bugün

entry'ler (389)

sabah sarki soyleyerek uyanmak

sabah söylenen o ilk şarkının bütün gün bünyeye zerk etmesi ve kişiyi embesile çevirmesi durumu.

göktürkler in uzaylı olması

'dil kursundaki çince öğretmeninin çorumlu olması' sorunsalı kadar işlevi olmayan önerme.

subat kurt un kara ayi oldu

leyla zana'nın jetonunun 837653 köşeli olduğunun açık bir kanıtı olan söylem. bütün sarışınlar danimarkalıdır desen oturup üç ay düşünür bu bünye. bütün kürtler pkklıdır demek kürtlere edilmiş en büyük hakarettir ve bu hakareti ben kürtlerin sözcüsüyüm diyen bir embesil etmektedir.

barzani den karsililik verin emri

harekat bölgesindeki zorlu hava koşullarından haberdar olan barzani'nin yeni stand-up çalışması. maksat havayı biraz ısıtayım, sempatik bir atmosfer yaratayım düşüncesidir.
'herkes bir espri yapınca bir tane de ben yapayım dedim'
(bkz: yersiz oldu canım)

askeriyelerdeki uyari yazilari

elektrikli eşyaların üzerinde: 220 volt ile çalışır! (sanki başka voltaj bulabiliyor ya gariban türk er ve erbaş).

cennetten kovulan

dün gördüm yaşıyor yazarıdır.

edit: adam bunu eksi oylamış. gördüğüme bozuldu galiba.

kefenini sarar dan alan insan

(bkz: cebi olan kefen geldi)

facebook

http://www.sıfatkitabı.com şeklinde türkçe versiyonu yapılabilecek site.

fond of

'to be' fiiliyle beraber kullanıldığı takdirde anlam kazanan kelime.

turkiye euro dan atildi

çok da önemli olmayan durumdur. önemli olan ağırlığını değiştirmesinler ki gurbetçi vatandaşlarımız 1 ytl'yi sigaramatiklerde kullanmaya devam etsin.
(bkz: biz de böyle koruz)

bes litrelik kola

Cola Turka'nın mevlüt yemekleri, cemaat evleri, öğrenci evleri, iftar çadırları, bol çocuklu altın günleri gibi organizasyonlarda potansiyel içicileri hedef alan projesi.

ortalama ustu

(bkz: içgüveysinden hallice)

coca cola yazısının tersinden okunuşu

bir benzeri tarafımdan fark edilmiştir; 'simetri' tersten okudun mu 'irtemis'. az gerizekalı hayalgücü de ekledin mi 'artemis'. tanrıça lan bu! delikanlı adamın nickinde tanrıça mı olur.
(bkz: haydi galeyana gelelim!)
(bkz: kahrolsun yunan mitolojisi)

21 şubat 2008 kuzey ırak a kara harekatı

Barzani'nin yüz ifadesini merak etmeme sebep olan güzel olay.
(bkz: barzani üstünde ne var) *

arkadasin arkadasi satmasi

sana hayır diyemiyorum ama aynı zamanda da hiç umurumda değilsin şeklinde gerçekleşen paradox durumu. "satıcı" olarak tabir edilen arkadaşın en ünlü, akıllarda yer eden söylemi;

-"abi kesin gelirim yaaa, sakın sen beni bekletme bak" olur.

buluşma saatinden en erken yarım saat önce satıcı kişisinin kıvranmaları baş gösterir.

-"abi ufak bir işim çıktı ama yetişirim sen merak etme" lafı satılma alametlerinin birincisidir. buluşma saatinden on dakika sonra satıcı kişi "abi birazdan oradayım" yalanıyla ikinci alameti gönderir. artık alametler tamamlanmış, ölümcül darbe beklenmektedir. bu darbe genelde bir sms'le gelir;

-"kardeşim kusura bakma, başıma gelenleri duysan hak verirsin bana. ben gelemiyorum. en kısa zamanda ararım ben seni telafi ederiz durumu. kib".

işte satılmanın kısa ve acıklı safhaları bunlardır. allah düşman başına vermesin efendim.

pamuk prenses olurse sorulacak sorular

ölüm olayı gerçekleştikten sonra zaman soru sorma zamanı değil, dua ve niyaz zamanıdır dedirten enteresan girişim. * *

dördüncü neslin başlıklarını yüz metreden tanımak

(bkz: kalp gözü)

reşat çalışlar

(bkz: cok da cinsel organimdaydi)

cehennemin girişindeki olası yazılar

you will never be burned alone!!

imitation of life

ünlü yunan filozof platon (eflatun)'un önermesi. bu düşünceye göre sanat hayatın ve doğanın taklididir. sanatçı yaşamdan ve doğadan esinlenerek sanatı yaratır.