şarap.
(bkz: meyhane)
"Sâkiyâ mey sun ki bir gün lâlezâr elden gider
irüşür fasl-ı hazan bâg ü bahâr elden gider"
(bkz: Avnî Fatih Sultan Mehmed)
Biz mest-i mey-i mey-kede-i âlem-i cânuz
Ser-halka-i cemiyyet-i peymâne-keşânuz
(bkz: Bagdatlı Ruhi)
2004 yılında Mey içki Sanayi Tic. A.Ş. adıyla kurulan alkollü içecekler üreten bir firmadır.

ürünleri;
(bkz: rakılar)
(bkz: tekirdağ rakısı altın seri)
(bkz: tekel birası)
(bkz: ankara viski)
(bkz: tekel cin)
(bkz: Ihlara brendi)
(bkz: votkalar)
(bkz: kanyaklar)
(bkz: likörler)
(bkz: kayra şarapları)
(bkz: sofralık saraplar)
(bkz: vermut)

internet sitesi için;
http://www.mey.com.tr
türk halk müziği icra ederken kullanılan, ağzı yassı olan bir zurna çeşididir. ayrıca farsça da şarap anlamına gelir.
şarap olması dışında çaylaklık dönemini çabucak atlatabilimiş tebrik edilesi 3.nesil yazardır.* içelim. şerefedir.*
nesil mesil hikaye dedirtecek derecede anlamlı ve de güzel yazan yazardır. anlatırken olayları resmetmesi hayranlık sebebidir.
çakal grup... devletten ucuza alıp pahalıya sattığı tekel, hükümetimize de bira şarap konyak kapağı olarak geri dönmüştür saygılar.
(#503630) entrysi ile entrymi giriyo hikaye mi anlatıyo ya neden devam etmemiş ne gzel okuyoduk dedirten yazar.hoşgelmiş safalar getirmiş.
(bkz: meydey meydey)
muhabbetine doyum olmayan, keyifli, iyi niyetli, dobra, lafını esirgemeyen, melek yürekli, sıkı yazar.
mesajlaşmaktan zevk aldığım,kafa yazar ,çok iyi yazar... *
benim sevdiğim tarzda yazılar yazan birisi. hayır o değil de biz aylardır uğraşıyoruz bir etiket edinmişiz, böyle birden üçüncü nesil olarak gelmeler, hemen popüler olmalar, ayıp kardeşim, bu nasıl digergamlık, bu nasıl adamsendecilik, bu nasıl eskiye saygı sevgi anlamıyorum.
''eskiler sonrakilere yapacak birşey bırakmadılar'' sözünü gayet net anlamış üçüncü nesil yazar. ha ayriyeten takılmadım değil yapacak birşey derken şey ayrı yazılmıyor mu?

neyse efendim şöyle ki, rastgele dolandığım sözlük sayfaları birbirinden güzel, birbirinden okunası kaliteli entrylerle dolu ki onları okumaktan yazmaya vakit bulamıyorum. benim yazmam demek bilenler bilir ancak yarım sayfa olursa keser beni...

önceki nesil yazarlara selam ederim. bu kadar mı konulara değinilir, hiç düşünmez mi insan bizden sonrakiler ne yazacak diye.. sağıma bakıyorum arjen roben girmiş kafayı, soluma bakıyorum redwinemaniaçoktan voleyi vurmuş çarşıya çıkmış, devedikeni yazalı yıllar aylar olmuş, salcabulanmış, laz pacino coşmuş, july4th tespit yapmış yıkmış ortamı, benden yazar olmaz açıklamış konuyu bana halt yemek düşmüş, montajelemanımonte etmiş başlığı cuk oturmuş... yani bu durumda gariban bir 3. nesilim ben kardeşim..
sayesinde güne güzel başladığım sevecen dostum, sıcak samimi günaydınım. Ayrıca bir internet explorer düşmanı, mozilla sever.*
entrynin zorunlu kısmısı*; entryleriyle bizi kah güldüren, kah düşündüren, online listesine bakınca içimin huzur dolduğu yazardır.*

EFENiM, HER SABAH GÖZLERiMiN YÜZDE 80'i KAPALI Bi ŞEKiLDE iŞE GELMEMDEN DOLAYI, KAHVE&SÖZLÜK iKiLiSiYLEN AYILMAYA ÇALIŞIRIM. AHANDA BU YAZAR DA, SABAHKi ÖZEL MESAJ SEANSLARIYLA, FARKINDA OLMADAN AYILMAMA YARDIMCI OLAN YAZARLARDAN BiRiSi OLMAYA BAŞLAMIŞTIR.

CiDDi TANIM: GÖZLEMLEDiĞiM KADARIYLAN 3. NESLiN FORMATI EN iYi BiLEN, EN SAĞLAM, EN GEYiK YAZARLARINDANDIR.
sabahları pür neşesi * ile güne mutlu bir şekilde merhaba dememizi sağlayan (çok edebi oldu), yazdım mı tam yazan, ağzı, parmakları feci laf yapan, zamanında takışıklığımızın olduğunu kendisi hatırlatacak ve gülümsetecek kadar insancıl ve sevecen bir yazardır.

aldığım 200 ytl'ye denk gelen kısmını yazıp bitirdim ve kendi isteğim ile devam ediyorum;

efendim, sırtını sağlam bir kayaya yaslayıp hemencecik manidar kişiliği ile bombalar. kaçamazsınız böyle apışıp kalırsınız, sonra da kikiki güler. şenlikler düzenler, karizmamızı dümdüz eder, 3. nesilim diye duygu sömürüsü yapar, moderatöre şikayet eder. çok zor durumdayım sevgili sözlük çook. *
işle alakalı sıkıntılarını sözlük yazarlarından çıkarmaya kalkışan sinirli yazardır. iyi ki ortam sanal da sadece yazışıyoruz. şuan yanında olsa yazarlar herhalde birkaçı yaralanırdı.

(bkz: ellerim kaşınıyor paltaaa)
an itibariyle sözlüğü protesto eden yazardır. artık tek cümlelik entryler girerek istatistiklere oynayacaktır.
çok da umrumdaydı ekşi butonun ayrıca...!
an itibari ile kim kızdırdı seni yazarıdır. çok anlamlı ve de edebi bir üsluba sahip olmasına rağmen an itibari ile sözlüğün formatıyla dalga geçmektedir. bari sen yapma diyoruz ve entrylerini teker teker gammazlıyoruz.*
yeni gelmesine rağmen(!) böyle birden içim ısındı nedense denilesi yazardır. hoşgelmiştir, candır, sevilesidir. *
(bkz: bu arada o hala benim) *
geçen hafta perşembe gününden beri rahatsız olan yazardır. perşembe akşamı midesine giren sancıyla titremiş, soğuk terler dökmüş ve hala terlemektedir. ancak doktor ve hastane ikilisinden haz etmediği, kendisini hala beyin gücüyle iyileştirebileceğini zanneden bu denyo mey, midesine inecek olan kameraya el salla hortumu için gün saymaktadır..
(#561813)entrysiyle alakalı olarak (bkz: oehhh)
geçmiş olsundur, kötü bir durumdur, ne diyim kolay gelsindir dedirten durum. * *
o değil de keşke süper kahraman olsaydım o zaman ne hasta olurdum ne de acı çekerdim. yok belki süpermanvari zibidi kahraman olup ya da örümcek adam falan gibim olsaydım sürekli sevdiklerimi kaçırırlardı o zaman da üzülürdüm, sıkılırdım ulan yine mi lexxx bıktım senden olm yeter da! ülser oldum senin yüzünden ipne luthor!! ya da olm doladın doladın 15 bin milyon kolu mideme sıktın sıktın ülser yaptın lo mideyi zibidi profesör zaten sokmuş kıçımdan örümcek. diyen kendini süper kahraman zanneden yazar.