bugün

entry'ler (1285)

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

Özlemeyi... O nasıl bir duyguydu, unuttum şimdilerde.

birsen tezer vs jehan barbur

Jehan barbur'un öylesine isimli parçasını dinlemenizi ısrarla tavsiye ederim ey sözlük.. özellikle aşkına karşılık bulamayanlar dinleyip sevdiğine bir şekilde dinletmeli bu şarkıyı.

sinan akçıl

Dev dalga adlı şarkısını dinleyerek bir yandan da klibini izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim sanatçı...

efendi çocukların sürekli reddedilmesi

Efendi çocuklar reddedilebilir eyvallah ama efendi görünümlü piçler de bu kategoriye dahil mi? Ayıkamadim şimdi.

dizilerdeki aşk

O değil de bu tür diziler başlamadan önce; "bu dizide yaşanan aşklar tamamen hayal ürünüdür. Gerçek hayatla bir alakası yoktur." Gibisinden bir şey yazsalar da en azından millet ayakta uyumasa. Görelim artık gerçekleri. Karşılıklı aşklar ancak dizilerde, filmlerde olur. Tamam aşk yaşanıyor elbet ama tek taraflı olduktan sonra neye yarar? Sevdiğin başka, sevenin başka... Hep aynı senaryo! Başlarım böyle aşka.

Çok efkarlıyım be sözlük.

uyuyorum aşkım deyip whatsapp tan yazışan kız

Uykusu kaçmış olabilir.

eski sevgilinin yeni sevgilisi

Eski sevgili tarafından en ağır küfürlere maruz kalma ihtimali yüksek olan yeni sevgilidir. Tabi kendisinin bunlardan hiç haberi yoktur efenim.

sen her şeyin üstesinden gelirsin yalanı

Sen her şeyin üstesinden gelirsin; yani diyor ki gelen çakmış, giden çakmış, sen zaten alışıksın.

ayrıldıktan hemen sonra başkasıyla çıkan sevgili

Çıkarken sizi aldatmış olma ihtimali olan sevgilidir. Ne malum seninle çıkarken ona da aşkım, bebeğim, canım, cicim demediği. Ne malum ona da aşk dolu mesajlar atmadığı... Yani aldatılmış olma ihtimali yüksek, kolay mi öyle ayrılır ayrılmaz birini bulmak? Bu kadar açık olmak istemezdim ey sözlük bu yüzden çok üzgünüm, ama gerçekler acıtır.

2 saattir mesaj atmayan hoşlanan kız

En yakın kız arkadaşından aldığı taktikleri uygulamaya koyan kız olabilir. Hoşlanan bir kız mesaj atmadan pek duramaz, kendini tutması için onu biri durdurması lazım. En yakın kız arkadaşından şüphelenmek lazım...

yakışıklı olduğu halde sevgilisi olmayan erkek

Bu çocuk çok yakışıklı, kesin sevgilisi vardır diye düşünenler olduğundan dolayı yalnızdır belki de o erkek.

whatsapp durumdan gönderme yapmak

O değil de bir de whatsapp profiline yeni sevgilisiyle sarmaş dolaş fotoğrafıni koyup eski sevgiliye gönderme yapanlar var. Beterin beteri var yani arkadaşlar.

bir erkekten duyulabilecek en güzel söz

Kilo vermişsin. Baya zayıflamışsın.

hayatımda başka biri var diyen sevgili

bÖYLE DÜrüst olup bu cümleyi kurana helal olsun derim ben. "Sen daha iyilerine layıksın" gibi samimiyetsiz bir cümleden çok daha iyidir en azından.

kalbim acıyor diyen erkek

Bu kesin bir kız için ağlamıştır, gözyaşı da dökmüştür. Kız da tabi onun kıymetini bilmemiştir. Sevdiğin başka, sevenin başka... Ama gerçekten şöyle bir gerçek var. Bir daha hiç kimse kolay kolay o kızı öyle sevmeyecektir. Erkeklerin gözyaşı sahte değildir, bir kız içinse!

yalnız olmanın asıl nedeni

Çıtayı yüksek tutmak olabilir.

hiç tanımadığın biriyle dertleşmek

Denenmiş, tespit edilmiş ve onaylanmıştır. Tanıdığınız yakın birine anlatıp; "acaba bir gün aramız bozulursa koz olarak kullanır mı?" şüphesi ile yaşamaktansa gidin, hiç tanımadığınız birine anlatın daha iyi. Niye daha iyi? En başta ortak arkadaşlarınız yok, kafanız rahat, şüpheyle yaşamayacaksın. Anlatıp rahatlayacaksın. Daha ne olsun?

kadınların erkeklerde beğendiği noktalar

Kaslar da önemli hani...

saci kestirmeye kiyamamak

Kolay mı be? Yıllarca o saçı uzatmak için emek ver, çabala, taramaya bile kıyama. Bütünleştiğin, herkesin imrendiği o saçlardan vazgeçmek hiç kolay değil...

rüyamda seni gördüm

Eski sevgiliye mesaj atmak isteyen kişilerin en çok kullandığı bahane cümlelerinden biridir. Tespit edilmiş, ne güzel.