bugün

yandaş,yoldaş,bir yerin tarafında olan,tarafında olduğu yere bağlı.
(bkz: holigan)*
(bkz: unutulmaz taraftar pankartları)
ing. supporter
bir şeyi cok seven kişi. genel olarak futbol takımlarnda görülür bu.

Bu adamlar takımlarını herşyden cok severler. Takımları için kimi zaman işten, kimi zaman okuldan kaçarlar. Sevgiliyi bırakırlar maça gelirler. Arkada eşi, cocukları bırakıp deplasmana giderler. Manyak mısın takım sana ne kazandırıyor sorusuna onun bana verdiği heyecan yaşattığı mutluluklar yeter diye cevap verir bu adamlar. Kimi zaman holigan gözüyle bakılırlar. Biraz holiganlık vardır içlerinde.Ama holiganlar hiç bir zaman gerçek taraftar olamamışlardır. Gerçek taraftar takımını temsil ettiğinin bilincindedir. Lisanslı ürün kullanır takımına her zaman destek olur.Ve en sonunda ben xxxliyim cümlesini gururla söyler.
tuttuğu takımın maçlarını kaşkolunu boynuna geçirip iki tek attıktan sonra bizzat yerinde stadta takip eden yeri geldiğinde bağıran küfreden yeri geldiğinde arma uğruna ağlayan, memurlar tarafından hırpalanan, bir galibiyetin sevgilinin güzel öpücüğü gibi geldiği topluluktur. taraftar için şahıslar değil renkler ve arma önemlidir.

(bkz: karşıyaka taraftarı)
skorboard a bakmadan takımının peşini bırakmayan , takımının sadece armasını ve renklerini seven kişidir.
can sıkıntısından, yapacak işi olmadığından, toplumsal sürü güdüsünden olsa gerek belirli bir kurum veya kuruluşa fazlaca bağlılık.

stadyumlarda, tv karşılarındaki insanların maç sırasında rakip takım oyuncularına ve taraftarlarına gösterdiği incelikten anlaşabilecek durumdur.

(bkz: galatasaray taraftarı)
(bkz: fenerbahçe taraftarı)
(bkz: beşiktaş taraftarı)

ayrıca bunlar kendi aralarında takım değiştirenlere komik lakaplar takarak alay etmektedir. oysa ki zamanında yücelttiği futbolcular, uğrana kapı,cam indirdiği bi ton laf sayarak arkasını kolladığı şahıslar aynı eylemi icra ederken de.

4yaşındaki 2 çocuk

- benim babam senin babanı döver
- asıl benim baba senin babanı döver lan görmüyon mu boyunu.

25yaşındaki 2 adamcık

- bizim takım yine sizin takımın eline verecek. takacaz size takacaz.
- *
3 büyüklerin ürünlerini satan giyim mağazası.
Kelime anlamı bir olayda veya spor dalında bir taraftan veya takımdan olmaya denir. Daha çok futbol takımlarının senpatizanlarına verilen isimdir. Gündelik yaşantımızda siyasette partizan anlamında da kullanılır.
http://www.fotomac.com.tr...;albumid=28934&page=1
bazı takıma ait olanların bazıları su katılmamış "orspu çocuğudur"..

not: sarının yanında kırmızı yok!
spor alanları için;
(bkz: taraftar ile seyirci arasındaki farklar)
türkiye'deki karşılığı, rakip takıma beslenilen nefretin tuttuğunuz takıma olan sevgiden fazla olmasıdır.
çeşitli organizasyonlara iştirak eden bireyler için kullanılan tabirdir.

görsel
(bkz: sevgiye muhtaç olmak)
görsel
türkiye'de futbolda anlamı çoğu kişiye göre orospu çocukluğu yapabilmek olarak yanlış anlaşılan, özünde ahlaki kurallar çerçevesinde tuttuğu takıma bağlı olanlar ve yine ahlaki kurallar içerisinde rakibi eleştirmeyi bilen (bok atmak, küfür etmek demiyorum dikkat edin) kişilere verilmiş isimdir.
ama canım ülkemde her şey gibi bazı ergen zihniyetli bok herifler yüzünden yanlış anlaşılmış ve alenen kendini tatmin için orospu çocukluğu yapmaya çevrilmiştir.
tiksiniyorum alayınızdan.
not: taraftarlığın gerçek anlamını bilenleri tenzih ederim.
taraftarı olduğu takım uğruna kendini yiyip bitirebilir.
görsel
Taraf olan kişi. Destekçi ya da holigan değil. Tarafını belli eden kişi ve taraf olan kişidir.
ülkelerin insanları spor taraftarlığı ile uyuttuğu, oyaladığı zaten bilinmektedir. bunun haricinde parti taraftarlığı vardır ki beyni yıkanmış, cahil insanların kendilerini adadığı bir meseledir. bu tarz insanların hiçbir özgürlüğü yoktur, partinin köpeği, kuklası olurlar. halbuki insan özgürce düşünmeli, yanlış yapana yanlış yaptı diyebilmeli.

(bkz: spor klubü taraftarlığı)
(bkz: parti taraftarlığı)
(bkz: holiganlık)
herhangi bir konuda fikir ve davranış olarak birden fazla tarafın bulunması halinde bu taraflardan en az birini destekleyen biri.
Nankördür istersen alanında dünyanın en iyisi ol bir kaç kez tökezledin mi artık taraftar için bir kıymetin kalmaz.
Taraftarlar toplu halde söver maçlarda. Sövgü bir eksikliğin çeneye vurması meselesidir. Umursamayın, bunlarla vakit kaybetmeyin..
türkiye'de taraftarlık yapılmıyor, holiganlık yapılıyor.
holiganlığı taraftarlık sanan bir kesim var ve bu kesim ön plana çıkıyor.