bugün

Herkes tarafından bilinen ama saçma olan birşeydir.
Ne dinliyorsun ?
Metal?
Ha satanistsin kedi kanı içiyormusun
Senin ananı avradını ******.

Ya da hee evet satanistim ..
çok saçma bir önyargıdır. insanların önyargılardan kurtulması gerekli artık!
tamamen bi önyargıdır. Söyleyen kişiler henüz müziğin ritmini tadamamışlardır. Müziği sadece , serdar ortaç hande yener falan zannetmektedirler. Distortion'u da kuru gürültü zannederler. önyargı işte.
ilahi dinleyen teröristten hallicedir.
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)

edit: eksi oy veren arkadaş metal sever olmasına karşın, aynı zamanda ilahi dinleyen bir terörist sanırım *
cahilliğini belli eden kişi söylemi.
hep o çakmaların yüzünden yaşanan hadisedir. şöyle ki,
- geçen çekmişim üstüme baskı tişörtümü, parmakta yüzükler kolda bileklikler falan o biçim. tabi baştan aşşa simsiyah. kulağımda da amon amarth yürüyoruz arkadaşla. yolda kedinin birine rastladık arkadaş korktu resmen yalvarıyo bana nolur kesme o kediyi diye. olm dedim korkma geceleri yapılır o iş. resmen tırsıyo çocuk benden yhaaaa.

bunlar var olduğu sürece bu önyargı devam edecektir aynı şekilde.
(bkz: şeytan bunun neresinde)
satanizmin de metal müziğin de ne olduğunu bilmeyen, insanları dış görünüşlerine göre yargılamayı kendine görev edinmiş cahil insan söylemidir. bunlara oturup metal nedir, satanizm nedir anlatmak, metal müziği sevdirmeye çalışmak farzdır. tabi böyle önyargılara sahip bir insan bu çabalar sonucunda ne kadar yontulabilir orası da tartışılır.
mahallenin pidecisi sayesinde kısmen doğru olan önerme. mahallenin tekirini, çomarını midemde saygıyla anıyorum. o nasıl kıymadır öyle.
risale-i nur okuyupta metallica konseri için istanbul'a gidenleri gördüğüm için yanlış önermedir.
insanların halen görüşünü açamadığı konunun genellemesidir. başıma çok gelmiştir, örneğin ;

lamb of god - omerta dinliyorum son ses, ve kapıdan anneannem girer ;

- (kopmuş wtfmpt kişisi )
+ şş bak baken bura len.
- hı efendim anneanne.
+ oğlum ne bu müzikler len, git ders çalış bişiler et hadi bakem.
- ya anneanne dinliyorum müzik işte çalışıcam sonra.
+ sen bizim başımıza satanik mi olcan anarşik mi olcan. valla gözlerini oyarım, naha gözü körolasıca.
- of tamam anane ya sen git salona geliyorum ben. kapadım müziğide.

gitar çalıyorsanız da başınıza çok gelir, özellikle heavy, death, trash metal tarzı elektro gitar çalıyorsanız ki bu da başıma çok gelmiştir ;

şu an tam hatırlamamakla birlikte ya enslaved - havenless idi ya da slayer - raining blood du neyse ;

- ( tekrar kopuk şekilde hafiften kafa sallanarak çalınır durumda ) ( ve ne yazık ki gene anneannem çünkü ailem gayet normal karşılıyor müzik tarzımı )

+ ay ay ay kıs baken şunu.
- hıh söyle anneannem noldu ?
+ oğlum ne len bu çok yüksek böle bi de cızırtılı bozuk heralde bi dayına götür bakıvesin.
- yok anane bunun olayı bu zaten böyle distortion halinde çalınıyor bu parçalar.
+ ben bilmem düzgün çal şunu. hem o mistörşın mı listörşın mı neyse kapattır onu da dayına gidince.
- ya of anane ya of ya, tamam.
+ bana bak baken sen zeki müren çalabiliyon mu ?
- artık hiç bişey çalmıyorum anane.
+ tamam oh ne güzel seni bizim ismail bey var onun saz kursuna gönderelim bi kaç türkü neyin ören.
- ?%+&/'
* *
çok önemli dip not * : kafanı da öle sallama bak bizim serpil in oğlu da böle çok sallamış salak oldu böle yapcem derken. *
metal müzik hakkında en ufak bir şey bilmeyen kişinin söylediği sözdür.
(bkz: e ne sandın) sokakta mesela insanlar kedilerini benden uzak tutar vahşet içeren motörhead t shirtüm yüzünden.
(bkz: metal dinlemeyen herkes mümindir)
(bkz: bak senin gibi düşündüm)
Bacakları ayrık olan kadının anal sex yüzünden böyle olduklarını sanar kek.. (bkz: şehir efsanesi)
(bkz: saçları uzun olan herkes kızdır)
satanizmin ne olduğunu bilmeyen ya da bilip bilmeden konuşmayı adet haline getirmiş veya boş konuşmayı seven insanların, nerde metal müzikle alakalı olan birilerini görse kullanacağı boş cümle.
- kedileri saklayın.
+ güzel espri.
- ne sandın olum.
+ bugün köpek günü yalnız.
- nasıl köpek günü?
+ havlama olum tamam.
- kedici seni.
+ köpek seni.
Akıllara satanist olmak kötü mü sorusunu getiren yanlış bir genelleme.
birçok insanın düşündüğü ama o kadar da matıklı olmaayan önyargılı saçma düşünce.
dinlediği müziğe bakarak dinini nerden anlıyosun lan denilesi saçmalıktır. metal en anlamlı müzik tarzlarının başında gelir. insan beğenmeyebilir ama saygı duymalı, en azından ne olduğunu bilmeden zırvalamamalıdır.

(bkz: bokuna bakarak yaş tahmin etmek)
resmen ön yargıdan dolayı yapılmış bir davranıştır bunu söyleyen kişinin ön yargılarından kesinlikle kurtulması gereklidir.
kulaktan dolma şeylere inananlar için gayet normal bi önermedir. metal müzik dinleyenler arasında satanistlerde vardır ama bu herkesin satanist olduğunu göstermez. hem uzun saçlı olup hemde küpe takan bir erkekte o zaman kızdır ya da pantolon giyen her kız erkektir gibi bir mantık içerir.
son derece yanlış bir önermedir. her metal dinleyen satanist olmadığı gibi her satanist ise metalci değildir.
genelleme yapan herkes maldır karşı teziyle cevaplanası tespit sıçmığı.

--spoiler--
hepimiz metalciyiz, hepimiz satanistiz.
--spoiler--
daha önce hiç metal dinlememiş, saçma düşüncelerini doğru sanan, ilahi dinleyince Müslüman olunduğunu düşünen saçma insanlardır. onlar bizi anlamaz.