bugün

maç esnasında taraftarların sahayaattığı cisimlerdir.maçın heyecanına kapılıp atılan cisimlerdir.telefon,tespih,para,pet şişe...
(bkz: sahaya yazar kasa fırlatan taraftar)
bunlar, su şişesi, bozuk para, çakmak gibi hiçte yabancı olmadığımız maddelerdir.
trabzonspor taraftarının sahaya kedi attığı kayıtlarla sabittir.
(#176803)
şarap şisesi.(37,5'luk yarım şişe boyutlarında olanlardan-gördüm ordan biliyorum)
çakı,telefon.
(bkz: yumurta)
çoğu seyyar satıcılar tarafından 2 3 misli fiyatına satılır.
federasyon tarafından verilecek para cezasına ek olarak sözkonusu sahanın kapatılmasına da sebebiyet verecek cisimlerdir. hızını alamayıp oturduğu koltuğu söküp atanlar sayesinde normal bir cisim olan koltuk da yabancı cisim kapsamına girebilmektedir.
(bkz: taraftar)*
çekyat, komidin, vestiyer efendim bunlar da bir cisimdir..gönül ister ki bu tip cisim(cik)lerin de sahalara fırlatılmasını görsün bu gözler..
(bkz: pet su şişesi)
özellikle bugünkü gs-fb maçında abartılı olarak sahaya atılmıştır.*
türk malı olmayan cisimlerdir. *
Dandik büyük ve ucuz cep telefonları, çakmak, sandalye, su şişesi, konfeti vb.
(bkz: meşale)
-abi napıyosun?
-yabancı cisim atıyorum.
-ama abi 100 dolar verdik.
-noolcak lan?
-abi canı yancak.
-yansın şerefsizin bak bir hareket yapıyo. al sana...
-onun değil abi. ulan gitti güzelim nataşa.
(bkz: ufo)
yönetimlerin desteğiyle stada sokulan cisimlerdir, yoksa 19 mayıs 2007 galatasaray fenerbahçe maçı'nda olduğu gibi, bir kamyon su başka türlü stada sokulamaz, yüzlerce taş ve meşale polis kontrolünden geçirilemez...
içi sidik dolu poşet. *
sahada futbolcu, hakem ve top dışında bulunan her türlü madde.
(bkz: balgam)
aslında sahalara hiç de yabancı olmayan cisimlerdir bunlar.. her maçta sahaya atılmakta ve yine her hafta atılmayı beklemektedirler.
19 mayis 2007 galatasaray fenerbahce macinda fazlasıyla görülebilen cisimlerdir. *
bir trabzonspor maçında atılan yastık gibi cisimlerdir. maçı anlatan emre tilev binlerce maç izledim böyle birşey görmedim diye maçı anlatmayı bırakıp daha önce gördüğü yabancı cisimleri saymaya başlamıştı..
en iyisi pet şişedir. zira heryerde koalylıkla bulunur.