bugün

entry'ler (1532)

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

yeni keşfettiğim bir şarkının sözü.
https://www.youtube.com/watch?v=5ICZ94ctqH8

erasmus

geçtiğimiz 4 aydır yararlanmakta olduğum, son 1 ay kaldı diye hüzünlerden hüzünlere koştuğum program. açıklık getirmek istediğim bazı konular var:

1- erasmusta seks dönüyor arkadaşlar evet, fakat tüm samimiyetimle söylüyorum ki cinsellik yaşamadım, flört ettiğim bir alman ileri gitmeye çalıştığında "hayır" dedim ve bitti. tamamen sizin özgür iradenize bağlı bir cinsellik söz konusu. bizim ayıoğluayı türkler gibi kimse zorla bir şey yapmaya çalışmıyor. bırakın şu sığ düşüncelerinizi artık!

2- gidecek arkadaşlara tek tavsiyem: tavsiye almayın. gidin ve yaşayın. her erasmus programı farklıdır, aldığınız tavsiyeler sizde beklenti yaratır ve muhtemelen o beklentiler karşılanmaz. "bilgi versene" mesajları atmayın kimseye, google amca her şeyi daha iyi biliyor (ülke ve şehir hakkındaki genel bilgileri)

3- hibe mevzu: hibenin yetip yetmeyeceği de tamamen sizin yaşam tarzınıza bağlı. zira bana asla yetmedi çünkü alkol sigara kullanıyorum ve 4 ayda 12 ülke gezdim. çok gezmezseniz ve alkol sigaranız yoksa yeterli -doğu avrupa ülkelerinde-

4- tereddüt etmeyin. hayat comfort zone'unuzu terk ettiğinizde başlıyor. gidin, yaşayın. iyisiyle kötüsüyle bir bütün bu program. en dipte olduğunuz anlarda bile kendinize yetebildiğinizi göreceksiniz. bunlar hep unique experience...

(bkz: çıkın çıkın gelin)

üniversitede okul tuvaletine sıçabilmek

gerçekleşen eylemin "sıçmak" olduğu göz önüne alındığında herhangi bir tuvalet (uç noktalardan bahsetmiyorum) bu işi görebilmektedir?

fulya koçak

tesadüfen kadın rolüne cuk oturmuş, yetenekli oyuncu. bu sezon epey ödül de almıştır kendisi.

sevgiliyle yaşanan en güzel an

yıl dönümünde, ilişkinin başladığı yere gidip aynı cümlelerle aynı anı tekrar yaşamak. gözler doldu be sözlük.

gözlerimi kaparım vazifemi yaparım

ankara devlet tiyatrosu tarafından küçük tiyatroda iki sezondur oynanan ve seyircinin fazlasıyla benimsediği oyun. rejisör ayrı, oyuncular ayrı yetenekli. gidiniz ankaralılar, bilet bulabilirseniz... *

kapitalizm

uç noktadır. zengin çok zengin, fakir çok fakirdir. ah kapitalist dünya!

bir delinin hatıra defteri

gogol'un şaheseri. geçenlerde erdal beşikçioğlu'nun oynadığı versiyonu ankara tatbikat sahnesinde izledim ve bir oyun ancak bu kadar iyi yönetilebilir dedim! metindeki dekor, cümleler epey bir değiştirilmiş, normalde taraftarı olmamama rağmen hayranlıkla izledim. bir buçuk saatlik oyunda nefes almadık gibi geldi. kesinlikle izlenmeli..

not: çıktığı an bileti aldığım için en öndeydim. en önden izleyecek olmanın haklı gururunu yaşıyordum, ancak vinç üzerinde oynandığı için yukarı bakmaktan boynum tutuldu. paramızla rezil oluyoruz kardeşim! *

tazedirekt

özel araçlarla doğal ürünleri kapınıza kadar getiren oluşum. ankara next levelda da mağazası açıldı yakın zamanda. sağlıklı beslenmek isteyenler, deneyenler, hali hazırda beslenenler için mükemmel lezzetler var.
http://goo.gl/xd5TT9 bu linkten üye olursanız hem siz hem de ben 50TL kazanıyoruz. *

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

bana biraz renk ver.

doğan kökdemir

hayat görüşümü oluşturan insandır kendisi. bir hocadan çok daha fazlası.

psikolog olan sözlük yazarları

seneye mezuniyetten sonra ben olacak yazardır.
"her insana bir psikolog, her psikologa iki psikolog lazım" sözünü yardım isteyen arkadaşlara hatırlatmakta fayda var...
(bkz: kendine hayrı olmamak)

aç olup restoranda sevgilisi için tokum diyen kız

(bkz: beni tanıdılar sen kaç)

kafa dergisi

popüler kültürün içinde çok ayrı bir yere koymamız gereken dergi. son iki sayıdır sanki biraz şımarıyor gibi?!

kitap okumakla övünmek

ülkemizin geldiği durumda "övünelim ki insanlar belki özenir" düşüncesiyle yapılan davranış. kaç kuzen çektim yanıma haberiniz var mı?! *

isminivermekistemeyenyazar

an itibariyle "ailenizinpsikologu" olan yazar. bu gizemi bozdum!!

seksten daha önemli şeyler

güven ve sadakat.

sexism

ülkemizde sıkça yapılan, bir cinsiyeti diğerinden ayrı, üstün görme durumu. bir ayrımcılık çeşidi olan sexism, türkiyede erkekleri el üstünde tutarak kadınları aşağılamayı gerektirir. işin kötüsü kadınlar da bunu kabullenir ve hatta kendilerini aşağılar. kültür dedikleri buysa üstü kalsın be kardeşim...

not: iflah olmaz bir seksistseniz ve bundan memnun değilseniz, "bayan" yerine "kadın" demeyi tercih ederek işe başlayabilirsiniz.

sokakta sigara içen kızın aşırı itici olması

sokakta sigara içen erkeğin aşırı itici olması kadar iticidir.
(bkz: say no to sexism)

sözlük yazarlarının en çok sevdiği alkollü içecek

viskidir efendim. ortam uygun değilse kırmızı şarap da keyifle içilir.