bugün

içki. sarapımsı.
cümle içinde kullanırsak: sebilden mey aksa da mehtaba karşı.. şaka şaka ne mehtabı öyle romantik gibi. "sebilden mey aksa da şirazemiz kayana kadar içsek" ~ by faruk nafiz çamlıbel.

buzdolabına koyarsak meybuz olur buarada.
"cennet dudaklarınmış öp de öleyim.
aşkmış adı nereden bileyim,
böyle zulüm olur mu gözünü seveyim?
adımı sorsan söyleyemem yemin ederim."
Böyle eserler ortaya koyan Model'in dağılmasından her dinlediğimde bir kez daha üzüldüğüm parçadır.

Benim en sevdiğim yeri ise

"Ah, Öyle ki sev ki beni"

Kim bilir kaç kişi bu şekilde sessizce çığlık atmıştır sevdiğine...
Yalvarış adeta içi dolu hüzün.
Şimdi ağlayarak bakar sefil geçmişine yüzün...
(bkz: kıps)
modelin en sevdiğim şarkısı. grup dağılmadan yaptıkları son parçaydı sanırım.
Modelin son şarkısı. Sene 2016 bizi elanur bela gibilerinin eline bırakan fatma turguta selamlarımı iletiyorum.
Anadolu'dan Japonya'ya dek gerek ses, gerek şekil olarak birbirinden biraz farklı olmak kaydıyla yayılım göstermiş nefesli bir Türk halk müziği çalgısı. Sesi davudi olan bu çalgı, koma sesleri vermekte icracıyı zorlar. Ülkemizde genellikle doğu ve güneydoğu anadolu türküleri ile halaylarda icra edilir. nefes döndürme tekniği ile sürekli çalınır.
(bkz: bakması ne zormuş ah güzel yüzüne)

(bkz: cennet dudaklarınmış öp de öleyim)

https://www.youtube.com/watch?v=YRerQwKAM2A
Kelime anlamı esasinda şarap demek. Ayrıca Türk edebiyatında mey, aşığın kanlı göz yaşına benzetilir. Bu yüzden (bkz: model)in `mey
` şarkısının başında "bu şarkı sevip de kavuşamayan, ozleyip de barisamayan herkes icin gelsin" denmektedir.

bakması ne zormuş ah o güzel yüzüne.
bir şarkı.

şarkı genel olarak güzel bir müziğe sahip.

ama en etkileyici sözlere gelirsek;
'öyle gülmek olur mu gözünü seveyim, cennet dudaklarınmış öp de öleyim'

çok ayırt edemedim şimdi dinleyince?
sevgiliyi mey diye içme tabiri ne güzeldir ya.
sevdiğinden dinlenmesi gereken şarkı.
bu şarkı sevip de kavuşamayan, özleyip de barışamayan herkes için gelsin...

Bakması Ne Zormuş Ah O Güzel Yüzüne…
Toplamış Yine Bütün Güneşi Üstüne
Kamaşıyor Gözlerim Bebeğim…

Öyle Gülmek Olur Mu Gözünü Seveyim?

Cennet Dudaklarınmış Öp de Öleyim
Aşkmış Adı Nereden Bileyim…
Böyle Zulüm Olur Mu Gözünü Seveyim
Adımı Sorsan Söyleyemem Yemin Ederim…

Ah Ellerim Titriyor
Of Bir Ateş Basıyor
Özlemek Bu Dokunmakla Geçmiyor
Ah -Doldur Sevgilim- Öyle Sev Ki Beni

Yaramaz Sevgilim
Mey Diye içeyim…
Doldur Sevgilim
Kalbim Tekliyor Ah Gel Hasta Gibiyim…
model sen rock grubusun bi kendine gel. aay ellerim titriyor off bi ateş basıyor diye şarkı yapmak yakışıyor mı sana.
edit: aslında model rock grubu değil ne yaptıklarını bende bilmiyorum değişik bi grup. ama sarı kurdelelerle değmesin ellerimiz güzeldi.
(bkz: Rakı)

görsel
model grubunun kaliteli bir şarkısı olup, arabeskten ziyade, alternatif rock tarzı bir şarkıdır.
Son model şarkıdır.
"Bir grubun her şarkısı birbirinden güzel olabilir mi?" diye insanı derin düşüncelere sürükler...
Modelin güzel şarkısı. Şarap demekmiş.
Az önce duyup dinlediğim(evet mağara soğuktu) model şarkısı. Gayet güzel hoşuma gitti yalnız klip çok saçma olmuş o hareketler falan ilginç yani. Sonuç olarak dinlemeye değer güzel bir şarkı.
iki kere dinlediğimde ezberleyebildiğim, Model'in hem sözleri hem melodisi olsun en sevdiğim şarkısıdır.
Özleyip de kavuşamayanlara diyor ya klibin başında ondan sonrası yok işte.
bağımlılık yapan model şarkısı.
dinle dinle sıkılmıyorum ya.
Entrysini silmezse üstteki yazara katıldığım şarkı. Klip berbat yav ; şarkının gideri var.
ergen gibi bastan bastan dinledigim sarkidir.
bugün okuldan erken çıkıp eve geldim. saat 3 buçuk olmasına rağmen kadıköy yönünde delicesine trafik vardı. 1 saatlik yolda en az 4 defa bu şarkıyı dinledim. ilkinde kanal değiştirdim. ikincisinde dinledim. 3.de eşlik etmeye başladım. 4'de artık söyleyebiliyordum.

güzel şarkı. olmuş.
En sevdiğim model şarkısıdır.