bugün

entry'ler (435)

popmundo

iki gün önce yeniden oynamaya başladığım oyun... manyak sarıyor yine. bugün sabahın köründe uyanıp "neler oldu acaba popmundo'da?" diye baktım. bağımlılık yapmazsa epeyce sevineceğim rpg.

yeni doğan bebeğe evet diye isim koymak

başta, zaten emperyalistlerin kucağına oturmuş olan iktidardaki mini-emperyalist partinin kucağına oturan yavşak aile olarak tanımlamamak, emin olun büyük haksızlık olur.

ama şöyle bir durum da var ki, aile de (muhtemelen) birkaç yıl sonra pişman olacağı için, çok da umursanmaması gereken bir durumdur. velev ki aile pişman olmadı, çocuk geri zekâlı falan değilse ileride zaten adını değiştirecektir.

ne biliyorsunuz da hayır diyorsunuz

"ne biliyorsunuz da evet diyorsunuz?" diyerek karsi yonlendirme yapilabilecek soru.

hayır diyenlerin zeka seviyesi

evet diyenlerin zeka seviyesiyle karsilastirildigi taktirde gayet normal bir zeka seviyesidir.

2001 doğumlu hatunlar

2001 dogumlu hatunlar hatun degil, basbayagi cocuktur. hatta bircogu daha 15 yasini doldurmadigi icin de her seye yapistirdiginiz subyancilik etiketi, en cok bu duruma uygundur.

evet mi hayır mı

hayırlı geceler sevgili sözlük.

idefix vs kitapyurdu vs okuoku

okuoku'dan bir yıldan beri kitap alıyorum ve çok memunum. ama birkaç ay önce gelen güncelleme neredeyse delirtiyordu.
idefix'in sitesi de d&r'ın sitesine benziyor ama bayağı kullanışlı ve güzel bir site. daha önce sadece bir kez sipariş verdim.
kitapyurdu ise aralarında en memnunsuz kaldığım oldu. iki kez kitap siparişi verdim üçer tane, ikisinde de kitaplardan birinde baskı hatası vardı. ve kapaklar yıpranmıştı.

okuoku candır. <3

şu şarkının adı neydi

niye düşünüyon olm bu kadar... bulama ki beklemediğin bir anda yeniden karşına çıkınca daha çok mutlu ol.

(teselli edememek)

şu şarkının adı neydi

şarkıyı bilmiyorum da; aşk ile yap, kenan doğulu'nun şarkısı. tarkan'ın diil.

mutsuzken kimseyle konuşmama isteği

benim mutsuzken çenem düşüyor. sorun bende galiba.

dünya yuvarlak mı düz mü

dünya aslında yok.

spoiler: hepimiz aslında 9 yaşında bir çocuğun hayal dünyasındayız.

16 yaşındayım ve ergen değilim

ergenliğin, çocukluk ve yetişkinlik arasında bir evre olduğunu da dile getirerek söylemeliyim ki: 16 yaşındasın ve evet, ergensin.

ergen olmak bir hakaretmiş gibi lanse edilmese, bu yaştaki gençler de kabullenebilecekler bence ergen olduklarını. ama sürekli ergen olmanın bir hakaretmiş gibi lanse edilmesi de onların bunu reddetmesine sebep oluyor.

bak anlatmam maaşımı alır giderim diyen öğretmen

"sen o maaşı zaten bize anlattığın için alıyorsun, anlatmadan çekip gitmek için değil." denilecek öğretmendir. senin işin ulan bu, ne demek "anlatmam, maaşımı alır giderim."? öğretmen olmasaydın o zaman. denyo.

etkisinde kalınan filmler

barda,
anne gibi,
7. koğuştaki mucize,
paris'te son tango,
koku.

felsefe dersi ile yeni tanışan öğrenci tepkisi

insanın evrimiyle igili belgesel izlerken, din felsefesi ve varlık felsefesi'yle ilgili konuşurken "hocam, ateist misiniz?" sorusu olabilir bence. koskoca dönemde biri sürekli ama sürekli bu soruyu sormuştu hocaya.

günün ilk şarkısı

mabel matiz - öteki.

bu saate kadar uyumadım çünkü ben bir malım

içimden geçiriyor olduğum cümle... otuz dört dakika sonra alarmım çalacak ve güne başlamış olacağım. tatilde berbat ettiğim uyku düzenim de yine tüm günümü uykulu, uyuşturucu kullanmış gibi bir kafada geçirmeme sebep olacak. teşekkürler uyku düzeni. keşke olsaydın.

seni uyutmayan ne

gece gölgemin rahatına bakamayınca uyku tutmuyor.

sir marcus amoralistis premses

"niye bir tek benimle mesajlaşmadın marcus?!" diye trip atmak istediğim premses yazar.

izninle küstüm marcus.

ilk cinsel ilişkiye girdiğiniz yaş

Sorana "sana ne la?" diye cevap verilecek soru. Bir de beni mi s.keceksin güzel kardeşim, ne yapacaksın bu mahrem bilgiyi?