylenecekler

Hem bu dünyada hem de diğer dünyada çekecek çok çilen var.

nişan atmak

Bugün abimin eski nişanlısından altınları aldık. 2 altınımızı ve eşyalarımızı vermediler. Diğerlerini de eğip bükmüş serefsizler. Alyans desen altın rengi kalmamış sahte bile olabilir. Ya dünya da nasıl insanlar yaşıyor.