bugün

Ilk basta itici gelen fakat sonra sempatik buldugum,her sarkisi dilime dolanan sarkicidir kendileri.
Çok yakışıklı ve karizmatiktir.
yaran youtube yorumlarına süper örnektir:

" 40 yıllık türkçe öğretmeniyim. "seni sikmek istiyorum" cümlesini bukadar uzatıp sansürleyen görmedim. "
Son zamanlarda ağzı burnu bi tarafa kayık suratı bi acayip olmuş bi çirkinleşmiş.
murat dalyarak diye yorum yapmışlar . tövbe tövbe ne güldüm beee.

canlı performansı ile göz kamaştırıyor;
yalan dünya: murat dalkılıç

http://www.youtube.com/watch?v=w1ZPikkkBr0
müzikten fazla anladığını düşünmediğim popüler kültür tarafından beğenilerek bir yerlere getirtilmeye çalışılan-ki bunda da başarılı olunan- serdar ortaç,demet akalın,gökhan özen gibi furyanın devamı şarkıcıdır. 1-2 defa dinlemeye yeltendim yarıya gelmeden kapattım ya ben popüler kültürün müzik anlayışına tersim ya da o anlayış bana.
işini yapmaya çalışıyor murat boz gibi yavşaklık peşinde değil, sevimli sempatik. aferin ona.
şarkı söylerken dişlerini görünce kürek olsa da ağzının ortasına geçirsem diye içimden geçirdiğim kişlik.
Kenan Doğulu özentisidir.
niyeyse hep murat bozla karistirilan adam. Sahsen ben cok karistiriyorum.
O değil de kader adlı parçasına çektiği klip de çok tatlı lan.
"eskidendi her lafına saygıyla eğildiğim o günler
şimdilerde kalbimde hiçbir etkin yok bu daha da güzel

kader kader deyince hep kendime kızıyorum
neden neden bu kalbime acı veren zalimi seviyorum"

lan hani kalbinde etkisi yoktu? ne diyosun?

bu, sezen aksu nun "git... git... git...me kal nolursun. kal lan" şarkısındaki gibi bir durum söz konusu değilse eğer, tansu çiller den daha kısa süre içerisinde kendisiyle çelişmeyi başarmış kişidir.

oturup niye dinliyorsam ben de işte, popüler kültür.
omuzları boyundan uzun olan şarkıcı adam.
kara gözlüm'ü çok başarılı söylemiş şarkıcı. ayrıca o hipster gözlüklerini yerim lan çok acayip tatlı olmuş. yakışmış keretaya. ankara'da konser verse de gözümüz gönlümüz açılsa azıcık.

http://www.youtube.com/watch?v=4NVVoPqImYE

ekleme: o değil de bir şey isteseydim olacakmıştı. 15 aralık'da jolly'de konseri varmış. nasıl mutlu oldum anlatamam.
kader şarkısının başındaki müzik tarkan'ın gülümse kaderine şarkısının müziğiyle aynıdır.
iticilikte murat bozdan sonra gelen, tipitip.
cin misin peri misin dedirten. sürekli gülümseme modunda, çirkin, itici ama bir o kadar da sempatik. yenilebilir.
öyle böyle değil cidden çok taş adam. canlı canlı da gördüm ya iyicene dibim düştü. çok pis aşık oldum. kendi güzel şarkılarına ek olarak tarkan'dan ay ve favori şarkılarımdan biri olan ele güne karşı * söylemesi de ayrı bir güzeldi tabi. yine gelsin yine giderim. hatta bi güzellik yapsın gece bende kalsın. *
15 aralıkta jolly joker'de ankarayı coşturan, dünya yakışıklısı, bebeğim... böyle bir sempatiklik olamaz.
Yönetmenliğini kim yapmış bilmiyorum ama en iyi klibi "Bir Hayli" şarkısına çekilmiş arkadaşımızdır. Klip işinde çok başarılı. Arada bir bozuyor ama olsun, daha da farklı şeyler yapacağına eminim.

Klip için;

http://www.youtube.com/watch?v=xYRpF8m6oTU
şarkıları için bir şey diyemem ama bu kadar güzel gülümseyen bir adam daha görmedim ben.
bi hayli isimli şarkısının klibine bayıldığım şahıs. lüzumsuz savaş'tan mütevellit odama kapanıp gizli gizli dinlediğim şarkıcı olup bu klibiyle gönlündümde bi' tık daha yükselmiştir, başarılarının devamını dilerim.
dillere pelesenk olmuş gudik şarkılarının ötesinde, pek bilinmeyen şahane şarkıları olan adam.
"Bir Hayli" adlı şarkısına çektiği klibin konusu "azmin zaferi öyküleri" romanına konu olacak cinstendi. lakin forma girdikten sonra * kızla çıktıkları öğle yemeğinde kıza bakış şekli "cinsel açlığın ülkesidir türkiye" lafının ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor.
şarkıları güzel fakat gülmemesi gereken şarkıcı. 32 diş birden ne lan öyle dişlerin senden büyük gibi duruyor. evet.