bugün

entry'ler (338)

recep tayyip erdoğan ın ikinci atatürk olması

2009 senesinde basilmis sanirim, mustafa armagan kitabinda rastladigim soylem.

kürtlerin solcu olması

yanlis genelleme.

hainler mezarlığı

ne gunlere kaldik.

hadım cezası

yuzde yuz destekledigim cezadir. tecavuzculere az bile ama belki sahip cikamadigi uckurunu firenlemeye yeter.

fırsatı olsa ülkeyi satacak olan parti

ak parti cok net.

gece sözlükte takılan kızın asıl amacı

sozlukte takilmak.

kokusundan nefret edilen şeyler

palyetif yogum bakim servisi.

sohbeti iyi olan sözlük yazarları

ben degilim ben mesajlasmayi sevmem.

sözlük yazarlarının itirafları

issiz kalicam biliyorum.

hic bi meslege ait hissedemiyorum kendimi.

gazetecilik desen, hic girmiyim o konuya zaten imkansiz.

ingiliz dili ve edebiyati desem, mezun olunca nolcam ki?

suan ki bolumumun universitesini okusam, hic bi halta yaramaz. yuzde yuz issiz kalirim att atanmiyo.

hava ayaz mı ayaz

sen ankaranin ayazini gor.

türkiye de kadın erkek eşitliği

sen bardaga ne tarafindan bakiyon dedirten yazar beyani.

kitap okuyan insan iticiliği

sohbetlerinde sadece dedikodulara yer veren, basmakalip dusunen, hatta dusunmeye gerek gormeyen insan beyani.

düğünlerden nefret etme sebepleri

bayat kuruyemis.

intihar edecek oğluna geber diyen anne

sonrasinda, palyetifte bana devamli dua eden teyze gibi, yasam destege bagli sekilde, yalnizca nefes alarak yasayan, hayattanoldugunu bile bilmeyen hastanin basinda bekleyip hastanelerde surunecek kisidir.

beni öldürmeyen acı güçlendirir

aynen oyle. cunku, onunla basaciktiginda daha agirina birnevi kendini hazirlamis oluyosun ve bundan daha hafiflerine gelince, onlar da artik pek dert sayilmiyo gozunde.

feminist erkek

sadece esitligi degil adaleti de savunan erkektir.

yazarların kızları olursa koyacakları isimler

ozgur, sinemis, gupse ya da setenay.

ben bu yazıyı öylesine yazdım

icimde bi sikinti var, nedendir bilmem. gogus kafesimin icindeki her bir boslugu dolduruyo, nefes almami zorlastiriyo. oyle ki soludugym hava cigerlerime iniyomu emin degilim.

suara sadece uyumadan once huzurlu olabiliyorum. o sirada hayal kurup ruyalarima amin diyorum, ondan olsa gerek.

en çok neye gülersiniz

erkek kardesim.

cok sinir bozucu biri. ona artik susmasini soylediginizde size uzun ve gur bi ssst ceker. gulersiniz ama histeriktir. sonra joker gibi kahkaha atip yuzunu tuhaf bi sekile sokar. bu defa kahkaha atmaya baslarsiniz.

istisnasiz herkese olur. her yemekte annemden terlik, benden ensesine saplak yer bu uyuz. sonra kalkarken de agzini peceteye degil opucem diye benim yanagima siler.

her ogun, istisnasiz.

inadına akp

git az otede oyna.