bugün

Gören anasından italyan mutfağında elinde pizzayla doğdu sanır. yani, kıroluğuma ver ama başlık Türkçe göründü?
mühim olan insanlıktır. pizza gavur icadıdır.
daha önce hiç lahmacun yemeyen insan.
(bkz: pizza yiyenlerin avrupalı ve modern olması)
kendini cok bilmis sanan kisi dusuncesidir.lahmacunu en populer resturantlarda servis edip yenildigini bilmemektedir.
o pizzayı da gariban italyan köylüsü bulmuşken bu ne tezattır.
söz konusu bile değildir. kültürümüzdür. damak tadı diye birşey var.
deli zırvasıdır. havalarda uçan bir başka yazarımızın başlık sıçma kasıntısıdır.

lahmacunlarımızı yedik bekliyoruz indir o kıçını da gel koçum parası neyse vereceğiz.

(bkz: kıroyuz ama para bizde derneği)
üşenmeyip tüm cevapları tek tek taradığım (ki çok fazla cevap yoktu, abartmayayım şimdi) ve bir tanesinde bile "hacı sabancı" ismini göremediğim başlıktır.

hacı sabancı 50 tl vererek lahmacun ve ayran alıyor, yetmez onu yiyor, bir de yiyemeyenlere "yemeyin o zaman, pis fakirler" diyor. diyor mu samet? - diyor başkanım. - yüksek sesle samet? - diyor başkanım. - diyormuş.

velhasıl, toplumsal hafızamızın ne kadar zayıf olduğunu, daha hepi topu 2-3 ay önceki sosyetik lahmacun geyiğini sözlükteki bir tek yazarımızın bile hatırlamamasından anladım, bunu anladım şu an. lahmacun, 50 tl'ye satıldığı o günlerde sosyete yemeği olmamış mıydı? olmuştu. doğru mu samet? - doğru başkanım. - daha kendine güvenerek samet, seni dizilere oyuncu olarak pazarlayacağız, kulüp olarak yeni stratejimiz bu. brezilyalı oyuncu mu kaldı takımda artık? sana boşa niye maaş verelim?

özetle, bir troll başlığı altında olduğumun farkındayım, ama bir kişi de neden hacı sabancı örneği yazmadı buraya, neden 50 tl'lik lahmacun olayına girmedi, şaşkınlık içindeyim. ya da başlık altında gruplaşa bir troll faaliyetinin kurbanı oldum, onu bilemiyorum.
lahmacunu yarın mc donalds veya burger king yapsın tikky yiyeceğine dönüşme potansiyeli olan yöresel yiyeceğimizdir.
son derece doğru önermedir. bizler ki hergün risotto, ne bileyim trüf mantarlı biftek tüketirken kim çıkarıyo bu lahmacunu allah aşkına. hayret ediyorum ne kadar kıro insanlar barınıyo şu memlekette diye. yapmayın lüfen dönün özünüze. en kötü ihtimalle pizza bekliyor sizleri.
hamburger yeyip obez olmasından iyidir.
Ben bentleyimi yanaştırıyorum lahmacuncuya yiyorum. Yani insan milyarder de olsa yiyor bunu.
lahmacunun içindeki kıymanın ve içeriğindeki besinlerin zenginliğinden bihaber olan insan söylemidir, bilmesi gerekir ki pitza o lala diye yere göğe sığdıramadığın, tamam o da canımız ciğerimiz lahmacun kadar olmasa da, lakin pizzanın fakirlikten evde ne varsa hamura bulamaktan geldiğini, lahmacunun da bolluktan, anadolunun gönlü zengin analarımızdan çıktığı bilinse ağıza dahi alınmayacak söylemdir ayrıca.
lahmacunun icindeki et zararli ama pizzadaki sosis salam filan cok yararli diye dusunebilecek insanlarin varoldugunu gosyeren baslik musveddesi.
sanılır ki bu iddianın sahipleri her akşam yemeğinde portakallı pekin ördeği yemektedirler. lahmacun candır, canandır. yemeyenler neler kaybettiklerini tahmin dahi edemezler efendim.
köylü olduğumu biliyordum ama kro olduğumu öğrenmem iyi oldu. hiçbir şey için geç değil nede olsa.
avrupa' da yaşadığını sanan insan söylemi.
başlığın amacı up yaptırmak nickaltı yazdırmak olduğunu bildiğim halde yazayım. değil köylü vatan haini diyeceklerini bilsem yine yerim. diğer açıdan o köylüler olmasa ne yarrak yiyecek bu millet acaba. bak japonya'ya adamlar sabahtan akşama ellerinde lehim makinesi o devreyi yap bunu üret anaları sikiliyor kazandıklarıyla 5 kglik karpuz alamıyorlar neden tarım yokta ondan be amuk.
daha çok kızlarda gördüğüm bir durumdur. mcdonalds, burger king varken neden gidip lahmacun yiyim diyenlerden çok bulunmaktadır.
istemsizce sahip olduğum ön yargı. Sırf bu yüzden kolay kolay leahmacun yiyemiyorum.
halt etmişsin sendir.

güzel yapılmış bir lahmacunu afiyetle yemeyecek insan yoktur.

yabancının bile önüne koysan önce bir tereddüt eder ama bir dilim ısırdı mı kendinden geçer.
doğrudur. biz yaşamımızı portakallı ördek yiyerek sürdürüyoruz çünkü.
büyük hakaret içeren önermedir. lahmacun lan. dünyanın en yaratıcı buluşlarından birisi o. kırarım boynuzunu iblis.
http://inciswf.com/1304179516.swf
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar