bugün

nasılsın diyene iyiyim diye cevap verenler aslında iyi değiller. idare eder diyenler daha iyiler. bomba gibi diyenler zangin ve aşıklar. kötüyüm diyenler nazlı ve şımarık insanlardır
ağız alışmış bir kere;
gönül kabullenmiş...

+nasılsın?
-iyiyim...

+NASIL GiDiYOR?
-iyi...

kalıplaşmış bir yalandır bu; gerçeği gizlemek en iyisidir çünkü.
gizlersin ama asla yok edemezsin...
hem nasıl olduğunu bilseler ne olacak ki...
iyi de geç;

sen bu yalanı söylemeye, onla da duymaya alışık. (!)
Ne yapıyorsun sorusuna iyiyim diyenlerle aynı kafayı yaşamaktadırlar.
yüzeysel sorulan sorulardan birisidir, evet gerçekten nasılsın? kelimesini soran sizi merak ettiğinden sormamıştır. "Bazen insan iyiyim dediğinde. Gözlerinin içine bakıpta, sen iyi değilsin diyecek birisine çok ihtiyaç duyar.
genelde %90ı yalan söylüyordur.
soran gerçekten öğrenmek istediği için sormadığından ötürü geçiştirmek için iyiyim diyendir.

bu durumu beğenmiyorsanız alternatif olarak
(bkz: napıyorsun)*
(bkz: bunların hepsini asacaksın var ya) anca o zaman akıllanırlar dedirtir.
"lafı uzatma siktir git" demek istiyor aslında.
samimiyetine güvenilmeyen kişilere söylenir. iyi gün dostuna iyiyim denir. kötü gün dostuna ise * gerçekler söylenir.
(bkz: insanlar)
(bkz: bildiğin gibi)
bildiğin insandır. bir anormallik yoktur. asıl problem eve gelene geldin mi diye soranlardadır.
-napıyosun?
+napim sen napıyosun?

bu diyaloğa şahit olduktan sonra, "nasılsın sorusuna iyiyim diyen biri benim için aynştayn seviyesindedir.
kızsa bunu diyenler vardır bir dertleri.

- nasılsın canım?
+ iyiyim birtanem ya ayrıldık sadece
- hemen telefona geçiyoruz aşkım, bedava konuşman varsa ara öyle devam edelim
+ tamam canım arıyorum şimdi

erkeklerde ise konuşma tarzları daha farklıdır.

- haluk naber lan?
+ iyi lan ne olsun işte oturuyorum
- tamam lan göt sana da soru sormaya gelmiyor
+ bir şey mi dedik lan şimdi?
- tamam sus amk.
O zaman iyi değilim kötüyüm de.

(bkz: arkadaşları ona aynştayn diyor)
ben teşekkür ediyorum.
selaminaleykum diyene aleykumselam demek gibi bisey.
tobe tobe o nasil cevap oyle hic iyyim denir mi nasilsina?
iyiyim diyip orda birakmak vardir bir de.

Karsidaki "sen nasilsin" sorusunu bekler, bekledigini alamayinca oyle kalir.

-nasilsin?
-iyiyim.

Tabi hoduk derler arkandan. Hodukluk cunku bu.
ohoo ben nabere bile iyiyim derim. hatta napıyosun diyene bile iyiyim diyorum. bi sıkıntı var ama hadi hayırlısı.
Gerçekten derdimi anlatmak istemediğim insanlara " iyiyim yada çok şükür " deyip geçiştiriyorum ama derdimi dökecek kadar iyiysem genelde berbat,kötü gibi şeyle başlıyorum cümleye.
genellikle yalan söylüyorlardır. ben de onlardan biriyim oradan biliyorum. şu zamanlarda ne normal, kim huzurlu ki nasılsın denildiğinde cevap gerçekten iyi olsun. hal böyle olunca da buruk bir iyiyim ile geçiştiriyoruz zaten buruk sorulmuş nasılsınları...

görsel
(bkz: türklerin en çok söylediği yalanlar)
benimdir.

kesinlikle benimdir.

standartımdır.
iyi oldukları için iyiyim diyorlardır... ben de sürekli bunun edebiyatını yapanlardan sıkıldım.

kötüyseniz, ilgi istiyorsanız, yardıma ihtiyacınız varsa söyleyin ki bir şeyler halledilebilsin. yok, ben içime atacağım diyorsanız da bikbikbik ötmeyin artık.

teşekkürler.
Genel anlamda hep kötü olan insandır. Açıklama yapmak durumda bırakılmak istemiyordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar