bugün

tekniği olmayan gitarist. hiçbir solosunda sweep picking yaptığını görmedim. onun attığı soloları dedemde atıyor. abartılmaması gereken fena çalmayan gitarist.
(bkz: sweep picking)
15 - 18 yaş arası ergenlerin gitar virtüözüdür.
(bkz: baba virtüöz demişsin bu herif de akdeniz akşamları çıktı)
an itibariyle okan bayülgen'in disko kralı programına konuktur.
gördüğü ilgiden şımarmış, ayakları tekrar yere basmadığı sürece zerre kadar kendini geliştiremeyek gitaristir. metal müzikle yeni tanışan ergenlerin bu adamı virtüöz ilan etmesiyle, kendini türkiye'nin en iyi gitaristi sanmaktadır. ordan bakınca metin türkcan'ı çekemeyen adam imajı verdim biliyorum. *
ülkemizdeki emo ve azcık metal müzik bilen sabilerin kahramınıdır kendisi. an itibariyle okan bayülgen'in programında iki kelimeyi bir araya getirememektedir ve abuk sabuk laflar etmektedir, bence konuşmasın, konuştukça ne kadar boş bi insan olduğunu gösteriyor.
an itibariyle disco kralında etrafındaki insanların ne yaptığını anlamaya çalışan insandır.
(bkz: gözlerinden belli)
ismail yk ve atilla taş* ile bir arada programa çıkan bir insan ne kadar, ne derece muhabbet edebilirse o derece etmektedir.
kesinlikle virtüöz değildir. nedense enstürmanını iyi kullanan bir müzisyen gördüğümüzde "virtüöz lan bu!!" diye coşuyoruz. ancak bu metin türkcan'ın ülkenin en önemli rock gitaristlerinden birisi olduğu gerçeğini değiştirmez. ama bu ülkede yaranamazsın işte. satriani bizden çıkmış olsa "abi adam uzaylı teması yapıyo, artiz yea bu adam." derdik. ama burda değil ya, gitar tanrısı o yüzden bizim gözümüzde.*
tamam ulan en iyi sizsiniz. hepiniz virtüözsünüz anasını satayım. bu arada bende odamda çok manyak sololar atıyorum, ben de virtüözüm. gurmeyim bir de.
sanırsam bugünkü programdan sonra hayranlarının yarısını kaybedecek. bu kadar boş adam olunmaz ki. adam boş teneke gibi.
virtüoz addedilmesi itin götüne sokulması kadar yanlış olan yaratıcı gitarist..soloları teknik açıdan zayıftır lick ve bend sever wah pedalına abanır kendine özgü bir tonu veya stili yoktur bundandırki canlı performansları daha keyiflidir.
(bkz: kızım sen niye fok balığı gibi konuşuyon)
metoboy ile berbat müziğe geçiş yapmış adamdır.
Bu kadar yerilmiş olmasına katılıyorum, evet kötü gitarist. Ama türkçe rock müziğine ayrı bir hava katmıştır ve hiç fena da melodi yazmıyor açıkçası. kirk hammettan iyi olabilir ayrıca*.
yazık etmiş kendine, karga gibi sesi varmış.
ehh iştedir de bugün resmen sıçmıştır. ulan bildiğin gitarı yeni eline almış böyle hatuna hava atmak için böyle yavşak tavırlar sergileyen bir herif gibi. ayıp lan yukarı bak tuncer abinden feyz al efendim.
atilla taşın bile taşşak geçtiği rockçı. okan bayülgenin tüm program boyunca övdüğü ama sahneye çıktığında pek de bir bok olmadığı anlaşılan rockçı.
bunca zaman gitar çal, iyi de çal, sonra da gel çaldığınla alakasız yerden vokal yap, gez dur detoneden detoneye..çok acayip.
iki cümleyi biraraya getiremeyen birisi olduğunu an itibariyle öğrendiğimiz insandır. yahu insan 2 saat boyunca mantıklı bir şeyler söyleyemez mi? ot mu çektin ne yaptın aslanım sen öyle? ayrıca sesi kötü değil çok kötüdür ve söylediği tüm şarkılar boyunca detone olmuştur. sen sadece gitar çal metin, lütfen başka birşey yapma.
mars'ta hayat konulu bir soruya ''ne işimiz var mars'ta, kars'ta?'' gibi bir cevap vermiş gitarist.

sayın türkcan, nerelisin bilmiyorum ama türkiye'yi sadece istanbul'dan ibaret(zorlarsan ankara da çıkar, bi de izmir demi kızları güzel yeaaaah!) sanar tavırların, mars'la kars'ı aynı kefeye koyman, üstüne bi de lise grubu vokali yapman falan olmadı.

insan bi laf söylerken düşünmeli dimi, saçmalamak çok kolay çünkü.
disko kralı'nda her anlamda saçmalayan gitarcı.
bi metin'e baktım, bi ismail yk'ya.

ismail yk daha çok saygı duyulası bir adam profili çizdi.
narkotik tarafından bugün şüpheliler listesine alındığını düşündüğüm müzisyen(!). yoksa normal kafayla bir insanın çıkıp o sesle vokal yapması imkansız. lan a.q hiç mi çevrende adam yokta biri uyarmıyor sen napıyon meto diye. hayır bide yanındaki beş kuruş etmicek adamların arasında ezik ezik durmasıda cabası.
dünkü disko kralı programından sonra kendisinde narsizm buna bağlı olarak asosyalizm ve özgüven eksikliği teşhisi koydum.

amacım metoboyu yargılamak değil.aynı belirtiler bende de vardı çünkü.

not; özgüven eksikliği kişinin sadece kendisini yetersiz hissetmesi durumunda ortaya çıkan bir durum değildir fazla kendini beğenmişlik narsizm de özgüven eksikliğine yol açabilir.
beynin parmaklarının ucunda olduğu için senden bi bok olmaz be metin.

bu ülkenin beyni yerinde yani kafası dolu* insanlara ihtiyacı var.

çok gezen mi çok bilir çok iyi gitar çalan mı. çık biraz kars'a doğru belki hayat felsefen gelişir metincim.

ayrıca sesin berbat, gitarın eh işte amma ve lakin dayın o.b.
dünkü okan bayülgen'in programdan sonra şu video aklıma gelmiştir;

(bkz: kardeş ne diyosun sen)
güncel Önemli Başlıklar