bugün

bu gıdayı tüketenler gözlendiği vakit kolayca anlaşılabilecek durumdur. pizza varken lahmacun yiyen zihniyetle ne kadar ileri gidebiliriz bilmiyorum. daha geçen sene televizyonlarda çıktı lahmacunun içindeki etin zararları. hatta okan bayülgen'in programına sponspor olan firma mıydı neydi. hayret la. inatla yiyen var bunu. evet.
sonradan görmemişlerin uydurması. starbucks'a gidip kendisini sosyete sanan salaklara tavsiyem; gerçek sosyeteler dürümcüye gider, kebapçıya gider, lahmacuncuya gidip limon sıkıp içine domates koyar, en güzel kokoreçleri yer. ki ben üst tabandan kimsenin pizza yediğine şahit olmadım lan. yerse de sizin gibi pizza pizza'dan, dominos'tan falan yemez, kastırmaya çalışmayın.
lahmacun yiyen köylü ve kro oluyosa bende kroyum arkadaş cevabı verilmesi gereken başlıktır. kimin ne yediğine karışmakta neyin nesi. lahmacun yemek sanattır. içine sıkarsın limonunu hatur hutur yersin.
şimdide köylüyle kafayı bozmuşlar. o zaman domates, biber de yeme mağlum köylü yetiştiriyor bunları. köylü milletin efendisidir onları aşağılamayın.
lahmacun yemek köylülük ve kıroluk göstergesiyse, en büyük kıro benimdir. ayrıca, çiğ köfte ve adana kebabı yiyerek te kıroluktaki yerimi sağlamlaştırmış mı oluyorum şimdi? güldürmeyin beni gençler.
lahmacun da yerim, * pizza da yerim, cordonblue da yerim, gecenin 3 ün de kalkıp ciğerciye de giderim. sana ne? demek istiyorum ama sanırım önce tanım yapmam lazım; mensubu olduğu milletin mutfağında bulunan şahane yemeği tüketenlerin aşağılandığı hede.

lan sana ne?

ayrıca; kıro sensin köylü de seni...
burger king'te doğmuş bir insanın haykırışını okudunuz.
starbucks'a gidip bilmediği duymadığı kahveleri içenlerin cool sayıldığı ülkede yaşanan bir durumdur.
ondan bu sene bodrumdaki lüks restoranlarda ünlü oldu. ve tanesini 30 liraya satmalarına rağmen çok rağbet görmüştü turistler tarafından.
dandik bir pizzaya * 20 lira verenlerden daha akıllı ve damak tadından iyi anladıkları gerçeğini değiştirmeyen durum. lahmacun 3 liradır ve kat kat daha lezzetlidir. elit görünmek için aptallaşmaya lüzum yok.
lahmacun olsa da yesek şimdi negzel olurdu.
(bkz: kıroyum ama para bende)
türk mutfağının en çok tercih edilenlerinden lahmacun yiyenlerin aşağılanması. ha 7 lira pizzaya vermişsin ha 6 lira 2 lahmacuna. daha çok doyarsın. pizzayı kescende yicende oo lahmacunun ortasına koy salatayı sık limonu sar ye.

olsa da yesek.
dışı çıtır çıtır ve incecik olacak. kağıdından kurtardığın ve doldurmak üzere masaya serdiğin lahmacunun kokusu, genizlerine dolacak. içinden çıkan dumanları içinde hissedeceksin. yanında paket olarak hazır gelmiş çobanları ve halka soğanları eşit olarak lahmacuna yaydıktan sonra taptaze limonu üzerinde gezdireceksin. çenenin altı titreyecek ve en son dayanamayıp dürüm şeklinde katlayacaksın lahmacunu, gözlerin kapanacak kendiliğinden ve zevk havuzunda yüzeceksin.
edit: lan yine bu adamın başlığına girdim ya, lanet olsun bana. evet.
Her lahmacun yiyen köylü yada kıro değildir ama her köylü yada kıro lahmacun yer.
pizzanın üstüne eşşeğen zikini dilimliyorlarmış yermin? Diye söylendiğim yazar önermesi. Hepimiz köylüyüz la hepimiz! Lahmacun, kebap, kokoreç, ciğer, döner vb... Hepsini çok seviyoruz. Sen amerikada kamyoncuların gittiği sıtarbaksa git oranın en ucuz kahvesini iç gel burda lahmacuna laf at. Lahmacun bizden daha şehirli haberin yok pigme.
hamburger yiyenlerin obez, şişko olmasıyla sidik yarışına giren bir savdır.
yanlis bir onermedir. ne kirolar gordum portakalli pekin ordegi yiyor, ne enteller gordum lahmacun yiyor.
Lahmacun yemeyenlerin asil, modern, sosyetik, batılı, olduklarını gösteren kavramdır. Eğer modern olupta lahmacun yıyorsa kişi sınıf kaybeder. Çünkü küçük düşünen basit toplumlarda kişinin kıro veya modern olması yediği lahmacundan anlaşılmaktadır.
yeni yetmelerin son bombası. hamburgerle pizzayla beslenince boklarında boncuk bulan tiplerin öngörüsü.
Kendini modern topluma adapte etme çabası!..

Ölçüsüzce ve fütursuzca kendine yabancı bir karakter oluşturmakla kalmayıp, bunu dışa vurmak ihtiyacı hissediyor garibim.
Buna sebep olan ise, çiğ, cğersiz, karaktersiz toplum.

-"Bak ben köylü ve kıro değilim, “lahmacun yemiyorum" “pizza yiyorum” mesajı veriyor ve kırolukta çığır açıyor.
Ama Farkında değil fikri fukaram.

sevgili fikri fukaram;
nerdesin kiminlesin, ne yer, ne içersin bilmiyorum ama kendimi sana çok uzak hissetim. Yahu arkadaş nedir bu sendeki sürekli “kıro, köylü, ötekisi berikisi..” muhabbeti?..

Güzel fikri fukaram;
Sendeki insanları aşağılama duygusu çok fazla gelişmiş, bunu bir eksiklik olarak görmemen, her aşağılama hareketin ile birlikte, kendini gizli veya alenen temize çıkarma çabasının yattığını ve kimsenin bunu görmediğini sanıyorsun. Yapma şeker kardeşim yapma!..

canım fikri fukaram;
hayatını tek biçim, tek renk insanlarla bir üst seviye yaşayacağını düşünüyorsun ya hani?.. bir dene…
eğer gerçekten kendin olarak, senden birkaç basamak üstündeki insanlara bir yerlerini elletmeden, onların bir yerlerini yalamadan gelebiliyorsan bir yerlere, bul beni ellerinden öpeyim.

uzaklardaki fikri fukaram;
Sen kendini elletmeden birilerini yalamadan terfi alınca “vatanı kurtaran modern insan” olarak tanımlayabilirsin.
Ama biz kıro ve köylüler olarak "lahmacun" yemeye devam edecek ve bu terfiyi almak için zorlu koşullarla uğraşıp zorlu yollara gireceğiz. Elbette burada yazılan “terfi” “bir üst yaşam formu” kelimelerini istediğin hayat olayına genelleyebilirsin. Bunları okuyunca ne diyor lan bu!.. deme… detaylı olarak düşün. Seni seviyoruz fikri fukaram. kendine iyi bak şeker kardeşim.
ağzının tadını bilmeyen insan söylemi.
hamburger gibi marka bir ürün yapılabilseydi eğer hakkında böyle atılıp tutulamayacağı bir ürün, onu yiyenler de kıro diye nitelenemeyeceği kişiler olurdu.
lahmacun yiyenin kıro olması şu durumla benzeşiyor, cem yılmazdan alıntıdır; kırmızı başlıklı kıza sormuşlar neden başlığın kırmızı diye
-sanane len demiş.
(bkz: pizza yiyenlerin kendini cool zannetmesi)