bugün

entry'ler (925)

uludağ sözlük ün artık bittiği gerçeği

Doğrudur. Zall pılıtısını pırtısını toplayıp gitmiş.

liseye geçtim çok mutluyum

(bkz: Bu bir şaka olmalı)
Sözlüğe hayırlı olsun.

şu an 580 online yazardan kaçı cennete gidecek

(bkz: Cennetin ırmakları senin olsun ben ilgilenmiyorum)

Merak cezbetmeyen soru.

çikarip masaya vuran erkek

(bkz: Sensin sen)

mastürbasyon yapmayı unutmak

(bkz: Entry- nick uyumu)yersen

sivil öldü diye ağlayıp çorbacıyı taramak

Sonra sokağa çıkma senin güvenliğin yok denince, kıyametler kopuyor. Yasak olmayan yerlerin hali...

1 gecede gezi eyleminden daha fazla tahribat

(bkz: derdini sikeyim) yapacaklari kiyaslamayi da...

sokaklarda yakıp dökerek terörü lanetlemek

Olayların sessiz sessiz izlenmesi gerektiğini düşünen zihniyetin rahatsızlığı. Klavyeden sallamayın, dışarı çıkıp gürültü yapmayın...
Ses çıkarmak, kayıtsız kalmamak demek bu demektir, eyleme dökmektir. Ancak sen şimdi rahat rahat uyu, hala güven içinde uyanabildiğin bir şehirdeyken bol bol uyu.

anarsistgenc

O kadar cok "ermeniyim" diyor ki kendini inandirmak ister gibi. Tahminimce varoluş karmaşası yaşayan yazan.

çatlayıp patlasanız da erdoğan ümmetin halifesidir

(bkz: etuuu nun yazdığı bütün hikayeler komiktir)

çok mu zor ulan özerklik vermek

" Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür." anayasamizin değişmez maddesidir öyle de devam etmesini umuyoruz. Zira doyumsuz insanlarla karşı karşıyayız. Oy kazanma derdiyle de yapilsa, birtakim haklar verildi, sözüm ona "kısıtlanan" özgürlükleri genişletildi. Dil dediler eyvallah okul dediler eyvallah fakülte dediler eyvallah kürtçe öğretmeni atamasi dediler eyvallah parti dediler meclis dediler... Yetmeyecekti biliyorduk. Umarım bir Atatürk gelip bir gecede topunuzu yakar da yüz yil da onun mağdur edebiyatını yaparsınız.

twitter kullanmayan insan

Hakkında endişelenilmemesi gereken insandır. Tüm hayat twiterdan ibaret değil, öğrenmek istediğimiz şeyleri her türlü öğrenebiliyoruz. Bizi merak etmeyin, böyle bir yaşam da mümkün.

mustafa kemal atatürk ün hataları

" ulusalcılığı" hata olarak gören milletin götünü amerikan sömurgesi olmaktan koruyan , "diyanet işleri" ni kuranin atatürk olduğunu bilmeden aklınca islamcılık yapmaya çalışan atatürk ün dinini sorgulayanlarin karisini bacisini kizini yunan ermeni ingiliz italyan fransiz askerlerinin deyim yerindeyse " altından alan, halkla birlikte devrim yapan adamın hatalarini; bak bizim kamil yattiği yerden buluvermiş. Aferin.

gece gece hortlayan soğuk espri başlıkları

" Sanırım ben uğramayalı on yaşındaki yeğenim sözlüğe dadanmış, kelime esprisi yapmaya çalışıp kendi kendine kahkahalar atıyor. "
Diye düşündürten olaydır.

osmanlıca bilmediğimiz için uzaya gidemedik

(bkz: şakaysa çok komik ciddiyse hiç komik değil)

fakirliği en iyi anlatan cümle

(bkz: yok)

osmanlı yı atatürk yıkmıştır

kaç yüzyıllık duraklama
ardından gelen kaç yıllık gerileme
ardından gelen kaç yıllık dağılma
ve nihayetinde yıkılma süreçleri filan sayın tarih bilginleri bunlar ne oluyor peki?
ruslar diyorum yıllar boyu süren savaş diyorum ingilizler fransızlar yunanlar diyorum mondros diyorum sevr diyorum
öncelerinde hatta 1.dünya savaşı gizli paylaşım antlaşmaları diyorum?
yok mu?
peki.

welcome to turkey dedirten olaylar

'' isteseler de öğrenilecek istemeseler de öğrenilecek''

atatürk şizofren miydi

neden? gaipten sesler mi duyuyormuş? sorusunu akla getiren sorucuk.
(bkz: entry- nick uyumu) * * *

editus: eksilemekle kalma kudur tatlı şey. *

osmanlı türkçesinin zorunlu ders olması

türkiye türkçesini çok güzel anlıyorlar,yazıyorlar,konuşuyorlar lisedeki öğrencilerimiz. ilkokuldan beri gördükleri ingilizceyi de mükemmel öğrendiler. arapça farsça karışımı suni bir yazı dili olan osmanlı türkçesini de mükemmel derecede öğreneceklerine eminim. keşke eğitimle ilgili kararları, eğitimle ilgisi bulunan insanlar alsa. hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan sırf ego tatmini için verilmiş kararlarla eğitim sistemi sersefil olmasa keşke.

edit: osmanlı türkçesi hakkında hiçbir halt bilmediği halde içinde osmanlı geçiyor diye coşanlar da ayrı bir komik, zihniyetsiz, kör cahil.