bugün

entry'ler (855)

dördüncü nesil yazar

yıllar sonra sözlüğü ziyaret ederlerse bilsinler ki büyük şaşkınlık yaşayacaklardır.
totalde sayıları 2497 imiş (şu anki istatistiki bilgilere göre) hatta şu anda, nesli tükenen canlılar gibi.

akrep burcu kadını

güzeldir, çirkindir değişkenlik görse de akıllı kadınlardır.
gerçekten de seviyorsanız akrep kadınını, yalan söylemeyin.
söylemeyin.

bu saatte uyanık olan yazarın amacı

çalışmak ve sözlükten güncel haber olup olmadığını kontrol etmektir. kazakistan'da saat* 08:50 oldu anasını satayım. siz hala bu saatte karı düşer mi telaşında takılın.

on birinci nesil yazar

bana kendimi yaşlı hissettiren yazarlardır. gece gece hüzne boğuldum sebepsizce.

türk erkeği kısa boyluysa tbl neden bu kadar iyi

(bkz: çaycı hüseyin in %100 türk olması)

9 eylül 2014 litvanya türkiye basketbol maçı

kosova'nın göbeğinde izleyemediğim maç. sıçayım böyle işe, bu nedir arkadaş. ntvspor ara ki bulasın şimdi.

ermenistan

yaklaşık 1,5 aydır buradayım, erivan şehrinde. başkenti oluyor kendisi ermenistanın.

fena bir yer değil, 20-25km uzağındaki ağrı dağı(ararat) çok net bir şekilde görülebiliyor zaten, çok da severler orada bu dağı. şehir genel olarak karasal iklim, yaz aylarında inanılmaz sıcak, kışları da soğuk geçiyormuş(öyle dediler). şehir içerisinde yollar inanılmaz geniş, 5-6 şeritli rahat bir trafiği var.

insanlarına gelince inanılmaz ciddi ön yargı ile gittim ben buraya. ama inanın önyargı yapmanın hiç gereği yok, türklere bayılmıyorlar tabii ki ancak türklerden nefret etme durumları da yok. sıcakkanlılar, yardım etmeyi seviyorlar. ingilizce bilen kesim çok az halkta, sadece üniversite tayfası biliyor ingilizce. zaten ermenistanda ikinci dil rusça. rusça veya ermenice bildiğiniz sürece anlaşmak inanılmaz kolay burada.

kızları da erkekleri de kendilerine bakmayı çok seviyor, giyim/kuşam olsun, takı/aksesuar olsun, bindikleri araba olsun marka takıntısı var genel olarak insanlarda. çok ciddi para kazandıkları söylenemez ancak ülke de genel anlamda pahalı değil zaten.

uzun lafın kısası, gidilip görülebilecek bir yer. 3 dolara bile votka bulabiliyorsunuz 70cc'lik. inanın tadı da enfes.

deneyin.

dördüncü nesil yazar

git gide kendilerini panda gibi hisseden yazarlardır. panda da şeker gibi hayvan gerçi, güzel yani.

uludağ sözlük yeni tasarım

son derece yalın ve net bir dil ile söylemek gerekirse "bok gibi olmuş" dediğim tasarımdır. ne bir kelime fazla ne bir kelime az.

itü sözlük

mesnetsiz eleştirilen sözlüktür. "forum yuvası/anket sözlüğü/hatun kaldırma çabasında olan yazarlar" diyen zekalar neden önce kendine bakmadan yorum yaparlar anlamak mümkün değil. tasarım açısından diğer interaktif sözlüklerden oldukça farklılar ve bu farklılıkların bir çoğu pozitif getirisi olan farklılıklar. daha düne kadar "türkçe karakter"'e sahip olmayan sözlüklerin bok atıp, bikbik ettiği yer olan itü sözlük'ü şimdi saçma sapan sebeplerle beğenmemeleri inanın gücüme gidiyor. bu itü sözlük delisi birisi olduğum için değil, ikiyüzlü tavır sergiledikleri için midemi bulandırıyor.

öyle bir sözlük işte orası da. bu kadar kafa yormaya gerek yok.

klavyedeki en önemli tuş

(bkz: alt+f4)

sağa yatırabiliyoruz sola yatırabiliyoruz

vay arkadaş filminde dildo* karakteri tarafından hatırlatılmış söz.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

klavyede hayatın anlamını kullanıcıya gösteren tuş kombinasyonu.

öğrenci hayalleri

(bkz: finalden 100 alsam)

altf4

rocco siffredi sayesinde power ranger olduğunu düşündüğüm yazar. yeter lan vermeyin artık şu entrye oy.

edit : ilaç gibi oldu.

edit2: çağından bir adım önde oldu.

edit3: zehir gibi oldu.

edit4: vizyon sahibi oldu.

edit5: çok gezmiş çok okumuş oldu.

edit6: tsubasa ozora oldu.

edit7: ali ağaoğlu nun kültürlü hali oldu.

edit8: örnek şahsiyet oldu.

erken kalkmak

günü kaçırmamayı sağlar, uzun süredir yapmaya çalıştığım ve az da olsa başarı sağladığım durumdur.

google ı go og le diye okumak

facebook'u "fa-ce" diye okumaktan farksızdır.

eksi aldıkça yazasım geliyor

(bkz: ters psikoloji)

50 kilo esrarla yakalanıp kullanıcıyım demek

(bkz: içiyom ben yaa)

uludağ sözlük moderasyonu nun çalışmama problemi

uzun zaman sonra uludağ sözlük'e giriyorum. epey bir vakit hesabımı kilitledim, daha sonra da girmedim açıkçası. az da olsa entry gammazlama konusunda ben de yardımcı olmaya çalıştım uludağ sözlük'e.

şimdi bu konu eğer yanılmıyorsam 8-10 ay öncesinde de var olan bir durumdu. tabi o zamanlar "bekleyen şikayetlerim", "başarılı şikayetlerim" gibi özel panel yoktu gammazların elinin altında. o zamanlar entry'i ispiyonlardık, sonucu hiçbir şekilde bize geri dönmezdi başarılı veya değil diye. bilemezdik yani, o entry ne oldu diye. ancak gün gelir rastlarsak orda duruyor diye, o zaman anlardık ki "ha bu entry hala silinmemiş" diye.

şimdi görüyorum ki durum böyle değil, güzel bir panel oluşturulmuş. ama bu sefer de şikayet konusu değiştirilmiş. bakın bundan 10 ay öncesinde de moderasyonunun revize edilme konusu vardı, hatta biz de(kimi aktif gammazlar) bunun için epeyce dil döktük. yoğun olan, işinden gücünden vakit ayıramayan, internete giremeyen kişilerin görevlerine son verilmesi, bunun yerine dinamik, daha aktif ve güvenilir kişilerin moderasyona alınmasını istiyorduk. defalarca dile getirildi yani bu.

ama ısrarla moderasyonun yeterli olduğu söylenildi bize. bir şekilde değiştirilmedi moderasyonun bu çekirdek kadrosu. hayır şimdi uzun süre sonra sözlükte hala aynı konunun tartışıldığını gördüğümde kafamda bir soru işareti oluşuyor.
"her şey güllük gülistanlık, moderasyon tam kadro çalışıyor da ben mi göremiyorum"

diyorum kendi kendime. birisi aydınlatsın beni ne olur, fazlasıyla karanlıktayım çünkü. nedir bu nato kafa nato mermer düşünce yapısı anlamıyorum.